skok ze spadochronem

Popularność skoków ze spadochronem

Opublikowano: 21 lutego 2023

Wyjątkowość skoków ze spadochronem sprawia, że jest na nie coraz więcej chętnych. Adreanalina potrafi napędzać do działania i podejmowania się szalonych decyzji, a taką dla niektórych jest właśnie wspomniana atrakcja. Dla innych jest to dowód na to, że potrafią sami pokonać własne lęki, słabości, co pomoże im w codziennym funkcjonowaniu.

Przygotowanie się do skoku ze spadochronem

Jeżeli skoki spadochronowe Nowy Targ są pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w życiu człowieka, powinien on zdecydować się na wykonanie go w tandemie. W takim przypadku uczestnikowi towarzyszy doświadczony instruktor, który zadba o każdą kwestię, z których najważniejsze jest bezpieczeństwo. Osoba oddająca skok jest do niego przymocowana specjalną uprzężą, a o momencie otwarcia spadochronu decyduje profesjonalista. Wtedy przed oddaniem skoku przeprowadzane jest jedynie krótkie szkolenie teoretyczne, inne przygotowania stają się po prostu zbędne. Wskazówki dotyczą najczęściej samego zachowania przed, w trakcie i po skoku. Po stronie uczestnika pozostaje zadbanie o właściwy ubiór, wygodny, zapewniający swobodę ruchów każdej części ciała. Czasami przed skokiem wskazane jest przeprowadzenie kilku ćwiczeń oddechowych, co poleca się głównie osobom odczuwającym największy strach przed nowym i nieznanym.

Czy każdy może skoczyć ze spadochronem?

Teoretycznie skok ze spadochronem może oddać każdy, kto jest osobą pełnoletnią, przed skończeniem 18. roku życia niezbędne jest dostarczenie pisemnej zgody prawnych opiekunów. W zgłoszeniach należy wskazać ewentualne choroby, takie jak epilepsja, łamliwość kości, niewydolność układu oddechowego, czy krwionośnego. Przeszkodą do oddania skoku jest także występowanie chorób kręgosłupa, a dodatkową przeszkodą jest waga powyżej 100 kilogramów. Jeżeli żadna z powyższych sytuacji nie ma miejsca, można z czystym sumieniem dopuścić do skoku ze spadochronem. Voucher na taką atrakcję można sprezentować bliskiej osobie, która docenia w sposób szczególny takie formy spędzania wolnego czasu. Upominek w tej postaci stanowi dobre rozwiązanie dla osób obu płci – kobiet i mężczyzn.

Widoki zapierające dech

Skoki spadochronowe Nowy Targ to wyjątkowa przygoda pozostająca w sercu i pamięci już na zawsze. Chcąc nieco więcej dowiedzieć się na ten temat wystarczy odwiedzić stronę Tandemy.pl, gdzie znajduje się szereg przydatnych informacji. Warto również zapoznać się z opiniami innych osób, które to przeżycie mają już za sobą, z pewnością potwierdzą oni wszystkie uczucia, które im wówczas towarzyszyły. Nie brakowało ekscytacji, adrenaliny, ale być może i niepokoju związanego z tym, co do tej pory nieznane. Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że wiele spośród uczestników chciałoby powtórzyć tę przygodę w najbliższej przyszłości. Wiedząc już czego można się spodziewać, można podjąć próbę samodzielnego skoku, już bez obecności instruktora. Niezależnie od końcowego wyboru, emocje będą równie wielkie, jak za pierwszym razem – niezapomniane.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...