Zabierz znajomych, rodzinę, pupili – zdrowo spędzisz czas! Zapraszamy na piknik rodzinny, w niedzielę 16 czerwca, do warszawskich Łazienek oraz na jogę w całym kraju w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi (przypadającego 21 czerwca). Polska jest w gronie 200 krajów w których obchodzony jest ten dzień.
V edycja Międzynarodowego Dnia Jogi odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 roku w Łazienkach Królewskich. Polska była zawsze bardzo aktywnie zaangażowana w obchody tego dnia, który ma na celu podniesienie świadomości na całym świecie i pokazanie wielu korzyści płynących z uprawiania jogi – powiedział Tsewang Namgyal, Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, który będzie również wspólnie ćwiczył jogę podczas sesji międzynarodowego protokołu jogi.
Ubiegłoroczne obchody w Warszawie to ogółem 25 tys. osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i brały czynny udział w różnorodnych atrakcjach. Impreza na stałe zagościła w kalendarium wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku dopiszą zainteresowani jogą i kulturą Indii, a także osoby zwracające uwagę na jakość życia. Dodatkowo w ponad dwudziestu miastach odbędą się pikniki, sesje jogi, warsztaty i spotkania z tej okazji.
W Warszawie będziemy świętować w aktywny, piknikowy sposób. W programie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – oprócz możliwości wzięcia udziału w zajęciach jogi z dyplomowanymi nauczycielami najpopularniejszych metod i stylów jogi (joga metodą Iyengara, Ashtanga, Bikram, Kundalini, Vinyasa Flow, Sri Sri, Aerial), a także joga dla biegaczy, joga w ciąży. W strefie spotkań Bosonamacie można będzie też posłuchać wykładów nt. jogi i zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety, m.in. Karolinie i Maciejowi Szaciłło, którzy poprowadzą pokaz kulinarny “Smak równowagi” oraz wziąć udział w warsztacie Grzegorza Pawłowskiego z oddechu, czy zbadać poziom stresu.
Zajęciom jogi dla dorosłych i dzieci będą towarzyszyły występy grup artystycznych, odbędą się m.in. pokazy tańca indyjskiego w wykonaniu grupy Mohini Dance, warsztaty malowania henną oraz występ bardzo klimatycznego zespołu Warm Heart.
Dużym zainteresowaniem cieszy się co roku strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi potrawami, przysmakami oraz lodami i słodkościami, w tym aromatyczną kawą i herbatą indyjską.
W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi. Będzie też strefa dla dzieci z licznymi animacji i zajęciami dla najmłodszych.
A w Strefie wystawców kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, mebli i przedmiotów dekoracyjnych.
LOT zaprasza do robienia odLOTowych zdjęć w fotobudce.
Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierzęca: Joga jest zdrowa – joga jest zdrowiem. Świadomie oddychając, regularnie ustawiając ciało w asanach, wprowadzając w życie jamy i nijamy uzdrawiamy nasze życie, nas samych. Organizm działa skutecznie i wydajnie, psychika jest odporna oraz stabilna, emocje czyste i prawdziwe, intencje szlachetne. Joga jest zdrowa dla joginów, ale także dla ich towarzyszy na życiowej drodze i dla natury. Nie bez powodu pierwsza seria Ashtangi jest uznawana za terapię, jogę leczniczą, oczyszczającą i wzmacniającą.
Agnieszka Cegielska – prezenterka telewizyjna, propagatorka zdrowego stylu życia: Joga jest moim balsamem dla duszy i ciała. To możliwość zatrzymania się i poczucia tak bardzo ważnego w rozpędzonym XXI wieku tu i teraz. Joga to higiena dnia codziennego i oddech, który jest podstawą zdrowego życia…
Edyta Herbuś – zawodowa tancerka, aktorka: Zdrowie jest harmonią pomiędzy duchem, ciałem i umysłem. Joga jest idealnym łącznikiem tych trzech aspektów. Oddech, który towarzyszy kolejnym asanom- ustawieniom ciała, jest dla mnie symbolem równowagi. Wdech jako przyjmowanie i wydech- oddawanie. Jesteśmy przecież boskimi istotami, które posiadają zdolność samouzdrawiania. Bóg jest miłością, a Joga jest narzędziem do okazywania jej samemu sobie.
Paulina Holtz, aktorka: Brak równowagi i w życiu, i w ciele generuje wiele niepotrzebnych napięć i problemów. Joga daje nam szansę na to, aby ciało nie tylko wspomagało nas w codziennym życiu, ale także uczy nas rozpoznawać sygnały z niego płynące. Dzięki temu możemy zareagować w odpowiednim momencie. Moje ostatnie doświadczenie ze złamaną nogą dało mi także szansę, aby docenić jogę jeszcze bardziej jako narzędzie do pracy z ciałem i umysłem w sytuacji, w której i jedno i drugie potrzebuje szczególnego wsparcia.
Dominika Łakomska – aktorka: teatralna, telewizyjna, filmowa, dubbingowa i reżyser: Joga nie daje, joga zabiera. Zabrała mi wiele napięć mięśniowych, zabrała ból kręgosłupa, zabrała niepokój, zabrała całe tony stresów, zabrała dużo smutku i innych emocji, które miały duży wpływ na to, jak się czułam. Joga zabiera mnie w podróż w nieznane – tam, gdzie czuję kim jestem i dokąd zmierzam, bez zbędnego balastu, za to z zaufaniem, że jedyną pewną jest zmiana.
Małgorzata Pieczyńska, aktorka: Praktykując jogę zadbasz o zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną. Spotkasz ludzi poszukujących czegoś więcej niż tężyzny swojego ciała. Yoga ze swoimi yamami i niyamami może odmienić twoje życie na lepsze.
Natalia Przybysz, wokalistka: Obserwuję jak coraz więcej osób w moim otoczeniu sięga po jogę, jogiczne metody oczyszczania ciała, czy umysłu. Powstają nowe zajęcia skoncentrowane na przykład na zdrowiu kręgosłupa. Znam wielu ludzi, którym joga przywróciła mobilność ciała, a także takich którym dała nową przestrzeń w zabieganym życiu. Dla mnie pozostaje narzędziem/wehikułem do pobudzania przepływu energii/ciepła oraz utrzymywania mojej głowy w spokoju a ciała w zdrowiu. Przywraca mi radość z dzieciństwa, kiedy bawiliśmy się w dzikie koty.
Ewa Szabatin – mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Świata w tańcu towarzyskim. Promotorka zdrowego stylu życia. Założycielka bloga www.ewaszabatin.pl oraz kanału youtube Fit Fashion Freak: Joga potrafi zmienić życie. Zmieniła moje (dzięki jodze oraz zdrowemu jedzeniu pozbyłam się nerwicy) Joga jest dla mnie systemem kompleksowej i holistycznej pracy nad sobą na wszystkich poziomach – cielesnym, umysłowym i duchowym. Dzięki pracy na każdym poziomie własnego ciała poznamy je lepiej. Potrafimy określić własne słabości i dzięki pracy nad nimi je po prostu pokonujemy. Przynosi to wiele satysfakcji i radości. Joga świetnie odpręża, pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego. Daje możliwość skupienia się na własnym ciele i choć na moment oderwania się od codziennych spraw.
Joga to technika łącząca ćwiczenia rozciągające, kontrolę oddechu i relaks. Jest harmonijnym, połączeniem umysłu i oddechu. Joga nie tylko pomaga zredukować napięcie i stres, czy długo zachować sprawność fizyczną, ale nawet obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca.
Odpowiednio dobrane ćwiczenia wpływają pozytywnie na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, mięśni i układu ruchu. Joga działa na poziomie fizycznym i psychicznym, poprawiając dobrostan człowieka. Wzmacnia pewność siebie i samoocenę.
Dr Radha Jindal, lekarz medycyny ayurwedyjskiej. Absolwentka Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research oraz studiów magisterskich na Rajiv Gandhi University of Health & Sciences, Bangalore z tytułem Ayurveda Vachaspati (MD).
Joga to doskonała metoda, aby w naturalny sposób zadbać o równowagę psychofizyczną. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znajdzie podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości własnego ciała.
Patron honorowy: Ambasador Republiki Indii, Jego Ekscelencja Tsewang Namgya
Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).
Partnerzy: Indian Association of Poland, Muzeum Łazienki Królewskie, Rival, Systemate, Media Connect, Decathlon, Good Mind
Sponsorzy: Himalaya, LOT, Yogi Tea, Sante, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Ricola
Ambasadorkami Jogi tegorocznej edycji są: Aneta Awtoniuk, Agnieszka Cegielska, Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Dominka Łakomska, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz, Ewa Szabatin
Dodaj komentarz