Prestiżowe statuetki w 8 kategoriach trafiły w ręce tych, którzy swoimi działaniami przyczyniają się do gospodarczego rozwoju regionu. Nagrodę dla samorządu za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem otrzymała gmina Wałbrzych. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw powędrowała w ręce przedstawiciela firmy HYDROERGIA Sp. z o.o. Sp.k. Statuetką w kategorii „nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw” cieszyła się firma KGHM ZANAM.
Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką jest chlubą Mine Master Sp. z o.o. Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji trafiła do firmy Research and Engineering Center Sp. o.o. Kolejnym laureatem została firma Dozamel Sp. z o.o. (nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy). Przedstawiciel Wrocławskiego Parku Technologicznego SA tego wieczoru cieszył się z Gryfa, otrzymanego za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska. Na koniec wybrano Dolnośląski Produkt Roku, którym został wyrób Frankonia-Poland Sp. z o.o., oraz przyznano Specjalną Nagrodę w kategorii „Osobowość Dolnego Śląska”, która trafiła do rąk prof. Ewy Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej.
Wśród tysiąca osób, które w październikowy poniedziałkowy wieczór zjawiły się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, znaleźli się m.in. Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, który podziękował firmom za promocję Dolnego Śląska, Grzegorz Dzik, przewodniczący i członek prezydium rady Zachodniej Izby Gospodarczej, konsul honorowy Ukrainy we Wrocławiu, prezes Impel SA, Herbert Wirth, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź, prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA, wiceprzewodniczący i członek prezydium rady Zachodniej Izby Gospodarczej, prof. Bogusław Fiedor, przewodniczący kapituły konkursu o Dolnośląskiego Gryfa, prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Wieczór uświetnił koncert orkiestry Narodowego Forum Muzyki, pozwalający słuchaczom przypomnieć sobie największe przeboje dwudziestolecia międzywojennego, m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Ada to nie wypada” czy „Ach jak przyjemnie”, po nim zaś nastąpił tradycyjny bankiet.
Fot. archiwum organizatora
Dodaj komentarz