fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm – dlaczego to się opłaca?

Opublikowano: 31 sierpnia 2023

Fotowoltaika, czyli technologia pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się nie tylko rozwiązaniem dla indywidualnych odbiorców, ale również coraz bardziej atrakcyjną opcją dla firm. Inwestycja w panele słoneczne może przynieść wiele korzyści przedsiębiorstwom, dla których warto rozważyć zakup i instalację.

Oszczędności na rachunkach za prąd

Jedną z największych i najważniejszych korzyści płynących z fotowoltaiki, jest znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Panele słoneczne pozwalają na wytworzenie własnej energii elektrycznej z wykorzystaniem nieograniczonego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne, co zmniejsza potrzebę korzystania z energii z sieci publicznej. W rezultacie firma może znacznie obniżyć koszty działania operacyjnego i przeznaczyć je na inne obszary, np. rozwój, automatyzację czy poprawę warunków pracowniczych. 

Zwiększenie niezależności energetycznej

Wykorzystanie energii słonecznej pozwala firmie na uzyskanie większej niezależności energetycznej. Nie będzie już w pełni zależna od wahań cen energii elektrycznej na rynku. Niedawny wzrost cen mocno odbił się na przedsiębiorstwach, które z różnych przyczyn nie mogły zainwestować w odnawialne źródła energii. Wielu właścicieli, wobec gwałtownego wzrostu kosztów, których składową była energia elektryczna, musiało podjąć decyzję o zamknięciu działalności. 

Ponadto fotowoltaika w połączeniu z magazynami energii pozwala na większą niezależność od przerw w działaniu sieci publicznej. Wykorzystanie magazynów energii to rozwiązanie dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na długie przestoje w działalności z powodu przerw w dostawie energii z sieci. 

Ochrona środowiska i wizerunek firmy

Inwestycja w fotowoltaikę to także działanie proekologiczne, które przyczynia się do ochrony środowiska. Przedsiębiorstwo, które wykorzystuje odnawialne źródła energii, emituje mniej gazów cieplarnianych i wpływa pozytywnie na redukcję emisji CO2. Taki krok może również poprawić wizerunek firmy w oczach klientów i partnerów, ponieważ pokazuje jej zaangażowanie i troskę o środowisko, a także odpowiedzialność społeczną.

Możliwość obniżenia kosztów inwestycji

Inwestycja w fotowoltaikę dla firmy wymaga początkowego wydatku, ale nie oznacza to, że konieczne będzie wyłożenie 100% kosztów. Podobnie jak w wypadku fotowoltaiki dla gospodarstw domowych i indywidualnych prosumentów, tak i biznes może skorzystać z dofinansowań. Najważniejszym programem (choć nie jedynym) dofinansowującym fotowoltaikę dla firm jest Energia Plus. W jego ramach firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę w formie pożyczki pokrywającej do 85% kosztów kwalifikowanych.

Inwestycja na lata

W kontekście ponoszonych kosztów inwestycyjnych warto pamiętać, że sprawność paneli fotowoltaicznych jest obliczona na dekady. Sprawia to, że po 20 latach ich efektywność spada jedynie w nieznacznym stopniu. Dzięki temu jednorazowa inwestycja będzie pracować na rzecz biznesu. Co oczywiste, panele są objęte gwarancją, dzięki czemu wszelkie awarie są usuwane przez sprzedawcę w ramach opieki gwarancyjnej. 

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo szuka sprawdzonego partnera, który pomoże przy uzyskiwaniu ulg i dofinansowań, a także przeprowadzi audyt energetyczny i zainstaluje panele fotowoltaiczne w najkorzystniejszym miejscu na terenie przedsiębiorstwa, to zgłoś się do Fiberlink Fotowoltaika

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Trados Business Manager
...
oświetlenie LED
Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w kształtowaniu atm...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
rejestracja czasu pracy
Elektroniczna rejestracja czasu pracy niesłusznie bywa sprow...
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...