Gmina Fair Play 2017

Opublikowano: 7 lutego 2017

Ruszyła XVI edycja konkursu Gmina Fair Play. Jego organizatorzy po raz kolejny wskażą gminy, w których polskie i zagraniczne firmy mogą inwestować bez obaw, a przedsiębiorcy obsługiwani są w przyjaznej atmosferze przez merytorycznie przygotowanych pracowników.

Realizując konkurs Gmina Fair Play, organizator – Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej – pragnie wspomagać rozwój kontaktów pomiędzy gminami, które – nie konkurując ze sobą – mogą wymieniać informacje i sprawdzone sposoby, np. na temat efektywnych metod promocji inwestycji, pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych czy też postępowań przetargowych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca 2017 r.

 Organizatorzy konkursu Gmina Fair Play wspólnie z wieloma partnerami już 16 lat identyfikują i promują gminy, spełniające powyższe warunki i zasługujące na tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play”. Wśród laureatów znalazło się już 458 gmin z całej Polski. Wielu z nich dzięki udziałowi w tym konkursie nawiązało kontakty, których efektem są nowe inwestycje; wiele gmin znalazło nowe pomysły na skuteczną promocję; wielu pomogliśmy udoskonalić obowiązujące procedury i podnieść poziom oferty dla inwestorów, co pozwala odnieść sukces. – To niezwykłe doświadczenie patrzeć, jak z roku na rok gmina zmienia się i rozwija, jak coraz bardziej budzi się w niej świadomość społeczeństwa, co widać przy realizacji budżetów partycypacyjnych czy też sołeckich. Mieszkańcy stają się coraz bardziej odpowiedzialni za swoją gminę i coraz bardziej zaangażowani w zmiany, jakie w niej zachodzą – stwierdza dr Mieczysław Bąk, prezes fundacji.

Podczas dotychczasowych edycji instytut dokładał wszelkich starań by Gmina Fair Play kojarzona była z programem promującym gminy, stwarzające dobre warunki do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. W czasie realizacji programu udało się rozpowszechnić przekonanie władz gmin o znaczeniu programów przyciągania inwestycji i ich wpływie na życie mieszkańców gmin oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Poprzez uczestnictwo w XVI edycji samorządy uzyskują mnóstwo korzyści dla swojej gminy, m.in.: pozyskują nowych inwestorów, mają możliwość nawiązania kontaktów z rzetelnymi przedsiębiorcami, uzyskują obiektywną weryfikację gminy pod kątem spełnienia przez nią wymagań certyfikacyjnych, otrzymują niezależną ocenę inwestorów i przedsiębiorców dzięki badaniom ankietowym, przeprowadzanym przez biuro konkursu. Każda gmina, zakwalifikowana do II etapu, zyskuje raport benchmarkingowy – unikalne narzędzie, służące poprawie jakości obsługi inwestorów i usprawnieniu organizacji pracy urzędu. Uczestnictwo w konkursie oznacza również budowę wizerunku gminy przyjaznej inwestorom oraz możliwość uzyskania zestawienia scoringowego, a także zdobycia nagrody specjalnej – pełnego ratingu od firmy INC Rating. Wyróżnione gminy dają dobry przykład pozostałym samorządom i są promowane wśród potencjalnych inwestorów w całej Polsce, a także za granicą, m.in. podczas misji gospodarczych organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą, przy której konkurs jest afiliowany.

Więcej informacji o XVI edycji konkursu na www.gmina.fairplay.pl.

Udostępnij ten post:  • mieszkaniec pisze:

    Ha! Aż jestem ciekaw, czy nasza gmina w tym roku się zgłosi…
    Wójt ostatnio coś kombinuje więc pewnie rada wymięknie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gorlice
Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne c...
Kontener sanitarny
Kontener sanitarny to rozwiązanie, dzięki któremu szybko i n...
Waldemar Piórek
Zadano mi kiedyś pytanie, dlaczego konkurs WIKTORIA...
Wietrzychowice
Pokój nie jest nam dany na zawsze. Czy na pewno rozu...
festiwal w siemianach
Festiwal jest organizowany od 17 lat. To największa,...