Sacrum Non Profanum - festiwal

Festiwal Sacrum Non Profanum 9–18 sierpnia

Opublikowano: 24 lipca 2018

Uchwałą z 25 maja 2017 roku Sejm RP VIII kadencji zdecydował o ustanowieniu roku 2018 rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy międzynarodowego festiwalu Sacrum Non Profanum nie tylko pragną włączyć się w obchody tej pięknej rocznicy, ale również zgodnie z wieloletnią tradycją planują przybliżyć słuchaczom sylwetkę kolejnego wybitnego artysty, jakim był bezsprzecznie doskonały polski kompozytor, pianista oraz polityk i dyplomata – Ignacy Jan Paderewski. To jego wspaniałe dzieła, podobnie jak innych twórców w minionych latach (H.M. Góreckiego, K. Pendereckiego, W. Kilara, K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego i A. Panufnika), prezentowane będą m.in. w szczecińskiej filharmonii, katedrze i Kinie Pionier 1907, a także na koncertach w Trzęsaczu (kościół Miłosierdzia Bożego) i Berlinie (bazylika św. Jana Chrzciciela). Podobnie jak w latach ubiegłych festiwalowym koncertom towarzyszyć będą także wydarzenia pozamuzyczne.
Utwory muzyki współczesnej, przeplatane z należącymi do kanonu światowej klasyki dziełami minionych epok, interpretować będą znani oraz cenieni od lat artyści, a także debiutujący, zdolni i dobrze zapowiadający się muzycy. To zapewne zachęci do udziału w koncertach nie tylko szczecinian, ale również osoby spędzające urlopy na Pomorzu Zachodnim. Bogaty repertuar i atrakcyjny zestaw wykonawców to oferta pozwalająca w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas.

Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów Academia organizuje festiwal Sacrum Non Profanum od czternastu lat. Bardzo dobre oceny imprezy, wydawane zarówno przez melomanów i ekspertów, jak i polską oraz zagraniczną krytykę muzyczną, świadczą o wysokiej randze artystycznej wydarzenia współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Renoma festiwalu przyczyniła się do tego, że w SNP biorą udział artyści oklaskiwani na znanych estradach muzycznych świata.

Festiwal odbędzie się w dniach: 9–18 sierpnia.

Pełny program dostępny jest na stronie:
http://sacrumnonprofanum.eu/program-festiwalu/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ciocia Tunia
Dawanie radości dzieciom oraz ich wdzięczność za to...
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...
Bal Maskowy
W najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godzinie 18:00, Op...
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...