lokale do wynajęcia

Kto poszukuje lokali do wynajęcia i ile można zarobić?

Opublikowano: 4 lipca 2023

Masz wolny obiekt handlowy i zastanawiasz się, kto poszukuje lokali do wynajęcia? Sieci sklepów operujące na zasadach franczyzy mogą być świetnym wyborem. W pierwszej kolejności warto jednak dowiedzieć się, jakie są wymagania i ile można zarobić w ten sposób.

Ile kosztuje wynajem lokalu? Lokalizacja i metraż to podstawa

Zastanawiając się, kto poszukuje lokali do wynajęcia, na pewno trafisz na wiele różnorodnych ofert. Zanim jednak wybierzesz najemcę, przyjrzyj się lokalizacji, powierzchni obiektu oraz cenom rynkowym. W małych miejscowościach można zarobić średnio 60 zł za 1 m2 lokalu użytkowego. Stawki są o wiele wyższe w większych miastach – będą to przeważnie kwoty w okolicy 150 zł/m2. Warszawa, Kraków, Wrocław i inne stolice województw mogą oferować nawet ok. 300 zł/m2. Łączne zarobki zależą zatem bezpośrednio od metrażu, a także od miejsca, w którym znajduje się lokal. Istotne będzie także jego umiejscowienie w mieście – najbardziej pożądane obiekty znajdują się przy osiedlach, przystankach, biurowcach lub często uczęszczanych skrzyżowaniach.

Jak znaleźć kogoś, kto poszukuje lokali do wynajęcia?

Na najem lokalu użytkowego mogą postawić zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy dysponujący wieloma obiektami. Aby znaleźć najemcę, warto zapoznać się z propozycjami firm o różnym profilu. Są to nie tylko lokalne przedsiębiorstwa, lecz także ogólnopolskie sieci – jednym z przykładów jest Żabka. W wielu przypadkach to właśnie większa sieć będzie najlepszym wyborem; wynika to przede wszystkim z korzystniejszych i stabilniejszych warunków współpracy.

Ile płaci Żabka za wynajem lokalu?

Zastanawiasz się, ile płaci Żabka za wynajem lokalu? Dokładna kwota jest zależna m.in. od lokalizacji i powierzchni, jednak zazwyczaj można spodziewać się kwoty w wysokości mniej więcej 7 tys. zł netto za miesiąc. Aby dokładnie określić, ile kosztuje wynajem lokalu, należy wziąć pod uwagę liczbę potencjalnych klientów w okolicy oraz układ obiektu. Nie bez znaczenia jest także dostosowanie lokalu do wymagań firmy. Chcąc dowiedzieć się, ile płaci Żabka za wynajem lokalu, warto przesłać swoje zgłoszenie online i skontaktować się bezpośrednio z siecią sklepów.

Kto poszukuje lokali do wynajęcia i jakie są wymagania?

Zarówno niewielkie firmy, jak i sieci o krajowym zasięgu mogą poszukiwać lokali do wynajęcia. Wymagania mogą się znacznie różnić w zależności od profilu działalności. Najczęściej jednak obejmują one kwestie takie jak liczba mieszkańców miejscowości, w której znajduje się lokal (np. minimum 10 tys. mieszkańców), obecność osobnego wejścia czy minimalna powierzchnia (np. co najmniej 70 m2). Pod uwagę bierze się również charakterystykę terenu wokół obiektu i natężenie ruchu pieszych – ma to szczególne znaczenie w przypadku małych sklepów typu convenience.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...
wynajem samochodów w Warszawie
Warszawa, stolica Polski, znana jest ze swojego wielokulturo...
Lokal usługowy w centrum Warszawy
Lokal usługowy w warszawskim centrum to nie tylko przestrzeń...
Kupno nieruchomości
Zastanawiasz się, czy podczas zakupu mieszkania od deweloper...
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...