Menu
Sławek Wierzcholski

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

CD zawiera 13 piosenek autorstwa Sławka Wierzcholskiego, a dodatkowo bonus w postaci utworu instrumentalnego „Tango Klecha”, pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Klecha” w reżyserii Jacka Gwizdały, który prawdopodobnie wejdzie na ekrany kin pod koniec roku. W filmie wystąpi plejada popularnych polskich aktorów.

CD różni się znacząco od wcześniejszych płyt Sławka Wierzcholskiego – nie jest to już wyłącznie blues, lecz „bluesem podszyte” piosenki, które mogą się kojarzyć z klimatami tak zróżnicowanych gatunków, jak folk, reggae, ragtime, gypsy swing. Nie zabraknie jednak harmonijkowej wirtuozerii autora.

Całość przypomina dokonania J.J. Cale’a, grupy Larkin Poe, Guya Davisa czy Johna Mooneya. CD brzmi bardzo współcześnie za sprawą nowoczesnej produkcji, za którą odpowiedzialny jest młody mistrz konsolety Mateusz Brzostowski. Brzmienie Nocnej Zmiany Bluesa wzbogacają: Wiesław Kryszewski – nowy gitarzysta zespołu oraz występujący gościnnie: Dominika Barabas w chórkach i legendarny saksofonista Adam Wendt (w utworze „Pomimo wszystko”).

Na szczególną uwagę zasługuje głos Sławka. Przed laty kontrowersyjny, dziś brzmi głęboko, ciepło i melodyjnie. Jego teksty, do tej pory zwykle bardzo osobiste i skierowane „do wewnątrz”, na nowym albumie traktują o sprawach społecznych. A poruszają te tematy w sposób niebanalny. Nie są to typowe tematy tekstów bluesowych, choćby tytułowa „Amazonia”.

Premiera płyty będzie miała miejsce w trakcie tegorocznego Suwałki Blues Festival, a wcześniej na YouTube pojawi się wideoklip z tytułowym utworem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023