Menu
Krzysztof Sadecki

Krzysztof Sadecki – Poznaj siebie

Dlaczego warto poznać siebie? Co to jest szczęście? Dla kogo Krzysztof Sadecki napisał nową książkę? Czym jest innerbuilding?

Na te i wiele innych pytań, podczas wieczoru autorskiego połączonego z premierą książki „Poznaj siebie”, odpowiadał 15 listopada w warszawskim Amber Room, nie tylko sam Sadecki, ale przede wszystkim zaproszeni goście, w tym Mariusz Czerkawski, najwybitniejszy polski hokeista.

Oprócz Czerkawskiego pojawili się również Rafał Wasik, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka, a także Ryszard Rembiszewski, nazywany przez wielu Panem „Lotto”.

Poprzez poznawanie innych poznajemy samych siebie – tym zdaniem – Krzysztof Sadecki rozpoczął dyskusję o swojej nowej książce. Dodał również, że poprzez zgłębianie własnej osobowości, natury i psychiki stajemy się swoją najlepszą wersją. Na pytanie prowadzącego spotkanie, co zamierzał przekazać w swojej nowej książce, autor odpowiada -Chciałem podzielić się moim sposobem życia.

Warto przybliżyć sylwetkę autora. Krzysztof Sadecki to młody finansista, analityk, coach, trener mentalny oraz redaktor naczelny magazynu „Businessman Today”. Wykłada na uczelniach całego świata, przekazując swoją wiedzę na temat motywacji, samorozwoju, a także ekonomii i gospodarki.

Krzysztof SadeckiJak autora oraz jego książkę postrzegają inni?

Mariusz Czerkawski zwrócił uwagę na zaangażowanie Sadeckiego w życie zawodowe i osobiste – Krzysztof Sadecki zaimponował mi tym, w jaki sposób zaraża pozytywną energią. On zawsze widzi wyjście z sytuacji – zwracał uwagę Czerkawski dodając, że postrzega młodego biznesmena jako człowieka z pasją.

O samym „Poznaj siebie” więcej powiedział Dominik Pyrzyna, najbliższy współpracownik autora i jednocześnie jego przyjaciel. Według niego książka nie jest poradnikiem, lecz luźną impresją na temat rozwoju. Dzięki temu możemy ją czytać z dowolnego punktu. Jak się okazuje „w chwili, w której zaczynamy analizować swoje reakcje, które wywołują poszczególne czytane słowa, dostajemy niepowtarzalny klucz do poznania samego siebie”.

W ocenie Dominika Pyrzyny zabieg ten zdecydował o niepowtarzalności lektury.

Książka porusza kwestie poszukiwania i definiowania szczęścia. O pojmowanie tego stanu Krzysztof Sadecki zapytał Ryszarda Rembiszewskiego, który ogłaszając wyniki losowania „Lotto” uszczęśliwił dziesiątki tysięcy Polek i Polaków na przestrzeni kilkunastu lat. Co odpowiedział sam prezenter? – Dla mnie w tym momencie szczęściem jest na przykład to, że nie jestem sam, że ludzie wokół mnie są szczęśliwi i dobrzy.

Następnie dodał: – Nie wiem, czy to samo szczęście będę odczuwać za tydzień. Szczęście dla każdego
człowieka jest czymś innym i zależy od tego, w jakim momencie życia dana osoba się znajduje.

Sadecki to ktoś więcej niż człowiek biznesu.

Od Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli. Stąd też na wieczorze autorskim pisarza nie mogło zabraknąć Rafała Wasika, Sekretarza Generalnego IHRC. Ten opowiadając o książce i relacjach z autorem mówił: – Poznać siebie to poznać swoje słabe strony – Krzysztof włożył w tą książkę każdą chwilę,którą przeżył.

Czy umysł możemy ćwiczyć w podobny co ciało? Krzysztof Sadecki w swojej najnowszej książce definiuje nowe pojęcie – innerbuilding, nawiązujące do pojęcia bodybuilding, czyli formy treningu siłowego pozwalającego na skuteczną i równomierną budowę masy mięśniowej. Rozwijaniem siły umysłu zawartej w „Poznaj siebie” zafascynował się Tomasz Laszko, wielokrotnie nagradzany kulturysta.

Autor książki pytany przez sportowca o innerbuilding zaznaczył, że w przypadku treningu umysłu, podobnie jak w treningu siłowym, największą rolę odgrywa systematyczność i samodyscyplina.

Książka „Poznaj siebie” dostępna jest w wersjach drukowanej, e – book oraz audiobook.

Obecnie można ją nabyć w dwóch językach – polskim i angielskim. Do końca roku planowane są premiery wersji hebrajskiej oraz rosyjskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021