wypadanie włosów

SOS dla skóry głowy, czyli jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo że tę przypadłość przypisuje się głównie mężczyznom, z utratą włosów bardzo często zmagają się także kobiety. Cienkie, wyraźnie przerzedzone pasma można jednak wzmocnić. Witalność i wyraźną poprawę wyglądu włosa osiągniesz w gabinecie medycyny estetycznej.

Wzmocnienie włosów w gabinecie medycyny estetycznej – czy to możliwe?

Wielu osobom naturalnym wydaje się rozwiązywanie problemów z włosami w salonie fryzjerskim. Niestety, przyczyny łysienia są nierzadko bardzo skomplikowane (mogą mieć podłoże chorobowe lub bezpośredni związek z trybem życia), a ich usunięcie może wymagać zaawansowanych metod. Najczęściej stosowaną jest mezoterapia igłowa w Warszawie. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem i jest dostępny w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Polski.

Mezoterapia i mezoterapia skóry głowy –  o czym warto wiedzieć?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej znanych zabiegów współczesnej kosmetologii. Jego celem jest intensywna rewitalizacja skóry w możliwie krótkim czasie. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu odżywczych koktajli, zawierających m.in. kolagen, witaminę C i kwas hialuronowy i jest przeprowadzany w celu poprawy kondycji skóry twarzy (głównie odświeżenia i odmłodzenia).

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana także jako zabieg na skórę głowy. Celem zabiegu jest pobudzenie nieaktywnych cebulek włosów do wzrostu, ich odżywienie i wzmocnienie, a w efekcie powstrzymanie procesu łysienia i zagęszczenie włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest niemal całkowicie bezbolesna. Polega na wykonaniu serii nakłuć przy równoczesnej aplikacji preparatu (koktajlu odżywczego). Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut, a cała kuracja jest stosunkowo krótka (odbywa się przez około 2 miesiące i wymaga zaledwie kilku wizyt).

wypadanie włosów

Mezoterapia skóry głowy a wypadanie włosów

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg polecany kobietom i mężczyznom. Wskutek aplikacji preparatu, obecne w nim peptydy naśladują substancje naturalnie obecne w organizmie, stymulując komórki do intensywnego namnażania. Jakie składniki zawiera koktajl odżywczy? Jakich efektów należy spodziewać się wskutek kuracji?

Mezoterapia skóry głowy: czynniki wzrostu

Koktajl odżywczy aplikowany (wstrzykiwany) w mezoterapii igłowej skóry głowy wykorzystuje głównie substancje aktywne, m.in. witaminy, cynk, kwasy nukleinowe, koenzymy i aminokwasy, w tym czynniki wzrostu.

Mezoterapia skóry głowy: efekty

Mezoterapia igłowa skóry głowy działa na poziomie genów i DNA, co oznacza, że włos już w fazie anagenu (wzrostu) zostaje skutecznie pobudzony. Efekty zabiegu mogą być wyłącznie pozytywne: mieszki włosowe zostają odżywione, a niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych na skórę głowy skutecznie zahamowany. Mezoterapia igłowa skóry głowy redukuje problem wypadania włosów o około 70% i stymuluje odrastanie nowych w około 30%.

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna to sposób na odzyskanie lepszego...