Menu
biuro rachunkowe

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wiele osób, które zamierza lub obecnie posiada własną działalność gospodarczą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest zapanować nad wszelkimi aspektami związanymi z finansami. Wobec tego, niezbędne staje się znalezienie odpowiedniej pomocy, która związana jest z kompleksową obsługa księgowości i innych, niezbędnych kwestii związanych z finansami. Jeśli więc nie mamy księgowej, warto poszukać odpowiedniej pomocy właśnie w postaci biura rachunkowego. Jednak jak wybrać to najlepsze?

Posiadane dokumenty

Nie da się ukryć, że usługi księgowe nie należą do najprostszych, a do ich prowadzenia niezbędne jest posiadanie przez dane biuro rachunkowe Poznań odpowiednich dokumentów. Tak więc, w pierwszej kolejności, powinniśmy dokładnie przejrzeć biura rachunkowe, które znajdują się w naszej najbliższej okolicy, a następnie sprawdzić, czy rzeczywiście charakteryzują się one niezbędną wiedzą, a co najważniejsze doświadczeniem. Niemniej jednak, nie warto dawać wiary w puste słowa, a o wiele lepiej będzie poprosić o pokazanie niezbędnych licencji i certyfikatów, które upoważniają dane biur do prowadzenia rachunkowości.

Pamiętajmy jednak, że certyfikat nigdy nie jest wydawany na całe biuro, a jedynie imienne, dla pracowników. Wobec tego o okazanie niezbędnej dokumentacji, potwierdzającej kwalifikacje zawodowe powinniśmy w pierwszej kolejności poprosić daną osobę, która zajmie się prowadzeniem rachunkowości w naszej firmie. Najważniejsze jednak jest to, by zorientować się, czy dany pracownik posiada również odpowiednią licencję doradcy podatkowego. Dlaczego? Otóż wiedza osób, które takową licencję, obejmuje znacznie szerszy zakres spraw związanych z finansami.

Opłaty dla klientów

Okazuje się, że dla wielu przedsiębiorców, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, najważniejszym czynnikiem jest cennik usług.  Niemniej jednak warto to zaznaczyć, ze rozsądnym wyborem z pewnością nie jest wybranie biura rachunkowego, które charakteryzuję się możliwie najniższymi cenami, a także możliwie najwyższymi cenami. Warto stawiać na oferty sprawdzonych biur rachunkowych jak np. SAS TAX Poznań, które oferują swoim klientom proporcjonalną jakość usług, co do ceny, która nie jest ani zawyżona, ani drastycznie zawyżona. Można powiedzieć, że wpisuje się ona w średni przedział cen rynkowych, jakie obowiązują w przypadku tego typu usług. Przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na to, że praktycznie każde obniżenie kosztów usługi, zawsze związane jest z oszczędnością w jednym z aspektów dotyczących biura rachunkowego.

Co więcej, niskie koszty mogą również oznaczać mniejszy zakres usług, które dane biuro świadczy, więc z pewnością nie ma tu mowy o swoistej kompleksowości usług. Podejrzanie niska cena powinna być również sygnałem alarmowym, który może oznaczać, że osoby pracujące w danym biurze nie posiadają licencji bądź nawet- nie bójmy się tego powiedzieć- odpowiednich kompetencji, by bezproblemowo i bezbłędnie wywiązywać się ze swoich obowiązków na czas. Przy wyborze biura rachunkowego, nie zawsze warto więc kierować się ceną. Zwykle o wiele większe znaczenie ma zakres oferowanych usług, a także nieograniczone możliwości kontaktu oraz sposób, w jaki danie biuro archiwizuje powierzone mu dokumenty.

Zakres świadczonych usług

Jest to aspekt, który był już wcześniej poruszony. Usługi księgowe są niezwykle obszernym działem. Warto jednak wiedzieć, że niektóre biura oferują tylko rachunkowość podatkową, w momencie kiedy inne dodają do swojej oferty również obsługę kadrowo-płacową czy nawet rachunkowość finansowo-zarządczą. Niemniej jednak, niektóre biura z mniejszym zakresem usług, oferują za to o wiele bardziej indywidualne podejście do klienta. Warto się więc zastanowić czego my- jako przedsiębiorcy oczekujemy, a także czego potrzebuje nasza firma. Jeśli niezbędne jest wsparcie finansowych specjalistów, to warto postawić na usługi kompleksowe. Jeśli z kolei niezbędna jest tylko pomoc biura rachunkowego w zakresie księgowości, to można śmiało stawiać na te z nich, które oferują indywidualne podejście do klienta i pakiet nieszablonowych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022