fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm – dlaczego to się opłaca?

Opublikowano: 31 sierpnia 2023

Fotowoltaika, czyli technologia pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, stała się nie tylko rozwiązaniem dla indywidualnych odbiorców, ale również coraz bardziej atrakcyjną opcją dla firm. Inwestycja w panele słoneczne może przynieść wiele korzyści przedsiębiorstwom, dla których warto rozważyć zakup i instalację.

Oszczędności na rachunkach za prąd

Jedną z największych i najważniejszych korzyści płynących z fotowoltaiki, jest znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Panele słoneczne pozwalają na wytworzenie własnej energii elektrycznej z wykorzystaniem nieograniczonego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne, co zmniejsza potrzebę korzystania z energii z sieci publicznej. W rezultacie firma może znacznie obniżyć koszty działania operacyjnego i przeznaczyć je na inne obszary, np. rozwój, automatyzację czy poprawę warunków pracowniczych. 

Zwiększenie niezależności energetycznej

Wykorzystanie energii słonecznej pozwala firmie na uzyskanie większej niezależności energetycznej. Nie będzie już w pełni zależna od wahań cen energii elektrycznej na rynku. Niedawny wzrost cen mocno odbił się na przedsiębiorstwach, które z różnych przyczyn nie mogły zainwestować w odnawialne źródła energii. Wielu właścicieli, wobec gwałtownego wzrostu kosztów, których składową była energia elektryczna, musiało podjąć decyzję o zamknięciu działalności. 

Ponadto fotowoltaika w połączeniu z magazynami energii pozwala na większą niezależność od przerw w działaniu sieci publicznej. Wykorzystanie magazynów energii to rozwiązanie dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na długie przestoje w działalności z powodu przerw w dostawie energii z sieci. 

Ochrona środowiska i wizerunek firmy

Inwestycja w fotowoltaikę to także działanie proekologiczne, które przyczynia się do ochrony środowiska. Przedsiębiorstwo, które wykorzystuje odnawialne źródła energii, emituje mniej gazów cieplarnianych i wpływa pozytywnie na redukcję emisji CO2. Taki krok może również poprawić wizerunek firmy w oczach klientów i partnerów, ponieważ pokazuje jej zaangażowanie i troskę o środowisko, a także odpowiedzialność społeczną.

Możliwość obniżenia kosztów inwestycji

Inwestycja w fotowoltaikę dla firmy wymaga początkowego wydatku, ale nie oznacza to, że konieczne będzie wyłożenie 100% kosztów. Podobnie jak w wypadku fotowoltaiki dla gospodarstw domowych i indywidualnych prosumentów, tak i biznes może skorzystać z dofinansowań. Najważniejszym programem (choć nie jedynym) dofinansowującym fotowoltaikę dla firm jest Energia Plus. W jego ramach firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę w formie pożyczki pokrywającej do 85% kosztów kwalifikowanych.

Inwestycja na lata

W kontekście ponoszonych kosztów inwestycyjnych warto pamiętać, że sprawność paneli fotowoltaicznych jest obliczona na dekady. Sprawia to, że po 20 latach ich efektywność spada jedynie w nieznacznym stopniu. Dzięki temu jednorazowa inwestycja będzie pracować na rzecz biznesu. Co oczywiste, panele są objęte gwarancją, dzięki czemu wszelkie awarie są usuwane przez sprzedawcę w ramach opieki gwarancyjnej. 

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo szuka sprawdzonego partnera, który pomoże przy uzyskiwaniu ulg i dofinansowań, a także przeprowadzi audyt energetyczny i zainstaluje panele fotowoltaiczne w najkorzystniejszym miejscu na terenie przedsiębiorstwa, to zgłoś się do Fiberlink Fotowoltaika

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...