wydarzenie biznesowe w Częstochowie

Dlaczego warto zorganizować wydarzenie biznesowe w Częstochowie?

Opublikowano: 25 czerwca 2019

Od kilku lat w Częstochowie prężnie rozwija się biznes. Przedsiębiorcy zakładają tam firmy, a w centrach konferencyjnych i hotelach są organizowane liczne wydarzenia branżowe. Co decyduje o biznesowej atrakcyjności miasta?

W 2016 r. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przyznała Częstochowie zaszczytny tytuł Wschodzącej Gwiazdy Biznesu. Wydaje się, że miasto dobrze wykorzystuje swój biznesowy potencjał. W powstałych na jego terenie specjalnych strefach ekonomicznych inwestują przedsiębiorcy z kraju i zagranicy. Prestiżu dodają mu także renomowane eventy, czego przykładem jest zorganizowana w kwietniu tego roku najważniejsza konferencja z branży automotive. Nie bez wpływu na atrakcyjność Częstochowy pozostaje również jej lokalizacja. Dzięki rozbudowie i modernizacji dróg miasto jest coraz lepiej skomunikowane z innymi rejonami Polski. Dla przykładu, od Warszawy dzielą je zaledwie 2,5 godziny jazdy samochodem.

Częstochowa – dobre miejsce na organizację eventów

Atrakcyjność biznesowa Częstochowy sprawia, że w mieście pojawia się coraz więcej osób podróżujących służbowo. To z kolei bezpośrednio przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na centra konferencyjne i miejsca noclegowe. W Częstochowie istnieje kilka samodzielnych obiektów z salami szkoleniowymi, jednak najczęściej takie sale stanowią część nowoczesnych hoteli nastawionych na gości biznesowych. Szukając odpowiedniego miejsca na organizację konferencji, warto się zatem zdecydować na hotel w Częstochowie.

Konferencje i imprezy w hotelu w Częstochowie

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia przygotowania do wydarzenia. W jednym miejscu, przy pomocy doświadczonego personelu, można zaplanować konferencję, poczęstunek i nocleg dla gości. Dzięki temu łatwiej też zapanować nad planowym przebiegiem eventu, kiedy uczestnicy pozostają przez cały czas jego trwania w tym samym obiekcie. Poza tym konferencja w renomowanym hotelu w Częstochowie ma bardziej prestiżowy charakter, zwłaszcza gdy wieńczy ją elegancki bankiet dla gości. Jedna z największych przestrzeni na imprezy okolicznościowe w Częstochowie znajduje się w Hotelu Arche przy Jasnej Górze. Obejmuje ona 7 nowoczesnych i dobrze wyposażonych sal konferencyjnych różnej wielkości oraz przestronną salę bankietową. Można w nich zorganizować szkolenie, kameralne spotkanie, dużą konferencję lub ekskluzywne przyjęcie.

wydarzenie biznesowe w Częstochowie

Częstochowa po konferencji

Częstochowa jest dobrym miejscem na przeprowadzenie wydarzenia branżowego z jeszcze jednego powodu. Miasto, którego atrakcje w powszechnej świadomości ograniczają się do Jasnej Góry, kryje w sobie wiele, mniej znanych miejsc. Dlaczego by zatem po zakończeniu oficjalnej części konferencji nie zaskoczyć gości kilkoma miejskimi ciekawostkami? Wizyta w Parku Miniatur Sakralnych, Muzeum Zapałek lub na dworcu kolejowym, gdzie znajduje się najdłuższy peron w Polsce, z pewnością zrobi pozytywne wrażenie na uczestnikach wydarzenia.

materiał partnera

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Szczawnica
Szczawnica to malownicze miasto uzdrowiskowe położon...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
JABŁONKI SWAWOLE
14 czerwca w Ogrodach Wisła w Warszawie odbyła się oficjalna...
Perfect SPA Awards
20 marca 2023 r. w warszawskim Hotelu Marriott podcz...