Czesław Piotrowski

Bonus Broker – Kompleksowo i profesjonalnie

Opublikowano: 2 stycznia 2022

Świadczymy usługi na rzecz najbardziej wymagających klientów, oferując im fachową pomoc w zawieraniu wszystkich występujących na rynku rodzajów ubezpieczeń – mówi Czesław Piotrowski, prezes zarządu Bonus Broker Sp. z o.o., która prowadzi działalność brokerską na polskim rynku ubezpieczeniowym nieprzerwanie od 2004 roku

Co decyduje o wyborze właściwego brokera spośród wielu firm działających w branży ?

Czesław Piotrowski − Z naszej praktyki wynika, iż klienci często szukają informacji o doświadczeniu brokera w konkretnej branży, chętnie też korzystają z rekomendacji, rozpoczynając współpracę z danym brokerem. Rola brokera ubezpieczeniowego w zakresie obsługi klientów jest znacznie szersza, niż mogłoby się wydawać. Dokładne poznanie specyfiki branży, w jakiej działa klient, to kluczowe zadanie brokera, które musi spełnić, by nie zawieść jego zaufania. Broker musi doskonale znać się nie tylko na ubezpieczeniach oraz na działalności swego klienta, lecz także na jego potrzebach w zakresie zarządzania ryzykiem. Dlatego rozpoczynając współpracę z firmami, przeprowadzamy analizę zakresu ubezpieczenia, aby w pierwszej kolejności skupić się na tych składnikach majątku, które stanowią o istocie funkcjonowania klienta.

Co jest największą siłą marki Bonus Broker i jej zespołu?

Czesław Piotrowski − Profesjonalizm, doświadczenie i jakość świadczonych usług. Nasi pracownicy posiadają wieloletni staż pracy w sektorze ubezpieczeń, osoby opracowujące programy ubezpieczeniowe posiadają wyższe wykształcenie m.in. w zakresie ekonomii, prawa, a nadto wszyscy pracownicy posiadają uprawnienia brokerskie uzyskane w wyniku pozytywnie zdanego egzaminu przed Komisją Nadzoru Finansowego. Regularny udział w szkoleniach zawodowych jest gwarancją ciągłego podnoszenia kwalifikacji naszych pracowników.

Do jakich odbiorców kierują państwo swoją ofertę i jak udaje się pozyskiwać stałych klientów?

Czesław Piotrowski − Jako broker ubezpieczeniowy świadczymy kompleksowe usługi w zakresie wyboru ubezpieczenia oraz ubezpieczyciela. Reprezentujemy interesy naszych klientów, jesteśmy ich doradcami i przedstawicielami w stosunkach z zakładami ubezpieczeń. Opracowujemy kompleksowe programy ubezpieczeń lub wyszukujemy wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych te, które spełniają wymagania i zaspokajają potrzeby klienta.

Firmy brokerskie w coraz większym stopniu są konsultantem w zakresie obsługi ryzyka, a nie tradycyjnie rozumianym pośrednikiem, znajdującym najlepsze pokrycie ubezpieczeniowe na rynku i pomagającym w likwidacji szkód. Ubezpieczenie jest przecież jedną z form ograniczania ryzyka. Dzięki kompleksowemu i profesjonalnemu opracowaniu programu zarządzania ryzykiem w firmie można ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, a zatem płacić niższe koszty ubezpieczenia. Świadczymy usługi na rzecz najbardziej wymagających klientów, oferując im fachową pomoc w zawieraniu wszystkich występujących na rynku rodzajów ubezpieczeń. Nasze wieloletnie doświadczenie i portfel klientów stanowią o naszej silnej pozycji negocjacyjnej z zakładami ubezpieczeń i sprawiają, że nasi klienci chętnie korzystają z możliwie najszerszej ochrony ubezpieczeniowej, przy znacznej obniżce kosztów. Współpracujemy zarówno z klientami korporacyjnymi działającymi w kraju, jak i poza granicami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz z klientami indywidualnymi.

Rozmawiała Zuzanna Maj


Czesław Stefan Piotrowski − prezes zarządu z wieloletnim stażem na rynku ubezpieczeń, obecny w branży ubezpieczeniowej od 1991 roku, początkowo jako agent ubezpieczeniowy, następnie likwidator szkód i kierownik biura ubezpieczeń i likwidacji szkód, aktualnie broker i prezes zarządu Bonus Broker Sp. z o.o. Priorytetem w usługach świadczonych przez kancelarię brokerską Bonus Broker Sp. z o.o. jest jakość i profesjonalizm. Dowodem na to jest fakt, iż z każdym rokiem powiększa się jej grono klientów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Csaba Gabnai
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Katarzyna Szulim
Nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Reg...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...