Menu
połączenia międzynarodowe

Połączenia międzynarodowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć przed wyjazdem

Planujesz zagraniczne wakacje, a może szybki city break? Jeśli wyjeżdżasz za granicę, sprawdź, jak działa roaming. W przypadku jeśli dzwonisz z Polski za granicę, dowiedz się, jak działają połączenia międzynarodowe. Poznaj różnice między roamingiem a połączeniami międzynarodowymi.

Połączenia międzynarodowe – co to?

Połączenia międzynarodowe wykonujesz wtedy, gdy dzwonisz z Polski na numery zagraniczne. Opłata naliczana jest za każdą rozpoczętą minutę.

W nju mobile połączenia międzynarodowe na numery stacjonarne i komórkowe kosztują 1 zł za minutę. SMS-y międzynarodowe to natomiast 0,31 zł/SMS. Te kwoty obowiązują za SMS-y i połączenia międzynarodowe do wszystkich krajów Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Jeśli dzwonisz na numery spoza UE i EOG opłaty będą zależeć od strefy, w której znajduje się numer, na który dzwonisz.

Oferta nju połączenia międzynarodowe i SMS-y dotyczy zarówno abonamentu, jak i nju na kartę.

  • Jak wykonywać połączenia międzynarodowe?

Jeśli chcesz zrealizować połączenie międzynarodowe, wybierz prefiks ‘’+” lub ‘’00’’, następnie wpisz numer kierunkowy kraju, do którego chcesz zadzwonić. Wprowadź numer Abonenta i gotowe – możesz zadzwonić z Polski za granicę.

Nie chcesz przepłacać? Szukasz atrakcyjnej oferty abonamentu z połączeniami międzynarodowymi? Sprawdź nju mobile połączenia międzynarodowe – https://www.njumobile.pl/obsluga/uslugi,polaczenia-miedzynarodowe. Możesz dzwonić do wszystkich krajów bez przeszkód!

Roaming a połączenia międzynarodowe

Z roamingu korzystasz wtedy, gdy jesteś poza granicami Polski i chcesz skontaktować się z kimś z Polski lub innego kraju. Przykładowo – jesteś na wakacjach we Włoszech i dzwonisz do rodziny lub znajomych, którzy są w Polsce. Możesz być też na przykład na wyjeździe służbowym w Szwecji i kontaktować się z międzynarodowym zespołem, dzwoniąc na zagraniczne numery. Możliwości jest wiele, ale główna różnica między roamingiem a połączeniami międzynarodowymi jest taka, że połączenia zagraniczne wykonujesz kiedy jesteś w Polsce, a z roamingu korzystasz, kiedy jesteś za granicą.

Roaming – jak to działa?

Planujesz wyjazd? Możesz z góry oszacować, ile będą kosztować Twoje połączenia, SMS-y i MMS-y w roamingu. Wystarczy, że na stronie nju mobile wybierzesz państwo, z którego będziesz realizować połączenia i lokalizację, do której planujesz dzwonić. W nju mobile w roamingu UE płacisz za połączenia, SMS-y i MMS-y tak, jak w kraju (niezależnie od tego, czy jesteś w nju na kartę czy na abonament). Jeśli natomiast będziesz korzystać z roamingu poza Europą, czyli z ‘’roamingu na świecie’’, płacisz według cennika strefy, w której znajduje się kraj, z którego dzwonisz. Roaming nie musi być zaskoczeniem – z nju mobile łatwo obliczysz jego koszty i komunikacja za granicą Cię nie zaskoczy!

Sprawdź roaming w nju mobile – https://www.njumobile.pl/roaming.


Ważne!

Aby uniknąć wysokich opłat za korzystanie z internetu,

włącz bezpłatną blokadę transmisji danych w roamingu


Połączenia międzynarodowe i roaming – o czym warto pamiętać?

Warto dobrze przygotować się do wyjazdu, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek i cieszyć się wakacjami. Nie chcesz zastanawiać się, jak dodzwonić się do rodziny w Polsce, a przy okazji nie wydać wielu pieniędzy? Sprawdź, co należy zrobić przed wyjazdem i podczas pobytu za granicą!

  • Połączenia międzynarodowe i roaming – przed wyjazdem

Upewnij się, że masz włączony roaming. Uruchomienie roamingu jest bezpłatne i pozwoli Ci wykonywać połączenia i pisać SMS-y za granicą. Przed wyjazdem warto sprawdzić też limit GB internetu, które masz do wykorzystania w UE. Możesz włączyć też przekierowania połączeń na pocztę, by uniknąć dodatkowych kosztów.

  • Połączenia międzynarodowe i roaming – podczas pobytu za granicą

Pomocne jest otrzymanie SMS-a ze stawkami za połączenia i SMS-y obowiązujące w danym kraju. Tak jest np. w nju mobile – po przekroczeniu granicy otrzymujesz SMS-a powitalnego ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Jeśli przebywasz już za granicą, na bieżąco sprawdzaj zużycie transferu danych (np. logując się na swoje konto lub wysyłając SMS pod przeznaczony do tego numer). Warto korzystać z Wi-Fi dostępnego w restauracjach, hotelach lub skorzystać z Wi-Fi Calling, by nieco obniżyć koszty związane z korzystaniem z internetu za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021