wypadanie włosów

SOS dla skóry głowy, czyli jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo że tę przypadłość przypisuje się głównie mężczyznom, z utratą włosów bardzo często zmagają się także kobiety. Cienkie, wyraźnie przerzedzone pasma można jednak wzmocnić. Witalność i wyraźną poprawę wyglądu włosa osiągniesz w gabinecie medycyny estetycznej.

Wzmocnienie włosów w gabinecie medycyny estetycznej – czy to możliwe?

Wielu osobom naturalnym wydaje się rozwiązywanie problemów z włosami w salonie fryzjerskim. Niestety, przyczyny łysienia są nierzadko bardzo skomplikowane (mogą mieć podłoże chorobowe lub bezpośredni związek z trybem życia), a ich usunięcie może wymagać zaawansowanych metod. Najczęściej stosowaną jest mezoterapia igłowa w Warszawie. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem i jest dostępny w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Polski.

Mezoterapia i mezoterapia skóry głowy –  o czym warto wiedzieć?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej znanych zabiegów współczesnej kosmetologii. Jego celem jest intensywna rewitalizacja skóry w możliwie krótkim czasie. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu odżywczych koktajli, zawierających m.in. kolagen, witaminę C i kwas hialuronowy i jest przeprowadzany w celu poprawy kondycji skóry twarzy (głównie odświeżenia i odmłodzenia).

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana także jako zabieg na skórę głowy. Celem zabiegu jest pobudzenie nieaktywnych cebulek włosów do wzrostu, ich odżywienie i wzmocnienie, a w efekcie powstrzymanie procesu łysienia i zagęszczenie włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest niemal całkowicie bezbolesna. Polega na wykonaniu serii nakłuć przy równoczesnej aplikacji preparatu (koktajlu odżywczego). Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut, a cała kuracja jest stosunkowo krótka (odbywa się przez około 2 miesiące i wymaga zaledwie kilku wizyt).

wypadanie włosów

Mezoterapia skóry głowy a wypadanie włosów

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg polecany kobietom i mężczyznom. Wskutek aplikacji preparatu, obecne w nim peptydy naśladują substancje naturalnie obecne w organizmie, stymulując komórki do intensywnego namnażania. Jakie składniki zawiera koktajl odżywczy? Jakich efektów należy spodziewać się wskutek kuracji?

Mezoterapia skóry głowy: czynniki wzrostu

Koktajl odżywczy aplikowany (wstrzykiwany) w mezoterapii igłowej skóry głowy wykorzystuje głównie substancje aktywne, m.in. witaminy, cynk, kwasy nukleinowe, koenzymy i aminokwasy, w tym czynniki wzrostu.

Mezoterapia skóry głowy: efekty

Mezoterapia igłowa skóry głowy działa na poziomie genów i DNA, co oznacza, że włos już w fazie anagenu (wzrostu) zostaje skutecznie pobudzony. Efekty zabiegu mogą być wyłącznie pozytywne: mieszki włosowe zostają odżywione, a niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych na skórę głowy skutecznie zahamowany. Mezoterapia igłowa skóry głowy redukuje problem wypadania włosów o około 70% i stymuluje odrastanie nowych w około 30%.

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
stomatologia
See on kuum teema paljude inimeste jaoks, kes seisavad ortod...
Olej MCT
Olej MCT st...
depilacja laserowa
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popul...
Renata Michnowska
Przyszłość medycyny estetycznej to połączenie na...
Rockwell Razors
...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...