Prognoza na jesień 2022

Prognoza na jesień 2022. Czy czeka nas gwałtowne ochłodzenie?

Opublikowano: 2 sierpnia 2022

O ile Polacy raczej zawsze potrafią narzekać na pogodę, to jak do tej pory 2022 rok jest bardzo łaskawy. Zima była łagodna, wiosna ciepła, a lato piękne, gorące i przede wszystkim stabilne. Oczywiście na jesień trzeba sobie jeszcze trochę poczekać, ale jak do tej pory prognozy meteo pl były bardzo pozytywne i w głównej mierze się sprawdziły.

Jesień nieuchronnie zbliża się wielkimi krokami, więc coraz więcej osób zastanawia się, co przyniesie kolejne pół roku. To szczególnie istotne ze względów ekonomicznych. Ogólnoeuropejski kryzys energetyczny nadal jest wielką niewiadomą. Coraz więcej państw decyduje się na zmniejszenie zużycia gazu, a spekulacje na giełdach energetycznych sprawiają, że ceny ogrzewania mogą być naprawdę wysokie. Bardzo dużo będzie zależeć od tegorocznej pogody. Wszyscy liczą na „niepopularne” ocieplenie klimatu, które w tym scenariuszu może okazać się bardzo przydatne.

Prognozy nastrajają optymizmem. Jesień będzie chłodna, ale cieplejsza niż norma z ostatnich lat.

Pogoda we wrześniu i październiku

Standardowo, wrzesień przynosi mocniejsze załamanie pogody. Upalny lipiec i gorący sierpień przyzwyczajają Polaków do wysokich temperatur. Dlatego spadek średnio o 5-8 stopni Celsjusza może okazać się szokiem, ale to i tak będzie ciepły wrzesień. Jeżeli ktoś liczy na piękną polską jesień, to raczej się zawiedzie. Jedynie początek września będzie relatywnie ciepły, od około połowy nastąpi gwałtowniejsze ochłodzenie, które będzie się już utrzymywało przez dłuższy czas. Z ochłodzeniem pojawią się większe opady, co będzie można regularnie sprawdzać na stronie radar opadów Polska.

Listopad z kolei ma być relatywnie ciepły i spokojny. Oczywiście ciepły odnosi się tutaj do średniej z ostatnich lat, bo temperatura ma być nieco wyższa niż standardowo, ale nadal będzie chłodno. Grudzień ma będzie już standardowy. Regularne temperatury poniżej zera, ale nadal niewiele opadów. Na śnieg raczej nie ma co liczyć, bo pojawi się jedynie w okolicach świąt Bożego Narodzenia i to tylko w niektórych regionach Polski.

Jakie skutki może mieć taka jesień. Podsumowując te prognozy, można stwierdzić, że niewiele się zmieni w stosunku do ostatnich lat. Jesień będzie chłodna, mokra i w większości ponura. W tym roku jednak kluczowa będzie temperatura. A ta średnio będzie wyższa od poprzednich lat, co z pewnością jest pozytywną prognozą dla sytuacji energetycznej w Europie. Większość Polaków przynajmniej częściowo odetchnie z ulgą, a sytuacja ekonomiczna częściowo się unormuje, co z pewnością wykaże również kalkulator walut https://pl.exrates.pro, co PLN w końcu prawdopodobnie zacznie się stabilizować.

Długoterminowa prognoza na zimę

O ile jesień będzie bardzo ważna, to kluczowa dla energetyki jest zima. Tak odległe prognozy mają niską skuteczność, ale warto wspomnieć, co przewidują synoptycy, bo zima może być bardzo interesująca. O ile końcówka roku będzie delikatnie cieplejsza, ale standardowa, to początek 2023 roku można będzie określić mianem anomalii pogodowej. Szacuje się, że w styczniu i lutym na terenie całej Europie może być cieplej o średnio 1-3 stopnie Celsjusza.

Co to może oznaczać? Będzie mniej mrozów, sporadyczne opady śniegu i całkiem sporo deszczu. Pogoda będzie brzydka i ponura, ale wyższe temperatury zapewnią, że większość Europejczyków, a zwłaszcza przedsiębiorcy, odetchną z ulgą. Polska mapa przedsiębiorstw http://mapia.pl najprawdopodobniej nie zmniejszy liczby swoich punktów, co z pewnością przyczyni się do ustabilizowania sytuacji ekonomicznej w naszym kraju.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...