skup aut

Skup aut – przebieg i formalności

Opublikowano: 30 czerwca 2020

Sprzedaż samochodu od zawsze była dość czasochłonnym i skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z handlem. Samochodów i komisów ciągle przybywa, a ogłoszenia w Internecie możemy przeglądać miesiącami. To wszystko pozwala docenić wysiłki skupów aut używanych, które potrafią rozwiązać problem klienta podczas kilku prostych kroków.

Zalety sprzedaży pojazdu do skupu aut

Najważniejszą zaletą skorzystania z usług auto skupu jest coś czego na początku nie jesteśmy w stanie docenić – chodzi o oszczędność czasu. Przed podjęciem pierwszych kroków sprzedaży wydaje nam się, że to musi być proste. Przecież mój samochód jest w idealnym stanie. Przecież cena, którą ustaliłem jest niska. Niestety rynek wtórny motoryzacji potrafi szybko zweryfikować nasze założenia. Powiedzmy sobie wprost, sprzedać samochód w Polsce jest dużo trudniejszym zadaniem, niż miało to miejsce 10-15 lat temu. Jako klient skupu nie musimy czekać na odzew potencjalnych klientów, czy przepychać się podczas niedorzecznych negocjacji. Ponadto nie ponosimy przy tym żadnych dodatkowych kosztów związanych ze sprzedażą.

Jakie dokumenty wymaga skup aut

W celu przeprowadzenia szybkiej transakcji przed spotkaniem powinniśmy przygotować kilka niezbędnych rzeczy. Jeżeli pojazd posiada więcej niż jednego właściciela, konieczna będzie ich obecność podczas transakcji sprzedaży i okazanie dowodów tożsamości. Jeśli wiemy, że jeden właściciel może nie dotrzeć na miejsce, powinniśmy zadbać o pełnomocnictwo. Ponadto potrzebne będą:

 • dowód tożsamości,
 • dowód rejestracyjny,
 • karta pojazdu,
 • polisa OC,
 • komplet kluczyków.

Dodatkowo jeśli istnieje taka możliwość, warto przygotować wszystkie dokumenty związane z naszym samochodem. Dokumenty od dealera bądź poprzedniego właściciela, instrukcje obsługi, książkę serwisową, broszury oraz rachunki za wykonywane naprawy i przeglądy okresowe. Przygotowanie tych wszystkich dokumentów oraz danych osobowych pozwoli ograniczyć formalności i zapewni szybkie przeprowadzenie transakcji.

Przebieg transakcji

Transakcja sprzedaży Twojego pojazdu w skupie aut jest dosyć prosta i składa się z kilku kroków. Długoletnie doświadczenie pozwoliło Odkupieauto.pl wypracować takie metody działania, aby zaoszczędzić Twój czasu i uniknąć długich formalnościach. Przeważnie wygląda to w następujący sposób:

 1. W celu zasięgnięcia informacji możesz skontaktować się z nami poprzez wysłanie wiadomości e-mail, korzystając z formularza na naszej stronie czy po prostu zadzwonić.
 2. W kolejnym kroku ustalimy wspólnie termin spotkania. Postaramy się dopasować do Twoich możliwości, ponieważ stawiamy na elastyczną obsługę.
 3. Przeprowadzamy oględziny i wyceniamy auto.
 4. Jeśli zaakceptujesz oferowane warunki dochodzi do spisania umowy kupna- sprzedaży.
 5. Dodatkowo możemy przygotować wniosek o wypowiedzenia ubezpieczenia OC, abyś mógł otrzymać zwrot za jego niewykorzystany okres.
 6. Po podpisaniu umowy, przekazujemy Tobie ustaloną wcześniej kwotę w gotówce lub przelewem, w zależności od Twoich preferencji.
 7. Odbieramy samochód jeszcze tego samego dnia.

Gdy auto zostanie zabrane już z Twojego podjazdu pozostanie ostatnia czynność, o którą powinieneś zadbać. W ciągu 30 dni od podpisania dokumentów, konieczne będzie dostarczenie zaświadczenie w wydziale komunikacji o zbyciu pojazdu. Ważne, żeby poinformować, że zaszły zmiany. Podobnie ma to miejsce przy samochodach oddawanych do naszej stacji demontażu, które w późniejszym czasie trzeba wyrejestrować.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Beijing 5
Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To...
wynajem samochodów w Warszawie
Warszawa, stolica Polski, znana jest ze swojego wielokulturo...