Drewno do urządzania ogrodu

Drewno do urządzania ogrodu

Opublikowano: 7 maja 2021

Wraz z pojawieniem się cieplejszych, majowych dni, coraz chętniej przebywamy na działkach i w ogrodach. Maj to też dobry czas na urządzenie swoich zielonych “czterech kątów”. Do tego zaś przyda nam się dobrej jakości drewno klejone. Zobacz, jak wykorzystać je do urządzenia ogrodu.

Altanki ogrodowe z drewna

Altanki to miejsce szczególnie cenione przez domowników i gości – pozwala rozsiąść się wygodnie wieczorem czy popołudniem podczas wspólnego celebrowania miłych chwil. To idealne miejsce na rodzinne grillowanie czy spotkanie z przyjaciółmi. Starannie wykonana altana jest wizytówką gospodarzy domu, a jej samodzielne wykonanie z pewnością przyniesie wiele satysfakcji. Do zbudowania altanki ogrodowej potrzebne będzie dobrej jakości drewno klejone i wykonane z niego deski. Niezbędny będzie też wytrzymały kątownik ciesielski. Złącza kątowe AB służą do łączenia elementów budowlanych pod kątem prostym, za ich pomocą można połączyć zarówno kilka różnych elementów drewnianych, jak i elementy drewniane z betonowymi. Znajdą zastosowanie zarówno do budowy samej altany, jak i pergoli. Dzięki wysokiej nośności kątownika (kątownik jest zbudowany z grubej blachy stalowej) można użyć go do budowy stabilnych konstrukcji o różnych wielkościach. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest ten produkt – ocynkowana powłoka to środek ochronny przed korozją, niezbędny w przypadku konstrukcji znajdujących się w ogrodzie i narażonych na zawilgocenie.

Drewno potrzebne do zbudowania altanki

O czym warto pamiętać, wybierając materiał do zbudowania altanki? Aby altanka służyła nam przez lat, użyte do jej wykonania drewno musi być dobrze zaimpregnowane, co pozwoli uchronić naszą konstrukcję przed wilgocią, grzybami i pleśnią. W sklepach budowlanych szukaj materiałów takich jak deski Castorama, np. poddana impregnacji deska szalunkowa Blooma. Możesz jej użyć zarówno do montowania fundamentów, jak i konstrukcji dachowej czy ogrodzenia. Podstawą stabilnej i wytrzymałej konstrukcji altanki jest oczywiście podkład ogrodowy. Najlepiej kiedy użyte do niego drewno jest miękkie, łatwe w obróbce i zabezpieczone. W przypadku altanki nie można oczywiście zapomnieć o dachu – w końcu to on osłoni osoby korzystające z altanki w czasie letniego czy wiosennego deszczu. Do budowy dachu konieczne będzie użycie krawędziaka – drewnianej belki, stosowanej w celu rozłożenia ciężaru dachu, co zniweluje ryzyko zawalenia się szkieletu konstrukcji.

Wyposażenie altanki ogrodowej

W Castoramie znajdziesz też szeroki wybór mebli potrzebnych do urządzenia altanki. Możesz samemu skompletować meble w różnych stylach albo kupić gotowe estetyczne zestawy, zawierające komplet krzeseł i stół. W czasie królującej ostatnio mody na DIY (Do It Yourself) wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie mebli. Chcesz samodzielnie zbić stół do altanki? W tym celu potrzebujesz dobrej jakości desek z drewna oraz łaty drewnianej. W ofercie Castoramy znajduje się między innymi łata sosnowa. Materiał użyty do jej wykonania (sośnina) zapewnia jej trwałość i dużą wytrzymałość. Specjalne deski do ławek umożliwią stworzenie wytrzymałego, wygodnego siedziska. Na pewno cena własnoręcznie wykonanego mebla będzie niższa od “gotowca” kupionego w sklepie, a satysfakcja z eksponowania go podczas rodzinnego garden party – dużo większa.

Hamak do beztroskiego odpoczynku

W urządzaniu ogrodu nie można pominąć takiego elementu, jakim jest hamak. Wiele osób kojarzy hamak ze swojego dzieciństwa spędzanego u rodziny na wsi. Wówczas nikomu nie marzyły się takie modele hamaków, jakie obecnie są dostępne w sklepach i na stronach rubryk dotyczących wyposażenia wnętrz. Hamak może by wykonany z utkanego sznurka, bawełny lub lnu. Produkty z tej kategorii występują w różnych kolorach i modelach – w stylu rustykalnym, z frędzlami, nowoczesnym, lub w kształcie kokonu. Decydując się na hamak w swoim ogrodzie należy przede wszystkim określić, kto ma z niego korzystać – tylko dzieci, czy też dorośli? Czy ma służyć jednej osobie, parze czy grupie dzieci?

Jaki hamak wybrać do ogrodu? Sprawdź.

Sklep Castorama ma w swojej ofercie zarówno gotowe hamaki, jak i materiały do samodzielnego wykonania hamaku. Ta druga opcja sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy w naszym ogrodzie brakuje drzew pomiędzy którymi można by zawiesić hamak. W tej sytuacji praktycznym rozwiązaniem jest hamak na stelażu. Można kupić gotowy model lub wykonać go samemu. Potrzebne do tego będzie drewno w postaci heblowanych belek, śruby, haki do huśtawki i materiał na stworzenie siedziska.

Zamów drewno z dostawą do domu

Nawet zamknięcie sklepów z powodu lockdownu nie musi być powodem do rezygnacji z zakupów. Wszystkie potrzebne produkty możesz dokładnie obejrzeć na stronie i zamówić na wskazany adres, nie wychodząc z domu. Najpierw możesz sprawdzić dostępność produktu w sklepie w twoim województwie oraz jaka jest jego cena w konkretnym punkcie. Zamówienia ze sklepu Castorama dostarczane są kurierem lub poprzez firmę transportową (sprawdź wcześniej warunki zamówień – w tym dostępność opcji dostawy). Na stronie Castoramy możesz też wykorzystać filtry, dzięki którym zobaczysz pełną listę produktów dostępnych w dostawie (kurier lub firma transportowa) lub z odbiorem osobistym w sklepie.


Kącik grillowy w ogrodzie – jak go umeblować?


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble ogrodowe
Meble ogrodowe są niezbędnym elementem każdej przestrzeni zi...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
Street workout
Street workout cieszy się coraz większą popularności...
meble ogrodowe
Ogród to miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować s...