Walizki twarde

Walizki twarde – Na co zwracać uwagę?

Opublikowano: 24 lutego 2017

Jeżeli często podróżujesz i lubisz, żeby Twoje ubrania dojechały z Tobą na miejsce czyste, wyprasowane i bez uszkodzeń, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w walizkę twardą. Jednak jak wybrać najlepszą?

Walizki twarde zapewniają lepszą ochronę bagażu niż walizki miękkie, które z drugiej strony są lżejsze i bardziej plastyczne. Jeżeli jednak często podróżujesz w sprawach służbowych lub przewozisz delikatne rzeczy, walizka twarda jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Odpowiednio spakowana ochroni ubrania przed gnieceniem się, a szklane przedmioty czy elektronikę – przed zniszczeniem.

Przed zakupem nowej walizki warto zaopatrzyć się w podstawową wiedzę na temat materiałów, z których wykonywane są walizki twarde małe i duże. To właśnie od użytego materiału zależy bowiem waga, trwałość i cena walizki.

PC, PP czy ABS?

Istnieją trzy najpopularniejsze materiały wykorzystywane do produkcji walizek. Pierwszym z nich jest PC, czyli poliwęglan (polikarbon). Jest to materiał tak trwały, że znajduje zastosowanie w produkcji szyb kuloodpornych czy okularów ochronnych. Walizka wykonana z PC jest zakupem na lata, który nie ulegnie zniszczeniu nawet przy częstych podróżach.

Decydując się na zakup walizki z polikarbonu trzeba jednak uważać – wiele z nich wytwarzanych jest jedynie z domieszką PC, choć faktycznie wykonane są głównie z tańszych materiałów. Kupując walizkę z PC należy więc dokładnie przeczytać metkę. Walizki w 100% wykonane z poliwęglanu można znaleźć w sklepie vip-collection.pl (kolekcja Mont Blanc i Bahamas). Warto tu wspomnieć że produkty VIP COLLECTION są wykonane z najwyższej jakości materiałów i posiadają bardzo dużą wytrzymałość.

Walizki twarde z PC nie są pozbawione wad. Po pierwsze, tak trwały materiał jest też drogi, przez co cena takich walizek jest zauważalnie wyższa – to dobra inwestycja dla osób, które dużo podróżują. Ponadto, walizki z PC są cięższe niż te wykonane z PP czy ABS.

PP to polipropylen, materiał mniej wytrzymały niż PC, ale za to znacznie lżejszy, a także tańszy. PP jest także bardzo elastyczny, co może sprawić, że odkształci się pod wpływem silniejszego nacisku, co w czasie podróży jest bardzo możliwe. Do jego wad należy też blaknięcie koloru pod wpływem promieni słonecznych – takiej walizki lepiej nie wystawiać na słońce.

Dobrą opcją jest zakup walizki z mieszanki PP i PC, ponieważ taka walizka będzie i wytrzymała i lekka. Należy jednak upewnić się, ile procent stanowią poszczególne materiały: czy PC nie jest dodane jedynie symbolicznie.

Najtańszym i najpopularniejszym materiałem jest ABS, czyli kopolimer. Poza ceną jego atutem jest też występowania w bardzo wielu kolorach, dzięki czemu każdy podróżnik może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednak i materiał ABS nie jest pozbawiony wad: przede wszystkim jest mało elastyczny i bardziej niż dwa powyższe narażony na uszkodzenia. Dlatego lepiej niż walizka z samego ABS, sprawdzi się bagaż z mieszanki materiałów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rodzaje strojów kąpielowych
Sezon letni w pełni, urlop za pasem, a Ty jeszcze nie zaopat...
namiot
Miło jest spędzić czas w gronie przyjaciół. Wspólny wypad po...
Wakacje dla singli
Jesteś osoba samotną i masz już powoli dość wakacji wśród zn...
domek letniskowy
Własny domek letniskowy poza miastem to świetny sposób na sp...
Pakowanie samochodu
Na dworze robi się coraz cieplej, dlatego też chętniej będzi...