Zdalny monitoring

Zdalny monitoring – rozwiązanie dla właścicieli domów

Opublikowano: 12 września 2022

Monitoring zdalny to rozwiązanie, które może zainteresować wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwala ono bowiem w prosty sposób kontrolować to, co dzieje się wokół domostwa, a w razie potrzeby wezwać pomoc. Co warto wiedzieć o ochronie, jaką jest monitoring wideo?

Na czym polega zdalny dozór wideo?

Dozór wideo, inaczej obchód wideo, to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony właścicieli domów. Monitoring alarmów pozwala bowiem na zdalne kontrolowanie sytuacji wokół domu. Jest to szczególnie przydatne podczas dłuższych wyjazdów, kiedy nikogo z domowników nie ma domu.

System zdalnego monitorowania działa w oparciu o e-kamery oraz głośnik IP/megafon IP. Dzięki nim odbywa się patrol wideo, a w razie konieczności możliwe jest również odstraszanie intruzów poprzez nadawanie komunikatów przez głośniki.

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring alarmów?

E-patrol to znakomity sposób na to, aby monitorować przydomową posesję, a co za tym idzie, zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich domowników. Wszelkie nagrania trafiają następnie do centrum monitoringu alarmów, po czym możliwe staje się podjęcie odpowiedniej interwencji.

Na uwagę zasługuje fakt, iż właściciel nieruchomości może w każdej chwili zobaczyć, co dzieje się na jej terenie. Otóż możliwe jest to dzięki aplikacji, którą można zainstalować na telefonie komórkowym lub tablecie. Obraz transmitowany jest przez Internet i można go zobaczyć, będąc w dowolnym miejscu.

Co ważne, jeżeli zainstalowany został zestaw kamer, wówczas można obserwować sytuację na całym podwórku, nawet w jego najbardziej niedostępnych zaułkach. Ciekawą funkcją jest także e-recepcja, która umożliwia kontrolowanie tego, kto wchodzi na podwórko.

W razie nieprzewidzianego zdarzenia, na przykład włamania bądź kradzieży, nagranie może zostać wykorzystane w sądzie jako dowód. W tym samym charakterze można również wykorzystać zeznania pracowników firmy ochroniarskiej bądź funkcjonariuszy policji, którzy podjęli interwencję.

Aplikacja do monitoringu wideo

Obraz rejestrowany przez monitoring wideo można zobaczyć na swoim telefonie komórkowym lub tablecie. Wystarczy zainstalować na urządzeniu specjalną aplikację, która ma taką funkcję. Można ją znaleźć w sklepie Google Play (w przypadku urządzeń z systemem Android) oraz w iStore (dla urządzeń z systemem iOS). Instalacja jest bardzo prosta, przebiega tak samo jak w przypadku innych aplikacji, które można znaleźć w tych sklepach. Wymagane jest jedynie dodanie w panelu urządzeń wykorzystywanych do monitoringu. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

Zdalny monitoring to rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców. Docenią je również właściciele domów jednorodzinnych, szczególnie ci, którzy często wyjeżdżają. Dzięki możliwości stałego obserwowania można mieć zawsze na oku swój dobytek, a w razie potrzeby mieć pewność, że odpowiednie służby zjawią się niezwłocznie na miejscu zdarzenia i szybciej wykryją jego sprawców.

Więcej informacji o zaletach zdalnego monitoringu – https://alfagroup.com.pl/

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...