Sacrum non Profanum 2016

Opublikowano: 2 lipca 2016

XII edycja festiwalu Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum non Profanum” odbędzie się w okresie od 31 lipca do 13 sierpnia. Będzie jej przyświecało hasło „Muzyka naszych czasów”.

– Mam nadzieję, że w tym roku naszych słuchaczy usatysfakcjonuje bogaty program, na który złożą się utwory reprezentujące różne epoki – od renesansu poprzez barok i klasyków po wiek XXI. Wierzę, że bogactwo różnorodnych stylów wykonawczych i gatunków muzycznych oraz wyjątkowi i wybitni artyści sprawią, że festiwal będzie bardzo atrakcyjny i pasjonujący mówi prof. Bohdan Boguszewski, dyrektor artystyczny imprezy.

Bohaterem festiwalu będzie Witold Lutosławski i jego twórczość. Muzyczne arcydzieła mistrza wykona blisko trzystu artystów, w tym m.in. Orkiestry Amadeus iAcademia, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego, zespoły kameralne Diverso String Quartet, Krzysztof Herdzin Trio, Kwadrofonik, Meccore String Quartet, The ThreeX, instrumentaliści Karol Białas, Marek Kudlicki, Andrzej Mielewczyk, Edward Wolanin i Jarosław Żołnierczyk, wokaliści Anna Hofmann, Hanna Hozer, Dorota Miśkiewicz, Agnieszka Piass, Katharina Thomas, Tobias Hagge, Christoph Schröter i Mieczysław Szcześniak. Wśród atrakcji tego wyjątkowego święta znajdą się też wystawa plastyczna „Pół wieku w szafie Pani Byrskiej” i seans opowiadającego o Witoldzie Lutosławskim filmu dokumentalnego „Granatowy zeszyt”.

Festiwalowe imprezy i koncerty odbędą się w pięknych salach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Zamku Książąt Pomorskich oraz Operze na Zamku w Szczecinie, a także w szczecińskiej katedrze i kościołach: pw. Św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach, Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu i w berlińskim Herz Jesu Kirche dodaje prof. Bohdan Boguszewski. Już dziś warto umieścić w swoich planach wizytę chociażby w jednym z tych miejsc.

MP

Zdjęcia: Sacrum non Profanum

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sacrum Non Profanum
Prof. Bohdan Boguszewski nie mógł sobie lepiej wymar...
Orkiestra Academia
Nie umilkły jeszcze echa kameralnego, choć bardzo ud...
Sacrum Non Profanum.
Paderewski mniej znany, nieznany...i zakazany...
11 czerwca 2021 r. przy Al. Wojska Polskiego 84 w Sz...
Znakomitym koncertem rodzinnym w odrestaurowanym Studiu Konc...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...