Menu

Sławomir Jaworski – jeśli konkurować, to wiedzą

Chcemy jak najszerzej korzystać z nowych technologii, aby zapewniać rozwiązania odpowiadające światowym trendom w obszarze zabezpieczeń. Staramy się być na bieżąco z branżowymi nowinkami i oferować nowoczesne produkty, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ograniczając rolę ochrony fizycznej – mówi Sławomir Jaworski, prezes Alfa Group.

Z jakimi problemami związanymi z bezpieczeństwem najczęściej zgłaszają się klienci Alfa Group?

Sławomir Jaworski − Klienci, którzy się do nas zgłaszają, najczęściej odczuwają problemy dotyczące wysokich kosztów związanych z czynnikiem ludzkim. Te, jak doskonale wiemy, systematycznie rosną i wszystko wskazuje na to, że dalej będą wzrastać. Innym poważnym problemem są przestarzałe zabezpieczenia nieprzystosowane do zmian rynkowych i technologicznych. Ponadto wielu klientów korzysta z różnych systemów zabezpieczeń, które działają autonomicznie i są obsługiwane przez odrębne podmioty, co nie ułatwia zadania. Alfa Group jest w stanie zaradzić wszystkim tym problemom, oferując nowoczesne, zintegrowane systemy bezpieczeństwa, które ograniczają czynnik ludzki, spełniają swoją funkcję w kontekście współczesnych zagrożeń i zadań skutecznej ochrony, a zarazem są wygodne w obsłudze. Zgłaszając się do nas, klient może liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnie dobranego rozwiązania, a na dalszym etapie współpracy na kompleksową obsługę i ochronę na miarę XXI wieku.

Jakie oczekiwania mają klienci, rozpoczynając współpracę z AlfaGroup?

Sławomir Jaworski − Klienci poszukują dziś nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą ograniczyć rolę czynnika ludzkiego, będącego – nie ukrywajmy – najdroższym filarem ochrony, i w ten sposób zredukować koszty. Stawiają na innowacyjne rozwiązania, które zapewniają nie tylko skuteczność, lecz także wygodę, która jest jedną z ważniejszych aktualnych potrzeb. Jednocześnie redukując czynnik ludzki, chcą mieć pewność, że nie będzie to kosztem skuteczności ochrony. Kluczem jest tu integracja różnych systemów bezpieczeństwa, m.in. monitoringu, alarmów, systemów przeciwpożarowych, czujników zalania i dymu itp. Alfa Group nadzoruje zdalnie w swojej stacji wszystkie te czynniki, połączone w jeden system. Dajemy gwarancję, że rozwiązania, które oferujemy, nie zrujnują budżetu klienta, natomiast pozwolą mu spać spokojnie – bez obaw o bezpieczeństwo zasobów firmy.

Co sprawia, że klienci decydują się powierzyć spółce Alfa Group swoje bezpieczeństwo?

Sławomir Jaworski − Uważam, że nie będzie przesadą powiedzieć, że jesteśmy jednym z rynkowych liderów w zakresie ochrony z wykorzystaniem nowych technologii. Dzięki wieloletniej obecności na rynku i skuteczności naszych usług cieszymy się zaufaniem ze strony klientów i partnerów biznesowych. Profesjonalizm jest najlepszą rekomendacją, a my dokładamy wszelkich starań, żeby nasza oferta w pełni odpowiadała potrzebom klientów i współczesnym wyzwaniom w zakresie ochrony.

Grono podmiotów, które powierzają nam swoje bezpieczeństwo, stale rośnie, podobnie jak rozpoznawalność marki Alfa Group, którą można spotkać w salonach samochodowych, sieciach handlowych, obiektach przemysłowych i na osiedlach. Wśród naszych klientów są tak potężne marki, jak Zepter, Drosed, Volvo czy Jaguar. Jesteśmy dumni, że możemy dbać o ich kompleksową ochronę, poczynając od wstępnego audytu i doradztwa, a kończąc na wdrożeniu optymalnych rozwiązań, które idą z duchem czasu, zapewniają skuteczną ochronę i optymalizują koszty. Nasza wiarygodność to ponad 15 lat doświadczenia w branży, doskonała znajomość rynku i aktualnych trendów oraz dostosowanie do nich usług. Oczywiście z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Rozsądna cena jest naszą kolejną przewagą. Jakość kosztuje, dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, aby oferować najniższe ceny na rynku. Jednak decydując się na naszą obsługę, klient wie, za co płaci, i ma świadomość, że tak nowoczesne, zintegrowane systemy mają swoją cenę. Cenę, której bezpieczeństwo jest warte.

Jakie usługi szczególnie rekomenduje pan swoim klientom?

Sławomir Jaworski − Naszą flagową usługą jest zdalny dozór wideo, który pozwala obniżyć koszty ochrony nawet do 75 proc. Polecamy tę usługę wszystkim podmiotom, które mają rozbudowane systemy bezpieczeństwa, monitorowane przez różne podmioty. Zdalny dozór pozwala połączyć różne aspekty ochrony w jeden system, eliminując lub znacznie ograniczając czynnik ludzki. Zastosowanie systemu Safestar firmy DMSI wynosi nasze usługi na najwyższy poziom e-ochrony. Monitoring obiektu w naszym centrum jest wspierany przez grupy interwencyjne, które reagują w razie wykrycia zagrożenia. Podmiotom, które wymagają ochrony na większym terenie, szczególnie polecam naszą nowość – niemieckie wieże monitorujące LiveEye, których zaletą jest mobilność. Oczywiście są przypadki, w których ochrona stacjonarna jest niezbędna. Absolutnie tego nie negujemy. Przeciwnie, dla tych klientów również mamy propozycje.

Co według pana jest największym atutem wyróżniającym spółkę na rynku security?

Sławomir Jaworski − Przede wszystkim chcemy jak najszerzej korzystać z nowych technologii, aby zapewniać rozwiązania odpowiadające obserwowanym zmianom technologicznym i światowym trendom w obszarze zabezpieczeń. W tym celu stawiamy na szeroko rozumianą edukację. Staramy się być na bieżąco z branżowymi nowinkami i oferować nowoczesne produkty, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ograniczając rolę ochrony fizycznej. Cały czas trzymamy rękę na pulsie, szkolimy się i włączamy do oferty nowe rozwiązania, dzięki którym jesteśmy konkurencyjni, a klient ma pewność, że bezpieczeństwo jego firmy jest w dobrych rękach.

Jaki jest pański przepis na zadowolonego klienta?

Sławomir Jaworski − Kluczem jest indywidualne podejście do każdego klienta, poparte doświadczeniem, profesjonalizmem i otwartością na nowe technologie. Chcemy być postrzegani nie tylko jako usługodawca, lecz także jako ekspert, który jest w stanie doradzić, przedstawić różne możliwości, podpowiedzieć co się sprawdzi, a czego nie warto wybierać. Staramy się edukować społeczeństwo i rozwijać świadomość w zakresie dostępnych rozwiązań i systemów bezpieczeństwa, aby uwrażliwiać na skalę współczesnych zagrożeń i wskazywać dobre praktyki w branży security, które najlepiej się sprawdzą w danym przypadku. Nie chcemy konkurować najniższą ceną, lecz wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem, które skutkują bezpieczeństwem klientów i ich zaufaniem do naszej marki.

Ostatnio zarządzana przez pana firma otrzymała Medal Europejski, przyznawany przez Business Centre Club. Jak ważne jest dla pana to wyróżnienie?

Sławomir Jaworski − Jestem zaszczycony, ale również zaskoczony otrzymaną nagrodą, gdyż jesteśmy członkiem BCC od niedawna. To wielka duma odebrać Medal Europejski, który Business Centre Club przyznaje firmom reprezentującym najwyższy światowy poziom. Cieszę się tym bardziej, że dostrzeżono i doceniono naszą flagową usługę − zdalny dozór wideo, który idealnie wpisuje się w założenia nagrody. To rozwiązanie, które odzwierciedla trendy rynkowe w branży security i w pełni odpowiada indywidualnym potrzebom klientów, którzy  szukają nowoczesnych narzędzi skutecznej ochrony. To, że nasz autorski projekt został doceniony jako przyszłościowa usługa w sferze bezpieczeństwa biznesu, wiele dla mnie znaczy i jest dla mojego zespołu motywacją do dalszej owocnej pracy.

Nie boję się powiedzieć, że Alfa Group jest w Polsce liderem w branży security i dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań. Świadczymy innowacyjne usługi odpowiadające zachodzącym zmianom technologicznym i społeczno-gospodarczym, stale poszerzając ofertę o nowe propozycje dostosowane do zróżnicowanych potrzeb odbiorców. Jestem dumny, że stoję na czele firmie, która ma takie osiągnięcia i cieszy się poważaniem w elitarnych kręgach reprezentujących środowisko przedsiębiorczości. Nie boję się powiedzieć, że Alfa Group reprezentuje najwyższy europejski poziom. Dzięki innowacyjnym usługom i elastycznej ofercie, będącej odzwierciedleniem zachodzącego postępu, chcemy być postrzegani jako lider branży security, który idzie z duchem czasu. Nie boimy się wyzwań, dlatego stawiamy na nowe technologie i systematycznie wdrażamy narzędzia, które zapewnią nam silną pozycję i konkurencyjność, a dla naszych klientów będą gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022