karta kredytowa

Santander Consumer Bank karta kredytowa – co musisz wiedzieć?

Opublikowano: 17 maja 2021

Karta kredytowa to wygodny i łatwy w obsłudze kredyt na karcie. Jakie są najważniejsze zalety karty kredytowej? Co warto wiedzieć przed zawarciem umowy z bankiem? Jak korzystać z karty, aby… nie płacić odsetek? Sprawdźmy.

Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, na koniec grudnia 2020 r. w portfelach Polaków było niemal 6 mln kart kredytowych. Zdaniem ekspertów to właśnie karta kredytowa jest obecnie jednym z najtańszych źródeł kredytu.

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to kredyt bankowy w formie przyznanego przez bank limitu środków.

Płacąc kartą, korzystasz więc nie ze swoich, lecz z bankowych pieniędzy. Przy pomocy karty kredytowej szybko i wygodnie zapłacisz za zakupy (w sklepach stacjonarnych i internetowych) i usługi. Wypłacisz także pieniądze z bankomatu.

Najważniejsze zalety karty kredytowej

Rozsądne korzystanie z karty kredytowej to świetny sposób na zachowanie finansowanego bezpieczeństwa. Ze zgromadzonych na karcie środków możesz korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pieniądze będą więc na wyciągnięcie ręki zawsze wtedy, kiedy okażą się najbardziej potrzebne – bez konieczności składania dodatkowych wniosków kredytowych, oczekiwania na decyzję banku i przelew środków. Dużą zaletą kredytu na karcie jest także możliwość uniknięcia odsetek. Jak to możliwe? Każda karta kredytowa posiada tzw. okres bezodsetkowy (grace period), który dzieli się na dwa etapy: cykl rozliczeniowy (trwający 30 dni) i czas na spłatę zadłużenia (trwający – w zależności od banku – od kilkunastu do dwudziestu kilku dni). Jeśli spłacisz zadłużenie w czasie trwania okresu bezodsetkowego, bank nie naliczy odsetek, a Ty poniesiesz jedynie standardowe koszty użytkowania karty.

Aby w pełni wykorzystać zalety karty, warto jednak dokładnie przemyśleć jej wybór. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jak wybrać kartę kredytową?

Dobra karta kredytowa powinna być nie tylko niedroga, ale także wygodna w obsłudze. Najlepiej, gdy zapewnia użytkownikom także dodatkowe korzyści. Na co zwrócić uwagę, porównując oferty poszczególnych banków?

  • Koszty. Aby sprawdzić, ile w praktyce zapłacisz za kredyt na karcie, zwróć uwagę nie na oprocentowanie, lecz na wskaźnik RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. RRSO zawiera w sobie wszystkie opłaty wynikające z pożyczenia pieniędzy i precyzyjnie ilustruje całkowity koszt finansowania. Niższe RRSO to tańszy kredyt.
  • Długość okresu bezodsetkowego. Dłuższy okres bezodsetkowy to więcej czasu na spłatę kredytu bez odsetek. Pamiętaj jednak, że dotyczy on wyłącznie płatności bezgotówkowych.
  • Możliwość otrzymania karty bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych, zrezygnuj z niepotrzebnych wizyt w oddziale banku. Znajdź bank, w którym wszystkich formalności (wraz z zawarciem umowy) dopełnisz online, bez wychodzenia z domu.
  • Możliwość spłaty karty w ratach. Kredyt na karcie może służyć nie tylko do regulowania bieżących wydatków, ale także do finansowania marzeń i planów. Jeśli chcesz zapłacić kartą kredytową za droższe towary czy usługi, upewnij się, że będziesz mógł rozłożyć spłatę na raty.
  • Dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorców. Mogą być to atrakcyjne programy moneyback czy ubezpieczenia (np. assistance) na wyjątkowo korzystnych warunkach.

Karta kredytowa od Santander Consumer Bank – bank od kredytów – połączenie zalet karty idealnej

Przykładem karty kredytowej, która harmonijnie łączy wiele zalet karty idealnej, jest Santander Consumer Bank karta kredytowa Visa TurboKARTA.

Wybierając Visa TurboKARTĘ:

  • za jej użytkowanie nie zapłacisz ani złotówki (jeśli miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 1000 zł);
  • dostaniesz nawet 360 zł zwrotu rocznie za wybrane zakupy;
  • zyskasz do 54 dni na spłatę kredytu bez odsetek;
  • będziesz podróżował bezpiecznie z bezpłatnym pakietem car assistance;
  • zyskasz wygodny dostęp do informacji o karcie w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, a w nich możliwość spłaty karty z wykorzystaniem usługi szybkie płatności i rozłożenia kwoty transakcji na raty.

O Visa TurboKARTĘ możesz wnioskować online, a wszystkich formalności dopełnisz, siedząc wygodnie przed ekranem komputera.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Pożyczka konsolidacyjna
W obliczu coraz częstszych problemów finansowych coraz więce...
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...