Konsultacje biznesowe

Konsultacje biznesowe – wprowadź swój biznes na wyższy poziom

Opublikowano: 30 marca 2018

W początkującym biznesie największym problemem jest brak doświadczenia. Zakładamy firmę i liczymy, że uda nam się podbić świat – a przynajmniej jego część. Niestety, nie każdy z nas jest urodzonym biznesmenem i nie potrzebuje pomocy. Mało tego, zdecydowana większość powinna stawiać na regularną edukację. Konsultacje biznesowe to jeden z ważnych elementów.

Początki są najtrudniejsze

Nie ma znaczenia, czy mówimy o pierwszym dniu w szkole, nowej pracy czy otwarciu własnego biznesu – początek jest zawsze najbardziej stresujący. Nowe otocznie, nowi ludzie, nowa sytuacja. Trzeba się szybko przystosować i zacząć działać. Niestety, w biznesie nie jest to takie proste. Wystarczająco skomplikowana była sama procedura w urzędzie. Uzbieranie wszystkich pozwoleń, dokumentów i podpisów samo w sobie jest nie lada wyzwaniem. A to dopiero początek drogi do sukcesu lub porażki. Jednak nikt nie otwiera firmy z myślą o niepowodzeniu. Każdy młody rekin biznesu widzi światełko na końcu tego tunelu. Tym światełkiem jest oczywiście zysk.

Zacznij od siebie

Planowanie biznesu zacząłeś na długo przed uzyskaniem wszystkich potrzebnych pozwoleń. Już wtedy wiedziałeś, co chcesz robić i jak będziesz to robił. Biznesplan, budżet firmy, zbadanie rynku – to już masz. Czas zacząć sprzedawać. Jak to robić dobrze, skoro nie masz doświadczenia lub wykształcenia (albo obu)? Nie potrzebujesz ich. Czasem wystarczy mieć „to coś”. Niektórzy ludzie rodzą się z naturalnym darem do pracy w handlu. To pomaga na starcie i daje przewagę. Jednak trzeba ją jeszcze umiejętnie wykorzystać.

Będąc szefem spada na nas duża odpowiedzialność. Nie ma znaczenia, czy mamy jednoosobową działalność gospodarczą czy zatrudniamy kilka osób. Musimy zawsze pamiętać o czterech podporach naszego biznesu. Jeżeli jesteśmy zmotywowani, wytrwali, pracowici i pozbawieni kompleksów – mamy większą niż inni szansę zaistnieć w biznesie. A gdy opadnie pierwszy kurz, minie rok, a my będziemy stać w miejscu, przyda nam się pomoc z zewnątrz. Poproszenie o nią będzie oznaką dojrzałości i odpowiedzialności. Wiele osób nie chce słyszeć o konsultacjach biznesowych, efektem tego jest zamknięcie firmy, która i tak od samego początku skazana jest na porażkę.

Konsultacje biznesowe

Tak jak uczeń potrzebuje dodatkowych korepetycji, tak przedsiębiorca potrzebuje pomocy kogoś z zewnątrz. Taka osoba nie tylko dysponuje szeroką wiedzą, ale ma również świeże, inne spojrzenie na nasz biznes. Wsparcie mentora nie musi oznaczać, że nasza firma chyli się ku upadkowi. Możesz potraktować je jako korepetycję. Wiesz co robisz, uważasz, że robisz to dość dobrze, ale potrzebujesz potwierdzenia obranej drogi.

Możesz zapytać kolegi po fachu, jednak nie zawsze będzie to obiektywna opinia. Korzystając z konsultacji biznesowych masz pewność, że werdykt będzie całkowicie niezależny. Ekspert daje również do ręki ważne narzędzia, które pomogą wyprowadzić naszą firmę na prostą. Jeżeli znajdziemy się w dołku, rozmowa z bardziej doświadczonym przedsiębiorcą może okazać się zbawienna. Konsultacje biznesowe z Adamem Grzesik są okazją do wdrożenia nowych pomysłów, ale i do podsumowania twojej pracy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...