Menu

Mistrzostwa Świata U-20 pierwszy raz w Polsce

Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w Polsce od 23 maja do 15 czerwca 2019 r., będzie można oglądać w TVP. To kolejne ważne sportowe rozgrywki, które znajdą się w ofercie sportowej telewizji publicznej.

Oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20, które odbywają się co dwa lata od 1977 r., po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Mecze będą rozgrywane w sześciu miastach: Łodzi, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie i w Tychach. W każdym z sześciu miast ma się odbyć co najmniej siedem spotkań. Warto dodać, że Polska stanie się piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

Mamy 6 wspaniałych stadionów, na których możemy grać. Jesteśmy dobrze przygotowani – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN).

Mistrzostwa Świata U-20 w 2019 w Polsce

W ramach Mistrzostw Świata U-20 zostaną rozegrane aż 52 mecze. Wezmą w nich udział 24 zespoły z całego świata. Z Europy będą to reprezentacje z: Włoch, Portugalii, Francji, Norwegii, Ukrainy i Polski. Nasz zespół poprowadzi Jacek Magiera. Z Azji zagrają reprezentacje: Japonii, Korei Południowej, Arabii Saudyjskiej i Kataru. Z CONCACAF przyjadą zespoły z: USA, Meksyku, Panamy, Hondurasu; Oceanii: Nowej Zelandii i Tahiti. Z Ameryki Południowej w U-20 zagra: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Widząc jakie są koszyki, możemy wylosować podobną grupę jak na Mistrzostwach Świata w Rosji – zapowiada prezes Z. Boniek

Mistrzostwa Świata U-20 w TVP

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata U-20 będzie można oglądać w programach Telewizji Polskiej: w Jedynce i TVP Sport. To wielki sukces, który jest wynikiem wygranego przez Telewizję Polską przetargu FIFA – mówi Jacek Kurski, prezes TVP. Od końca maja do początku czerwca br. zapewnimy naszym widzom wspaniałe sportowe emocje – dodaje.

Już 24 lutego br. o godz. 17.30 Jedynka i TVP Sport pokażą ceremonię losowania tej imprezy. Jest to wspaniały turniej, który wykreował wielu wielkich sportowców m. in. Diego Maradonę, Lionela Messiego, Andres’a Iniesta czy Harrego Kane’a – komentuje prezes J. Kurski.

U-20 to kolejny turniej, który dołączył do bogatej oferty sportowej piłkarskiej telewizji publicznej. TVP posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, FIFA Mistrzostw Świata Katar 2022™, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ekstraklasy oraz Pucharu Włoch.

Polski Związek Piłki Nożnej świętuje z MŚ U-20

W 2019 r. Polski Związek Piłki Nożnej obchodzi 100. rocznicę istnienia. Właśnie w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie w naszym kraju odbędą się FIFA Mistrzostwa Świata U-20. Lepiej nie mogliśmy  sobie wymarzyć świętowania setnej rocznicy powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – mówi prezes Z. Boniek. Czeka nas wspaniały i niezwykle prestiżowy turniej. To jedno z największych piłkarskich wydarzeń na świecie – dodaje.

Ewa Ploplis

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020