Suzuki Vitara S

Suzuki Vitara S – dobra zmiana w motoryzacji

Opublikowano: 14 marca 2017

Suzuki wprowadziło do sprzedaży Vitarę w 2015 r. To obecnie najlepiej sprzedający się w Polsce samochód tej marki. Jego najnowsza wersja, oznaczonej symbolem S, różni się nieco od poprzednich propozycji. Czym? Przede wszystkim całkiem nowym silnikiem

Suzuki Vitara S

Nowy turbodoładowany silnik Boosterjet o pojemności 1,4 litra uzyskał moc 140 KM, czyli o 20 więcej niż stosowany dotychczas silnik wolnossący o pojemności 1,6 litra. Dzięki zwiększonej mocy ta jednostka napędowa umożliwia bardziej dynamiczną jazdę. W porównaniu do poprzednika charakteryzuje się też mniejszym zużyciem paliwa.

Oprócz powyższej zmiany w nowej wersji dokonano pewnych przetasowań w stylistyce pojazdu. Metamorfozie uległy kształt osłony chłodnicy oraz minimalnie wystrój wnętrza. Wprowadzono czerwone akcenty na desce rozdzielczej. Ten sam kolor zastosowano na obręczach wlotów powietrza i w ściegu na obszyciu sportowej kierownicy. Vitara S uzyskała dodatkowe wyposażenie. Zamontowano w niej światła do jazdy dziennej w systemie LED, skórzano-zamszową tapicerkę siedzeń, system Radar Brake Suport i adaptacyjny tempomat.

Dzięki systemowi AllGrip z elektronicznym wielopłytkowym sprzęgłem „eska” auto automatycznie przechodzi w tryb napędu na przednie koła (tak się dzieje w czasie jazdy przy dobrej przyczepności) lub zwiększa moment przenoszony na tylną oś (to w momencie wykrycia poślizgu na przedniej osi). Poprzez zestaw czujników komputer analizuje takie dane, jak warunki pogodowe, pozycja pedału przyśpieszenia czy kąt skrętu kierownicy, dzięki czemu z wyprzedzeniem może reagować na zaistniałą na drodze sytuację. System aktywny jest tylko w trybie Auto.

Istnieje możliwości wyboru trybu jazdy. W pierwszym z nich – Sport – samochód sprawdza się najlepiej na krętych drogach. System optymalizuje reakcje silnika i właściwości jezdne podczas zakrętów. Tryb Snow umożliwia jazdę po zaśnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach, natomiast Lock wyjazd z głębokiego śniegu, piachu lub błota. Trzeba jednak dodać, że auto najlepiej sprawdza się w jeździe miejskiej i nie jest typowym pojazdem offroadowym.

Niewątpliwą zaletą samochodów Suzuki Vitara jest ich relatywnie niska cena. W wersji podstawowej pojazd jest dostępny już za 61 tys. zł. W wersji S cena jest jednak znacznie wyższa. Kwota, jaką trzeba wyłożyć za model wyposażony we wszystkie opisane systemy, to prawie 103 tys. zł.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
chiptuning
Doświadczenie pokazuje, że c...
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...