Światowy Dzień Jogi

Światowy Dzień Jogi 2019 w Łazienkach Królewskich

Opublikowano: 29 maja 2019

Zabierz znajomych, rodzinę, pupili – zdrowo spędzisz czas! Zapraszamy na piknik rodzinny, w niedzielę 16 czerwca, do warszawskich Łazienek oraz na jogę w całym kraju w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi (przypadającego 21 czerwca). Polska jest w gronie 200 krajów w których obchodzony jest ten dzień.

V edycja Międzynarodowego Dnia Jogi odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 roku w Łazienkach Królewskich. Polska była zawsze bardzo aktywnie zaangażowana w obchody tego dnia, który ma na celu podniesienie świadomości na całym świecie i pokazanie wielu korzyści płynących z uprawiania jogi – powiedział Tsewang Namgyal, Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, który będzie również wspólnie ćwiczył jogę podczas sesji międzynarodowego protokołu jogi.

Ubiegłoroczne obchody w Warszawie to ogółem 25 tys. osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i brały czynny udział w  różnorodnych atrakcjach. Impreza na stałe zagościła w kalendarium wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku dopiszą zainteresowani jogą i kulturą Indii, a także osoby zwracające uwagę na jakość życia. Dodatkowo w ponad dwudziestu miastach odbędą się pikniki, sesje jogi, warsztaty i spotkania z tej okazji.

W Warszawie będziemy świętować w aktywny, piknikowy sposób. W programie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – oprócz możliwości wzięcia udziału w zajęciach jogi z dyplomowanymi nauczycielami najpopularniejszych metod i stylów jogi (joga metodą Iyengara, Ashtanga, Bikram, Kundalini, Vinyasa Flow, Sri Sri, Aerial), a także joga dla biegaczy, joga w ciąży. W strefie spotkań Bosonamacie można będzie też posłuchać wykładów nt. jogi i zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety, m.in. Karolinie i Maciejowi Szaciłło, którzy poprowadzą pokaz kulinarny “Smak równowagi” oraz wziąć udział w warsztacie Grzegorza Pawłowskiego z oddechu, czy zbadać poziom stresu.

Zajęciom jogi dla dorosłych i dzieci będą towarzyszyły występy grup artystycznych, odbędą się m.in. pokazy tańca indyjskiego w wykonaniu grupy Mohini Dance, warsztaty malowania henną oraz występ bardzo klimatycznego zespołu Warm Heart.

Dużym zainteresowaniem cieszy się co roku strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi potrawami, przysmakami oraz lodami i słodkościami, w tym aromatyczną kawą i herbatą indyjską.

W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi. Będzie też strefa dla dzieci z licznymi animacji i zajęciami dla najmłodszych.

A w Strefie wystawców kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, mebli i przedmiotów dekoracyjnych.

LOT zaprasza do robienia odLOTowych zdjęć w fotobudce.

Na wydarzenie zapraszają Ambasadorki Jogi, z którymi będzie można porozmawiać i poćwiczyć:

Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierzęca: Joga jest zdrowa – joga jest zdrowiem. Świadomie oddychając, regularnie ustawiając ciało w asanach, wprowadzając w życie jamy i nijamy uzdrawiamy nasze życie, nas samych. Organizm działa skutecznie i wydajnie, psychika jest odporna oraz stabilna, emocje czyste i prawdziwe, intencje szlachetne. Joga jest zdrowa dla joginów, ale także dla ich towarzyszy na życiowej drodze i dla natury. Nie bez powodu pierwsza seria Ashtangi jest uznawana za terapię, jogę leczniczą, oczyszczającą i wzmacniającą.

Agnieszka Cegielska prezenterka telewizyjna, propagatorka zdrowego stylu życia:  Joga jest moim balsamem dla duszy i ciała. To możliwość zatrzymania się i poczucia tak bardzo ważnego w rozpędzonym XXI wieku tu i teraz. Joga to higiena dnia codziennego i oddech, który jest  podstawą zdrowego życia…

 Edyta Herbuś zawodowa tancerka, aktorka: Zdrowie jest harmonią pomiędzy duchem, ciałem i umysłem. Joga jest idealnym łącznikiem tych trzech aspektów. Oddech, który towarzyszy kolejnym asanom- ustawieniom ciała, jest dla mnie symbolem równowagi. Wdech jako przyjmowanie i wydech- oddawanie. Jesteśmy przecież boskimi istotami, które posiadają zdolność samouzdrawiania. Bóg jest miłością, a Joga jest narzędziem do okazywania jej samemu sobie.

Paulina Holtz, aktorka: Brak równowagi i w życiu, i w ciele generuje wiele niepotrzebnych napięć i problemów. Joga daje nam szansę na to, aby ciało nie tylko wspomagało nas w codziennym życiu, ale także uczy nas rozpoznawać sygnały z niego płynące. Dzięki temu możemy zareagować w odpowiednim momencie. Moje ostatnie doświadczenie ze złamaną nogą dało mi także szansę, aby docenić jogę jeszcze bardziej jako narzędzie do pracy z ciałem i umysłem w sytuacji, w której i jedno i drugie potrzebuje szczególnego wsparcia.

Dominika Łakomska – aktorka: teatralna, telewizyjna, filmowa, dubbingowa i reżyser: Joga nie daje, joga zabiera. Zabrała mi wiele napięć mięśniowych, zabrała ból kręgosłupa, zabrała niepokój, zabrała całe tony stresów, zabrała dużo smutku i innych emocji, które miały duży wpływ na to, jak się czułam. Joga zabiera mnie w podróż w nieznane – tam, gdzie czuję kim jestem i dokąd zmierzam, bez zbędnego balastu, za to z zaufaniem, że jedyną pewną jest zmiana.

Małgorzata Pieczyńska, aktorka: Praktykując jogę zadbasz o zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną. Spotkasz ludzi poszukujących czegoś więcej niż tężyzny swojego ciała. Yoga ze swoimi yamami i niyamami  może odmienić twoje życie na lepsze.

Natalia Przybysz, wokalistka: Obserwuję jak coraz więcej osób w moim otoczeniu sięga po jogę, jogiczne metody oczyszczania ciała, czy umysłu. Powstają nowe zajęcia skoncentrowane na przykład na zdrowiu kręgosłupa. Znam wielu ludzi, którym joga przywróciła mobilność ciała, a także takich którym dała nową przestrzeń w zabieganym życiu. Dla mnie pozostaje narzędziem/wehikułem do pobudzania przepływu energii/ciepła oraz utrzymywania mojej głowy w spokoju a ciała w zdrowiu. Przywraca mi radość z dzieciństwa, kiedy bawiliśmy się w dzikie koty.

Ewa Szabatin mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Świata w tańcu towarzyskim. Promotorka zdrowego stylu życia. Założycielka bloga www.ewaszabatin.pl oraz kanału youtube Fit Fashion Freak: Joga potrafi zmienić życie. Zmieniła moje (dzięki jodze oraz zdrowemu jedzeniu pozbyłam się nerwicy) Joga jest dla mnie systemem kompleksowej i holistycznej pracy nad sobą na wszystkich poziomach – cielesnym, umysłowym i duchowym. Dzięki pracy na każdym poziomie własnego ciała poznamy je lepiej. Potrafimy określić własne słabości i dzięki pracy nad nimi je po prostu pokonujemy. Przynosi to wiele satysfakcji i radości. Joga świetnie odpręża, pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego. Daje możliwość skupienia się na własnym ciele i choć na moment oderwania się od codziennych spraw.

Dr Radha Jindal lekarz medycyny ayurwedyjskiej. Absolwentka Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research oraz studiów magisterskich na Rajiv Gandhi University of Health & Sciences, Bangalore z tytułem Ayurveda Vachaspati (MD) podsumowuje dlaczego Joga jest zdrowa:

Joga to technika łącząca ćwiczenia rozciągające, kontrolę oddechu i relaks. Jest harmonijnym, połączeniem umysłu i oddechu. Joga nie tylko pomaga zredukować napięcie i stres, czy długo zachować sprawność fizyczną, ale nawet obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia wpływają pozytywnie na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, mięśni i układu ruchu. Joga działa na poziomie fizycznym i psychicznym, poprawiając dobrostan człowieka. Wzmacnia pewność siebie i samoocenę.

Dr Radha Jindal, lekarz medycyny ayurwedyjskiej. Absolwentka Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research oraz studiów magisterskich na Rajiv Gandhi University of Health & Sciences, Bangalore z tytułem Ayurveda Vachaspati (MD).

Joga to doskonała metoda, aby w naturalny sposób zadbać o równowagę psychofizyczną. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znajdzie podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości własnego ciała.

Patron honorowy: Ambasador Republiki Indii, Jego Ekscelencja Tsewang Namgya

Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Partnerzy: Indian Association of Poland, Muzeum Łazienki Królewskie, Rival, Systemate, Media Connect, Decathlon, Good Mind

Sponsorzy: Himalaya, LOT, Yogi Tea, Sante, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Ricola

Ambasadorkami Jogi tegorocznej edycji są: Aneta Awtoniuk, Agnieszka Cegielska, Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Dominka Łakomska, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz, Ewa Szabatin

 

Światowy Dzień Jogi

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...
Psycholog Online
W dzisiejszym zglobalizowany...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...
Krzysztof Jarząbek
Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa...