Talentiada

Przedszkolaki mają talent do sportu

Opublikowano: 25 maja 2023

Kulturę sportu trzeba rozwijać od najmłodszych lat. Świadomi tego są organizatorzy Talentiady, która odbyła się w Strefie Aktywności w Górze Kalwarii, z udziałem niemal 200 przedszkolaków.

Sportowe emocje, świetna atmosfera i mnóstwo uśmiechów dzieci − tak najlepiej można podsumować Talentiadę Przedszkolną, zorganizowaną przez Fundację Edukacja Sportowa i Przedszkole Samorządowe nr 1 w Górze Kalwarii.

Korty tenisowe w Strefie Aktywności na 2 dni wypełnił entuzjazm maluchów podekscytowanych przygodą. Angażujące konkurencje sportowe, prowadzone pod okiem profesjonalnych trenerów, stawiały na zwinność oraz współpracę w grupie. Dzięki uczestnictwu w zawodach maluchy mogły poznać wartość aktywności sportowej i uczyć się postaw związanych ze współzawodnictwem i współpracą drużynową.

Talentiada

Każde dziecko wróciło do domu z dyplomem i medalem, ale również − z uśmiechem, pozytywną energią i gotowością do kolejnych startów w zawodach. Wysiłek przedszkola nagrodzono zestawami gier planszowych i sprzętu sportowego, który fundacja przekazała każdej grupie.

Talentiada Przedszkolna to wspaniałe emocje i okazja do aktywności oraz kształtowania właściwych postaw u najmłodszych, ale także przykład dobrej współpracy wszystkich sektorów: Przedszkola Samorządowego, Fundacji Edukacja Sportowa oraz prywatnych sponsorów.

Barbara Borowska, prezeska Fundacji Edukacja Sportowa w Górze Kalwarii.

Barbara Borowska, prezeska Fundacji Edukacja Sportowa w Górze Kalwarii.

Bardzo się cieszę, że w naszej Strefie Aktywności coraz częściej podejmujemy takie inicjatywy. Dzięki świetnej współpracy z przedszkolem, sponsorami, takimi jak Fundacja Rodziny Sadowskich, i lokalnym biznesem możemy produkować dobro – mówi z radością Barbara Borowska, prezeska Fundacji Edukacja Sportowa w Górze Kalwarii.

Wzorowa organizacja Talentiady i wsparcie od sponsorów sprawiły, że nasze dzieci przeżywały te zawody kilka dni przed wydarzeniem i kilka dni po nim. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do projektu. Takie inicjatywy pomagają nam urozmaicić czas naszym wychowankom – komentuje entuzjastycznie Katarzyna Bartuzi-Ogińska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Górze Kalwarii.

Talentiada

Organizatorzy Talentiady Przedszkolnej: Fundacja Edukacja Sportowa oraz Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Górze Kalwarii.

Sponsorzy: Fundacja Rodziny Sadowskich, firma Mali Odkrywcy oraz Karol Stróż.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
W sercu malowniczej Warszawskiej Pragi, w urokliwej...
Barbie Role Model
Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata o...
Taka promocja nie zdarza się często! Festiwal Biegow...
Portugalia słynie z doskonałych win, pysznych owoców morza o...
Rozpoczęcie sezonu 2024 na wodzie było dla firmy...