Menu
czarter jachtów

Jak w pełni cieszyć się z wakacji na jachcie?

Czarter jachtów dla Ciebie! Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wakacje pod żaglami. Jesteś jedną z nich lub chcesz się nią stać? Zebraliśmy dla Was porady, dzięki którym odczujecie pełną satysfakcję z rejsu.

Czarter jachtów to idealny sposób na wakacje: zabawa, aktywność, doborowe towarzystwo i codziennie nowe miejsca. Brzmi kusząco? Twoje wakacje mogą takie być. Pod warunkiem, że się wyluzujesz, zapomnisz o codziennych obowiązkach i zastosujesz się do poniższych zasad!

1. Odkrywaj…

…po prostu wszystko! Nie bój się spróbować potraw, których nigdy byś nie tknął. Ośmiornica, małże, krewetki? Czemu nie! Jak nie tutaj, to gdzie? Zakosztuj lokalnych dań w jednej z klimatycznych, przyportowych tawern. Zasmakuj wina robionego tu, na miejscu – świeżego i aromatycznego. Nie pożałujesz! Nie wstydź się nawiązywać nowych znajomości i porozmawiać z miejscowymi. Musimy przyznać, że nasze najlepsze wspomnienia związane są właśnie z takimi spontanicznymi spotkaniami, gdzieś pomiędzy wąskimi, krętymi uliczkami, na miejskim targu czy w lokalnym barze.

2. Poznaj siebie

Jachting daje mnóstwo czasu, by poznać samych siebie. Ciesz się z tych wolnych chwil i wykorzystaj je tak, jak tylko chcesz. Czytaj, podziwiaj widoki, spoglądaj w dal lub po prostu oczyść swój umysł i złap energię do dalszego działania. Nigdzie indziej niż tu, na jachcie, nie poznasz tak dobrze siebie, jak i ludzi, którzy Cię otaczają.

3. Bądź elastyczny

Planowanie jest dobre i bardzo przydatne. Jednak na jachcie nie zawsze w pełni się sprawdza. Oczywiście rozplanowanie trasy i miejsc postojowych jest niezbędne, jednak jeśli któregoś dnia nie uda Wam się osiągnąć wyznaczonego celu – nie stresujcie się. Czasem warunki pogodowe, takie jak niesprzyjający wiatr nie pozwolą Wam dopłynąć do konkretnej mariny. W zamian za to wyrzućcie kotwicę gdzie indziej i cieszcie się z okazji do poznania nowego miejsca!

4. Zregeneruj się

Będąc na jachcie, nie myśl o pracy, szkole czy innych codziennych obowiązkach. Wyloguj się z maila lub całkowicie wyłącz telefon. Odetnij się od rutyny i oczyść swoje myśli, a gwarantujemy, że wrócisz do „żywych” z nową energią, zapałem i motywacją. U nas ta metoda działa w 100%!

5. Nie bój się wyzwań

Kapitan prosi Cię o przejęcie steru? Wyznacza Ci odpowiedzialne zadanie? Wypowiada komendę? Nie bój się i podejmij wyzwanie bez chwili zastanowienia. Nowe umiejętności przydadzą Ci się nie tylko na jachcie, ale także podniosą Twoją samoocenę i pewność siebie w codziennych sytuacjach – bo przecież jesteś ambitny i odważny. Sprawdź czarter jachtów!

Jedna odpowiedź do “Jak w pełni cieszyć się z wakacji na jachcie?”

  1. Denis76 pisze:

    A ja nie na jacht tylko na kuter. Nie Chorwacja a Polski Bałtyk. Nie opalanie a wędka i rybki. KOCHAM TO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023