Menu
Mercedes EQ Silver Arrow 01

Mercedes EQ Silver Arrow 01 – elektryczna srebrna strzała

Sezon sportowy 2019 jest wyjątkowy dla całego zespołu Mercedesa. W tym roku odbywa się tysięczne Grand Prix Formuły 1, dziesiąty sezon  F1 dla Mercedesa jako zespołu t i 85. rocznica Srebrnych Strzał. Mercedes ma się czym pochwalić – przygotował wyjątkowy, elektryczny bolid wyścigowy Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01.

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01 – nowy projekt, nowy design

Poza szczególnymi innowacjami  technicznymi, nowy bolid otrzymał wyjątkowo nowoczesne wzornictwo. Pierwszy element wzoru gwiazdy z tyłu samochodu zapewnia elegancję i luksus Mercedes-Benz, łącząc wysokiej jakości technologię i kunszt wykonania. Drugim elementem jest pojedyncza, mocna linia, która zapewnia szybkość i dynamikę pojazdu. Oba są gratką nie tylko dla fanów designu, ale mają na celu znaczne polepszenie wydajności bolidu podczas jazdy.

Prezentacja elektrycznego bolidu

Oficjalna prezentacja bolidu odbyła się na tegorocznych targach marki Mercedes- Benz w Genewie. Elektryczny bolid EQ Silver Arrow 01, skradł tegoroczny show i był jednym z pojazdów wzbudzających największe zainteresowanie i emocje publiczności. Było co oglądać i podziwiać, mowa tu o przecież o pierwszym, całkowicie elektrycznym bolidzie wyścigowym. Jego realne osiągi można będzie podziwiać na najbliższych mistrzostwach Formuły E, w której Mercedes – Benz będzie startował wraz ze swoją nową „gwiazdą”.  Co prawda, wystawowy bolid został zaprezentowany w monochromatycznej, nowoczesnej wersji, ale można być pewnym, ze podczas Formuły E zostaną nadane mu  inne barwy zespołu Mercedesa. Jak więc, będzie się prezentował, można będzie zobaczyć śledząc tegoroczne wyścigi.

Mercedes EQ Silver Arrow 01

Formuła E – nowe oblicze wyścigów sportowych?

Chociaż pierwsze zawody w Formule E odbyły się w 2014/2015 roku, z roku na rok, wraz z postępem techniki dostępności najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i projektowych, wyścigi pojazdów elektrycznych zyskują nowych fanów. W Formule E startować mogą wyłącznie jednomiejscowe jednostki elektryczne, które poruszają się na torach ulicznych, najczęściej umiejscowionych w metropoliach, które dzięki swojej topografii umożliwiają organizację zawodów.

Zespół Mercedesa nie może już doczekać się zaprezentowania szerszej publiczności możliwości elektrycznego bolidu, a według dostępnej specyfikacji – może on mieć naprawdę wyjątkowe osiągi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań w zakresie konstrukcji napędów akumulatorowo – elektrycznych. To one stanowią podstawę w Formule E.

2 nowe bolidy od Mercedesa – F1 i FE

Szósty sezon Formuły E, dla ekipy Mercedesa jest podwójnie istotny. Podczas tych mistrzostw Mercedes – Benz wystawi nie jeden a dwa (!)  bolidy napędzane energią elektryczną, dzięki temu przejdzie on do historii jako jeden z pierwszych producentów, który równolegle będzie uczestniczył w wyścigach Formuły 1 i Formuły E.  Z pewnością podkreśla to prestiż i ambicje koncernu, a także stawia innym producentom bardzo wysoką poprzeczkę.

Specyfikacja Bolida Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

Oprócz nowoczesnego designu, warto wiedzieć co dzieje się pod maską elektrycznego bolidu. Ciekawostka jest to, ze na całkowita masę pojazdu (około 900 kg), sam akumulator to ponad 1/3 wagi bolidu (385 kg).  Pojemność akumulatora w EQ Silver Arrow 01 wynosi 52 kWh, a całkowity czas ładowania pojazdu nie powinien przekroczyć  45 minut. Maksymalna moc bolidu, jaką odnotowani podczas treningów i kwalifikacji do Formuły E wyniosła  250 kW, czyli 340KM. Jej wysokość waha się jednak w zależności od trybu jazdy – inna będzie podczas wyścigu, inna w trybie „Attack” itd.  Maksymalna prędkość jaką może rozwinąć bolid Mercedesa to nawet 280 km/h. Przyspiesza do steki w niecałe 3 sekundy.

Mercedes EQ Silver Arrow 01

Nie tylko ekipa Mercedesa, ale również fani Formuły E z pewnością już czują podekscytowanie i lekki dreszczyk emocji związany z pojawieniem się EQ Silver Arrow 01. Zapowiadają się nie lada emocje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023