Menu
oczyszczanie organizmu

Wiosenne oczyszczanie organizmu

Wiosna to czas, w którym wielu z nas decyduje się na pozytywne zmiany w swoim życiu. Czujemy wtedy przypływ energii i motywację, które popychają nas w kierunku zadbania o swoje zdrowie. Stąd najczęściej decydujemy się na przywrócenie równowagi w swoim organizmie, które obejmują nie tylko ciało, ale także umysł.

Zacznij uprawiać sport

Oczyszczanie organizmu po zimie warto zacząć od odrobiny ruchu, bo przecież nic tak nie sprzyja aktywności fizycznej, jak piękna pogoda za oknem. Dlatego warto wykorzystać te kilka miesięcy w roku i zadbać o swoje ciało. W tym celu wystarczy 3-4 razy w tygodniu wybrać się na spacer, rower, bieganie lub rolki, aby po kilku tygodniach zaobserwować pierwsze korzyści w postaci poprawy samopoczucia, zwiększonej pewności siebie i pozytywnego nastawienia. Oprócz tego regularne treningi sprawią, że przyspieszy się nasz metabolizm, czego efektem będzie utrata zbędnych kilogramów i ogólna poprawa wyglądu sylwetki.

Sięgnij po sezonowe owoce i warzywa

Wiosenne zmiany warto rozpocząć od włączenia do diety większej ilości świeżych sezonowych owoców i warzyw, które w tym okresie w szczególności pełne są cennych mikroelementów oraz witamin, których organizm potrzebuje i dzięki nim prawidłowo funkcjonuje. W tym celu warto odwiedzić podmiejski targ rolniczy i kupować produkty z upraw ekologicznych, co daje gwarancję lepszej jakości towarów, wyprodukowanych przy użyciu mniejszej ilości toksycznych pestycydów. Oprócz tego dobrze jest wprowadzić żywność zawierającą zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy i nasiona.

Pij dużo wody

Woda jest nieodłącznym elementem biorącym udział w oczyszczaniu organizmu. Dzięki niej z każdej najmniejszej komórki usuwane są toksyny, które następnie wydalane są wraz z moczem, jednocześnie hamując powstawanie kamieni nerkowych. Oprócz tego woda wspomaga procesy trawienne i usprawnia motorykę jelit, zapobiegając powstawaniu zaparć. Zaleca się wypijać około 2 litrów wody dziennie, tym samym ograniczając spożywanie gazowanych, słodzonych napojów, wymieniając je na owocowe lub ziołowe herbaty.

Odstaw używki

Jednym z ważniejszych kroków na drodze do oczyszczenia organizmu jest rezygnacja z najbardziej szkodzących mu przyzwyczajeń. Przede wszystkim należy tutaj wymienić palenie tytoniu, które nie tylko toksycznie wpływa na płuca, ale także powoduje ogólne niedotlenienie komórek i narządów, przez co cały organizm staje się mniej wydolny. Kolejnym negatywnym czynnikiem jest nadużywanie alkoholu, który najbardziej szkodzi wątrobie, czyli narządowi odpowiedzialnemu za pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. Dlatego chcąc rozpocząć zdrowy etap w życiu, bez wątpienia należy odrzucić powyższe używki, zapoczątkowując tym samym proces regeneracji.

Dbaj o jelita

Nie sposób pominąć roli jelit w procesie oczyszczania naszego ciała. To właśnie tam odbywa się proces trawienia i wchłaniania substancji odżywczych, zachodzący przy okazji mikrobiomu jelitowego. Bardzo częstym sygnałem alarmującym o złym stanie jelit są częste biegunki, zaparcia i wzdęcia. Warto wtedy sięgnąć po probiotyki, które pozwolą przywrócić optymalną florę jelit oraz po żywność, która jej sprzyja np. kiszonki, jogurty, zakwasy. Oprócz tego w przypadku nadmiernych wzdęć można wspomóc się lekami takimi jak Espumisan, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach, powodując ich pękanie, a następnie usuwanie. Co ważne, zawarty w nim symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej, przez co jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023