wynajem wózków widłowych

Kiedy wynajem wózków widłowych jest opłacalny dla firmy?

Opublikowano: 11 maja 2022

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm. Zastanawiasz się, czy to opcja, która będzie korzystna dla Twojego biznesu? Oto sytuacje, w których ta decyzja może się okazać strzałem w dziesiątkę. Poznaj je i oceń, czy to rozwiązanie również dla Ciebie.

Wynajem wózków widłowych – sposób na ograniczenie bieżących kosztów firmy

Koszt wynajmu wózka widłowego to stały, przewidywalny i dość niewielki wydatek. Tymczasem przy zakupie sprzętu, nawet tego z drugiej ręki, trzeba zamrozić określoną ilość środków albo też podjąć zobowiązanie kredytowe/leasingowe.

Wydanie dużej kwoty na raz może oznaczać większe ryzyko utraty płynności finansowej. Natomiast kredyt czy leasing na sprzęt wiążą się z dodatkowymi kosztami – płacisz odsetki, prowizje oraz inne sumy, które znacznie podnoszą ostateczny wydatek.

Za to przy wynajmie nie ma takich problemów – przez cały czas trwania umowy płacisz wcześniej ustaloną, stabilną, miesięczną kwotę.

Wózki widłowe – wynajem do prac sezonowych

Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych to rozwiązanie dobre dla firm, które nie potrzebują urządzeń transportu bliskiego na co dzień, a jedynie w szczycie sezonu – wyjaśnia ekspert wypożyczalni wynajemwozkowwidlowych.com.pl. – Klienci mogą liczyć na wynajem wózka widłowego nawet na 1 dzień. A im dłuższy okres wypożyczenia, tym korzystniejsze stawki – podpowiada.

Dlatego jeżeli sprzęt jest Ci potrzebny na kilka dni czy tygodni, lepiej go wynająć niż kupować.

wynajem wózków widłowych

Przy wynajmie wózka widłowego zadania związane z serwisem spoczywają na wypożyczalni, a nie na firmie korzystającej ze sprzętu.

Wynajem wózków to szansa na przetestowanie nowoczesnego sprzętu

Nosisz się z zamiarem zakupu konkretnego pojazdu transportu bliskiego? Jeśli tak, wypożyczenie wózka widłowego tego typu może być szansą na dokładne przetestowanie takiego sprzętu. Kilka dni czy tygodni faktycznej pracy na danym modelu pozwoli rzetelnie ocenić, czy jego parametry techniczne rzeczywiście odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Pamiętaj: dobre wypożyczalnie dysponują markowymi wózkami nowej generacji. Dlatego współpraca z takim podmiotem to szansa na doposażenie się w sprzęt, który przyspieszy realizowane procesy logistyczne.

Wynajem wózka widłowego zdejmuje z Ciebie obowiązki związane z formalnościami i zarządzaniem pojazdem

Przy wynajęciu wózka widłowego kwestie związane z serwisem i konserwacją sprzętu, a także jego dokumentacją bierze na siebie wypożyczalnia. To szczególnie ważne, jeżeli zdecydujesz się na wynajem długoterminowy wózków widłowych w większej liczbie. Zarządzanie serwisem floty kilku czy kilkunastu pojazdów mogłoby być poważnym wyzwaniem. Tymczasem przy wypożyczeniu ten obowiązek nie przechodzi na firmę eksploatującą sprzęt. A to oszczędza Twój czas, a czasem także pieniądze.

Jak zatem widać, lista sytuacji, w której wynajem wózka widłowego to najbardziej opłacalna opcja, jest bardzo długa. Warto zatem rozważyć to rozwiązanie i omówić szczegółowo warunki ewentualnego wynajmu z fachowcami. To pozwoli podjąć celną i świadomą decyzję, która pozwoli skuteczniej realizować cele biznesowe.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
ExpertWMS
ExpertWMS to zaawansowany Sy...
Kaptur foliowy na palety
Umieszczone na paletach ładu...
magazyn w Krakowie
Chociaż prowadzenie własnej firmy jest bardzo wymagające, z...
Palety EPAL
Palety przemysłowe są czymś, co używane jest w transporcie i...
hala przemysłowa
Wydawać się może, że zbudowanie idealnej hali przemysłowe...