Czarownice z Eastwick – w Teatrze Syrena

Opublikowano: 16 marca 2018

Czarownice i diabeł w Teatrze Syrena

Czarownice z Eastwick to przebój musicalowy Camerona Mackintosha, największego producenta tego gatunku na świecie. Koty , Upiór w operze, Nędznicy czy Miss Saigon cieszą się ogromnym sukcesem od lat. Premiera Czarownic odbyła się w 2000 r. w Londynie. Musical był  wystawiany w USA, Rosji, Brazylii, Czechach i Warszawie w Teatrze Syrena. Polską prapremierę tego musicalu możemy oglądać w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Dyrektora warszawskiego teatru Syrena, który wyreżyserował takie musicalowe przeboje jak Zakonnica w przebraniu i Nine (Teatr Muzyczny w Poznaniu) oraz Rodzina Addamsów (Gliwicki Teatr Muzyczny – przedstawienie nagrodzone Teatralną Nagrodą Muzyczną jako najlepszy polski spektakl muzyczny w 2015 roku).

Film Czarownice z Eastwick, który powstał w 1987 r. na podstawie powieści Johna Updike’a, z niezapomnianymi rolami Jacka Nicholsona, Cher, Michelle Pfeiffer oraz Susan Sarandon, również cieszył się ogromną popularnością na świecie.

Oparta na powieści akcja musicalu przenosi widza w lata 60. ubiegłego wieku. W fikcyjnym amerykańskim miasteczku Eastwick w Massachusetts spotykamy trzy kobiety: rzeźbiarkę Alexandrę, wiolonczelistkę Jane, poetkę Sukie. Doświadczone przez życie, opuszczone przez mężów, marzą, by pojawił się ktoś, kto przywróci im wiarę w kobiecość. Nie spodziewają się, że drzemią w nich magiczne moce, które potrafią zamienić marzenia w rzeczywistość. Wtedy pojawia się on – demoniczny Darryl van Horne, skandalista i uwodziciel.

Czarownice z Eastwick to spektakl o kobietach, o drzemiących w nich magicznych mocach, o sile, jaką daje im wiara we własne możliwości i własne piękno. W Teatrze Syrena w rolę Darryla wciela się Tomasz Steciuk. To jeden z najpopularniejszych polskich aktorów musicalowych, znany z głównych ról w musicalach granych w warszawskiej Romie (m.in. Miss Saigon, Grease, Upiór w operze, Nędznicy) oraz Przemysław Glapiński, aktor Teatru Syrena, który zagrał w blisko trzydziestu popularnych przedstawieniach.

Obsada

Czarownice to Olga Szomańska, znana z serialu M jak miłość i telewizyjnego show Twoja twarz brzmi znajomo, oraz Ewa Lorska, aktorka związana z teatrami Rampa i Kamienica. Jane grają Barbara Melzer, jedna z najlepszych polskich aktorek musicalowych, znana m.in. z ról w Mamma mia! i Upiorze w operze, oraz Anita Steciuk, która ostatnio zachwyciła widzów rolą Luisy Contini w poznańskiej premierze musicalu Nine. W Sukie wcieliły się z kolei: Paulina Grochowska, oklaskiwana przez widzów Rampy w roli Candeli w Kobietach na skraju załamania nerwowego, i Magdalena Placek-Boryń, absolwentka Royal Academy of Music w Londynie, mająca już w dorobku główne role w znakomitych musicalach, m.in. Sally Bowles w Cabarecie Johna Kandera i Freda Ebba.

Czarownice z Eastwick to największa produkcja w historii Teatru Syrena.

Do spektaklu zaangażowano ponad 30-osobowy zespół. Towarzyszy mu muzyka na żywo, wykonywana przez orkiestrę pod dyrekcją Tomasza Filipczaka, znanego pianisty, aranżera, kierownika muzycznego musicalu. Dynamiczną scenografię przygotował Grzegorz Policiński, a fantastyczną choreografię Jarosław Staniek. Widowisko o niespotykanym dotąd rozmachu realizuje doborowe grono artystów. W castingu do obsady Czarownic wzięło udział ponad 500 aktorów.

Musical, pomimo niewielkiej sceny, zrobiony jest z rozmachem. To znakomite widowisko muzyczne, z dynamiczną choreografią. Towarzyszy mu przebojowa muzyka i zaskakujące efekty z pogranicza iluzji i magii.

Kolejną muzyczną premierą będzie przebojowy musical prosto z Broadwayu – Rodzina Addamsów, który tak jak serial telewizyjny stał się przebojem w Europie i Ameryce.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Scena Relax
Najnowsze premierowe przedstawienie, "Kolejny wieczó...
Szalone Nożyczki
Na deskach  Sceny Relax , zagościła kultowa komedia kryminal...
Mały Książę
W Teatrze Polskim w Warszawie miał premierę „Mały Ks...
Tango
W bieżącym roku przypada 110. rocznica powstania Tea...
Czekoladki dla Prezesa
„Czekoladki dla Prezesa”, zbiór ponad 50 satyrycznyc...