UNESCO CID

Dance Vision World Foundation członkiem UNESCO CID

Opublikowano: 1 lipca 2023
Dance Vision World Foundation zostalo oficjalnym członkiem w Międzynarodowej Radzie Tańca UNESCO CID z siedzibą w Paryżu. Oznacza to że Gala rozdania Polskich Oskarów Tańca która odbędzie się 2 Grudnia 2023 w Warszawie będzie przeprowadzona pod szyldem UNESCO CID.

MIĘDZYNARODOWA RADA TAŃCA  CID

CID (Conseil International de la Danse)  jest oficjalną organizacją patronacką dla wszystkich form tańca na całym świecie. Została założona w 1973 roku przy siedzibie UNESCO w Paryżu i jest organizacją pozarządową. Stanowi światowe forum kontaktów międzynarodowych, krajowych i regionalnych organizacji, jak również osób prywatnych zaangażowanych w taniec.

CID reprezentuje sztukę tańca i jest uznawana przez UNESCO, rządy narodowe i regionalne, międzynarodowe organizacje i instytucje. Członkami CID jest ponad 400 organizacji (federacje, szkoły, firmy, festiwale itp.) i ponad 3000 osób prywatnych (choreografowie, nauczyciele tańca, historycy tańca, krytycy itd.) w 170 krajach, wśród nich ponad 200 profesorów uniwersyteckich i dalszych 100 doktorów zajmujących się tematyką tańca.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Gala VIP 2023
20 października 2023 roku odbyła się XI Gala VIP, or...
Puchar Gordona Bennetta
Atmosfera w Krakowie jest niesamowita, gdy miasto przygotowu...
Konkurs Mrs. Poland to ogólnopolski projekt oparty na świato...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...