Festivalove

Elektroniczna muzyka na warszawskiej Pradze. Udany event Festivalove

Opublikowano: 25 stycznia 2024

8 grudnia 2023 roku w przestrzeni koncertowej warszawskiej Pragi Centrum przy ulicy Szwedzkiej miał miejsce podwójny debiut. W prawobrzeżnej części stolicy pojawili się muzycy tworzący włoskie trio MEDUZA, należący do najbardziej rozpoznawalnych artystów muzyki elektronicznej ostatnich lat, co potwierdzają miliardy odtworzeń ich utworów w serwisach streamingowych. Było to jednocześnie pierwsze duże, w pełni autorskie wydarzenie zorganizowane przez FESTIVALOVE.

Nazwa ta wydaje się być w pełni adekwatna do zamiarów. Za projektem stoi czwórka przyjaciół, którzy z festiwalami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, mają do czynienia od ponad 10 lat.

Polski team zaangażowany w organizację zagranicznych festiwali

W tym okresie mieli okazję obserwować organizację największych eventów muzycznych na całym świecie. Odwiedzili Tomorrowland, Ultra Music Festival Miami, Electric Daisy Carnival Las Vegas (festiwale nr. 1, 2 oraz 3 według rankingu prestiżowego DJMAG.com). Pracowali także przy organizacji wielu topowych wydarzeń z muzyką elektroniczną w Polsce i poza jej granicami, uważnie przyglądając się kuluarom tych eventów. To właśnie dzięki zebranemu tam doświadczeniu oraz pasji i marzeniom powstała firma FESTIVALOVE.

Festivalove

Już w 2022 roku, krótko po rozpoczęciu działalności, członkowie FESTIVALOVE nawiązali bezpośrednią współpracę z organizatorami rumuńskiego festiwalu Untold w Kluż-Napoce (festiwal nr. 6 na świecie) i zostali oficjalnymi partnerami tego wydarzenia w Polsce. Głównie dzięki ich działaniom promocyjnym na terenie Polski w 2023 roku rumuńskie wydarzenie odwiedziło ponad 2000 osób z naszego kraju, a z firmą Festivalove pojechało na wydarzenie ponad 300 uczestników.

Zjawiskowy koncert MEDUZY

Jednak to nie wyjazdy są sednem dalekosiężnych planów założycieli firmy. Chcą oni tworzyć własne wydarzenia poświęcone muzyce elektronicznej. W kontekst ten wpisuje się warszawski koncert grupy MEDUZA. Warto wspomnieć, że trio ma na koncie wiele singli, które pokryły się kilkukrotnie platyną, a ich utwory są znane na całym świecie.  Artyści byli także kilkukrotnie nominowani do prestiżowej nagrody Grammy, przyznawanej najwybitniejszym muzykom światowego formatu.

Warszawski koncert  wyprzedał się w mgnieniu oka − około 1000 osób zapełniło praski klub.

Oprócz najlepszej house’owej muzyki event dopełniło zjawiskowe show wizualne z efektami pirotechnicznymi. Szczęśliwa publiczność była najlepszym dowodem wysokiego poziomu koncertu.

Festivalove przyszłością polskiej sceny EDM?

Tym pierwszym wydarzeniem organizatorzy ustawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jesteśmy ciekawi ich kolejnych eventów, które planują kontynuować już od lutego 2024 roku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc wierzymy, że wkrótce usłyszmy również o ich własnym festiwalu. Biorąc pod uwagę ich zaangażowanie, pasję i doświadczenie zebrane w Polsce i za granicą, spodziewamy się, że przedsięwzięcie to okaże się strzałem w dziesiątkę. Członkowie FESTIVALOVE z pewnością są w stanie stworzyć event, którego polska scena EDM (Electronic Dance Music) potrzebuje.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...
Anna Dymna
Anna Dymna to totalny majstersztyk polskiego kina i...
Scena Relax
Najnowsze premierowe przedstawienie, "Kolejny wieczó...
komiksów Marvela 
Komiksy mają wielu zwolenników w każdej grupie wiekowej i...
Szalone Nożyczki
Na deskach  Sceny Relax , zagościła kultowa komedia kryminal...