Kontener sanitarny

Kontenery sanitarne: koszt wynajmu i zakupu. Czy warto w nie inwestować?

Opublikowano: 24 października 2023

Kontener sanitarny to rozwiązanie, dzięki któremu szybko i niedrogo można stworzyć zaplecze dla pracowników firmy budowlanej, uczestników biwaku i w wielu innych okolicznościach. Ze względu na mobilność stanowi on nie tylko ekonomiczną, ale także wygodną opcję w plenerze. Zobacz, ile kosztują systemy kontenerowe i czy bardziej opłaca się ich zakup czy wynajem.

Kontener sanitarny – co znajdziesz w środku?

Kontener sanitarny to konstrukcja, która obejmuje instalację wodno-kanalizacyjną dostosowaną do konkretnych potrzeb, a te mogą być zróżnicowane w zależności od tego, kto będzie korzystał z sanitariatów. W niektórych modelach kontenerów montuje się np. większą liczbę umywalek czy kabiny prysznicowe. Podstawą jest jednak zawsze toaleta.

Aby zwiększyć komfort użytkowników, producenci kontenerów oferują także dodatkowe podgrzewacze wody i szereg elementów wyposażenia. To rozwiązania, dzięki którym korzystanie z mobilnej toalety nie odbiega w dużym stopniu od użytkowania tej domowej. Dostępne są zatem:

  • podajniki na papier i ręczniki papierowe,
  • suszarki do rąk,
  • system wentylacji,
  • dozowniki na mydło,
  • grzejniki,
  • lustra.

Gdzie można spotkać kontenery sanitarne?

To rozwiązanie sprawdza się w miejscach, w których konieczny jest bieżący dostęp do łazienki i toalety, a gdzie brakuje sanitariatów w formie stacjonarnej. Najprostszym przykładem takiej lokalizacji są place budowy. Pracujące na nich ekipy muszą mieć nieograniczony dostęp do zaplecza sanitarnego wyposażonego w ubikacje, pisuary, umywalki i prysznice.

Kontener sanitarny sprawdzi się także na biwaku czy w okolicy ośrodka wypoczynkowego oddalonego od cywilizacji. Parking w miejscu turystycznym czy zaplecze dla artystów podczas koncertów to kolejne przestrzenie, w których przez dłuższy czas przebywają ludzie, a gdzie nie zawsze stacjonarna łazienka jest dostępna.

Wynajem czy zakup kontenera sanitarnego?

To, na którą opcję się zdecydujesz, zależy od okoliczności i czasu, przez jaki będziesz potrzebować kontenera. Przed zakupem zastanów się przy okazji, czy w razie przerwy w użytkowaniu dysponujesz miejscem do przechowania kontenera sanitarnego.

Zakup takiego zaplecza na własność z pewnością opłaci się przedsiębiorcy budowlanemu, który nieustannie realizuje zlecenia w różnych lokalizacjach. W jego przypadku kontener sanitarny przez niewielką część roku będzie stał nieużywany. Ponadto jednorazowa, większa inwestycja nie będzie wyraźnie odczuwalna dla portfela.

Inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy kontener sanitarny potrzebny jest na konkretne wydarzenie lub na jednorazowo na dłuższy okres. Wówczas z pomocą przychodzą firmy zajmujące się na co dzień wynajmem kontenerów sanitarnych, biurowych czy magazynowych. Przykładowo mToilet oferuje klientom szereg elastycznych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb, łącznie z transportem, posadowieniem i instalacją obiektu.

W cenie usługi uwzględnia się także regularne sprzątanie i usuwanie nieczystości ze zbiorników. Dostęp do kompleksowej obsługi kontenerów sanitarnych, cennik i wysoka jakość wykończenia obiektów to elementy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujesz się na wynajem.

Ile kosztuje zakup, a ile wynajem kontenera?

Wynajem kontenera sanitarnego to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup. Po wyborze odpowiedniego modelu należność reguluje się w formie miesięcznych opłat, które zwykle wynoszą ok. kilkuset złotych. Ostateczny koszt wynajmu zależy oczywiście od wersji wyposażenia i wielkości obiektu.

Kontener sanitarny na własność może natomiast kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli wiesz, że potrzebujesz mobilnego zaplecza sanitarnego na konkretny okres lub na dłuższe wydarzenie, rozważ wynajem długoterminowy od zaufanej firmy. Dzięki temu zyskasz komfort, a o utrzymanie czystości będzie martwił się dostawca konstrukcji.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rafał Wiśniewski
Rejsy biznesowe stały się jednym z najbardziej innowacyjnych...
call center
W dobie ogromnej konkurencji na rynku jednym z istotniejszyc...
likwidacja spółki
Likwidacja spółki to skomplikowany i wieloetapowy proces, kt...
Beata Drzazga
Beata Drzazga, przedsiębiorca, założyciel m.in. BetaMed S.A....
Klub Biznesu na Morzu
Networking to jeden z fundamentów sukcesu w świecie biznesu....