przeszczep włosów

Zabieg Smart Graft – rewolucyjny przeszczep włosów!

Opublikowano: 19 kwietnia 2018

Piękne, gęste włosy to nie tylko oznaka zdrowia, lecz także niewątpliwy atut urody. Dotyczy to nie tylko kobiet – panowie również znacznie lepiej czują się, będąc posiadaczami bujnej czupryny i z trwogą obserwują, jak linia włosów nad czołem coraz bardziej się cofa.

A już prawdziwe przerażenie budzi u nas nagłe, wzmożone wypadanie włosów, np. w wyniku łysienia androgenowego, różnego typu urazów czy stanów zapalnych. Dotknął Cię ten problem i nie wiesz, co robić? Poznaj nowoczesny przeszczep włosów Smart Graft! Na czym polega jego innowacyjność? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki.

Smart Graft – na czym polega rewolucyjny przeszczep włosów?

Sama idea przeszczepu włosów nie jest nowością na rynku. Na czym więc polega wyjątkowość zabiegu Smart Graft? Przede wszystkim cechuje się niską inwazyjnością i niewielką bolesnością, w połączeniu z niezwykle naturalnym efektem. To doskonałe rozwiązanie dla tych z nas, którzy obawiają się nieestetycznego ,,odcięcia” skóry naturalnie owłosionej od partii, w którą wszczepione zostały nowe cebulki. Procedura nie pozostawia również widocznych blizn. Inną ogromną zaletą jest krótki czas trwania zarówno zabiegu, jak i rekonwalescencji.

Co niezwykle ważne dla jego skuteczności, przeszczep włosów Smart Graft został oparty na zamkniętym systemie pobierania i nawilżania pobranych włosów, co pozwala na znaczne zwiększenie ich przeżywalności, aż do 98%.

Jednak procedura Smart Graft to nie tylko możliwość zagęszczania włosów. Dzięki niemu możliwe jest także przywrócenie prawidłowego owłosienia na innych partiach ciała, w tym zagęszczenie brwi, brody, wąsów lub rzęs, a nawet przeszczepienia cebulek na klatkę piersiową. Dzięki temu pomoc mogą uzyskać m.in. osoby po poważnych urazach, które musiały przejść transplantację skóry.

Zabieg Smart Graft – jak odbywa się przeszczep włosów?

Zabieg Smart Graft nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Konieczne będzie jedynie wykonanie zestawu badań zaleconego przez specjalistę. Ponadto tuż przed rozpoczęciem procedury lekarz ogoli włosy w miejscu zabiegowym na długość 1 mm. Całość należy do najmniej bolesnych metod, dlatego do jej przeprowadzenia wystarczy znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu najpierw pobiera się pojedyncze włosy z prawidłowo owłosionych miejsc, za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy z wymiennymi, obrotowymi igłami, które ekspert może dopasować do potrzeb pacjenta.

Następnie pobrane włosy w sterylny sposób umieszczane są w pojemnikach, zaprojektowanych tak, aby znacznie zwiększyć ich przeżywalność. Wszystko to zasługa optymalnych warunków, m.in. odpowiedniego poziomu nawilżenia dzięki roztworowi soli fizjologicznej oraz utrzymywaniu stałej temperatury w granicach 6-8oC. Następnie włosy są implantowane w obszar dotknięty łysieniem. Cała procedura najczęściej trwa ok. 4-6 godzin, ale pacjent może opuścić klinikę wkrótce po jej zakończeniu.

Przeszczep włosów Smart Graft – efekty

Zabieg Smart Graft to doskonała propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Umożliwia bowiem:

  • odwrócenie skutków różnych typów łysienia,
  • pokrycie włosami blizn oraz partii skóry po przeszczepie,
  • wyraźne zagęszczenie fryzury,
  • likwidację zakoli,
  • poprawę wyglądu i zagęszczenie męskiego zarostu,
  • rekonstrukcję owłosienia okolic oka – brwi i rzęs.

Wkrótce po zabiegu skórę będą pokrywać drobne ranki w miejscu zarówno implantacji, jak i pobrania. Zwykle znikają jednak samoistnie. Pierwsze włosy wyrastają po ok. 2-3 miesiącach, natomiast pełnymi efektami przeszczepu można cieszyć się po ok. roku. Niezwykle ważne jest również zjawisko występujące już kilka dni po zabiegu, a mianowicie wypadanie włosów. Wbrew pozorom to całkiem naturalne – cebulka pozbywa się wtedy starej łodygi włosa, aby móc wyprodukować nową. Może to trwać nawet 2-3 miesiące i nie powinno niepokoić!

Marzysz o bujnych włosach, wachlarzu rzęs, a może męskiej, gęstej brodzie? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i zaufaj profesjonalistom!

materiał zewnętrzny

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...