20 października 2023 roku odbyła się XI Gala VIP, organizowana przez redakcję „Magazynu VIP”, aby wyróżnić uznane osobowości różnych dziedzin życia publicznego, odnoszące sukcesy w sferze swoich aktywności. Ta coroczna uroczystość to doskonała okazja nie do wskazania i nagrodzenia tych, których działania nie przechodzą bez echa, ale przede wszystkim do spotkania różnych światów – od biznesu po kulturę, które są sobie bliższe, niż mogłoby się wydawać.
Głównym punktem gali w warszawskim hotelu Sheraton, którą kolejny raz poprowadziła Monika Richardson, była ceremonia wręczenia statuetek dla wyróżniających się menedżerów, wybitnych osobowości artystycznych, aktywistów, społeczników i filantropów, a także prężnie rozwijających się firm, uznanych marek, miejsc i hoteli wartych rekomendacji. Laureaci to liderzy, skuteczni menedżerowie, przedsiębiorcy, samorządowcy cieszący się zaufaniem społecznym. To także wybitni przedstawiciele świata kultury, którzy bawią, wzruszają, inspirują i zachęcają do obcowania ze sztuką, a przy tym często angażują się w sprawy ważne społecznie. Wśród nagrodzonych znaleźli się także reprezentanci oświaty, zaangażowani w rozwój edukacji na różnych płaszczyznach oraz eksperci aktywni w sferze biznesu i samorządu gospodarczego.
Wśród wybitnych postaci cieszących się powszechnym uznaniem i sympatią, którzy stanęli na scenie ze statuetką VIP 2023, znaleźli się wybitni artyści: Stan Borys, Marek Torzewski, Henryk Talar, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Grabowski, Ewa Wencel, Paweł Wawrzecki, Andrzej Chyra, Małgorzata Kożuchowska i Adam Woronowicz. W imieniu Stanisławy Celińskiej nagrodę odebrała córka – Aleksandra Grabowska, przekazując podziękowania w imieniu mamy, a Anna Seniuk, której nie udało się dotrzeć na uroczystość, przekazała kilka słów wirtualnie.
Szczególną nagrodę za zaangażowanie i pomoc niesioną tym, którzy jej potrzebują, otrzymała inicjatywa społeczna „Dziś dla Jutra”, której prezes dr Marcin Jurzysta odebrał statuetkę wraz z najbliższymi współpracownikami. Aktywność organizacji skupia się na szeroko rozumianym wsparciu ludzi wykluczonych ze względu na niepełnosprawność, wiek, płeć, orientację seksualną, wyznanie, pochodzenie, zasobność portfela. Członkowie inicjatywy działają zgodnie z hasłem „Bo liczy się człowiek”, z determinacją, aby dziś zapewniać wszystkim ludziom lepsze jutro poprzez aktywność w wielu sferach – od medycyny po kulturę i sport.
Na scenie nie brakowało emocji i niespodzianek. Henryk Talar zadeklamował fragment monologu Konrada z „Wyzwolenia” Wyspiańskiego, w której to roli 50 lat temu obsadziła go na scenie Izabela Cywińska. Olgierd Łukaszewicz, który poza sceną realizuje się w fundacji My Obywatele Unii Europejskiej, nawoływał, by pamiętać o roli Wspólnoty, bo jedność Europy jest warunkiem naszej wolności. Andrzej Chyra, zaangażowany z kolei w inicjatywę Tour de Konstytucja, zachęcał do lektury konstytucji, a gościom rozdawał jej egzemplarze z podpisami – własnym oraz takich postaci, jak Igor Tuleya czy Wanda Traczyk-Stawska. Mikrofon przejął również uhonorowany Marek Torzewski, by podziękować za wsparcie żonie, której zadedykował fragment utworu, dając próbkę swojego talentu wokalnego.
Wspaniałych występów tego wieczoru nie brakowało. Energią i magicznym głosem obdzieliła gości nietuzinkowa artystka – a zarazem laureatka tegorocznej nagrody − Anna Hamela, śpiewająca po polski, francusku i we własnym, autorskim języku. Zaczarowała słuchaczy wyjątkową aurą, której dopełnieniem był niezwykle kolorowy wizerunek artystki. Podczas gali można było podziwiać również obrazy artystki, równie barwne jak ona sama. Do tańca porwał gości gali zespół Łzy, z liderem Adamem Konkolem, również wyróżnionym statuetką VIP-a, oraz wokalistką Pauliną Titkin. Muzycy zaprezentowali znane i lubiane przeboje Łez, które fantastycznie zachęciły do zabawy i wzbudziły wiele emocji. Parkiet szybko się wypełnił, a goście wspaniale się bawili do tanecznych utworów zespołu. Po części oficjalnej i wszystkich atrakcjach rozrywkowy nastrój podtrzymywała ze sceny Paulina Lewandowska, śpiewając swoim charyzmatycznym głosem lubiane przeboje.
Poza akcentami muzycznymi miłym urozmaiceniem ceremonii wręczenia nagród był pokaz mody, w którym propozycje polskiej marki Queen of Stars zaprezentowały jej przyjaciółki, które na co dzień realizują się w biznesie. Tego wieczoru, wyjątkowo w roli modelek, pewnie, a za razem z gracją kroczyły po wybiegu w eleganckich garniturach, oryginalnych sukienkach oraz luźniejszych strojach, których twarzą jest właścicielka marki Małgorzata Pastuszek.
Oprócz parkietu, występów artystycznych i pokazu mody na gości gali czekały liczne atrakcje. We foyer mogli spróbować szczęścia, oddając się grom w minikasynie – trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało i stoły były oblegane. Partnerzy gali prezentowali swoje produkty – Lexus Warszawa Wola wystawił najnowsze modele elektryczne marki, a Dobre Jachty – skuter wodny. Z kolei Karol Majewski zapewnił bogaty asortyment swoich wybornych nalewek, które można było do woli degustować. Rozmowom kuluarowym przy różnorodnych daniach i drinkach oraz pamiątkowym zdjęciom na ściance nie było końca.
Tradycyjnie przerywnikiem, na który wszyscy czekali, było losowanie wizytówek, których posiadacze mogli zdobyć wiele różnorodnych nagród ufundowanych przez partnerów gali. Były to m.in. zestawy kosmetyków od marki APIS, Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego, alkohole od Wydawnictwa MaxMedia, zestawy suplementów od Juice Plus+ i Organis.pl, gadżety, w tym najnowsze smartbandy od Xiaomi i słuchawki bezprzewodowe marki Lamax, a także . Do rozlosowania były też jedwabne szale z dziełami Barbary Bzdek od Inna Art i vouchery na zakupy odzieżowe od Queen of Stars. Żaneta Ściwiarska ufundowała voucher na konsultacje treningowe, a dr Joanna Holanowska voucher do Innovation Clinic. Szczęśliwcy będą mogli wybrać się na relaksujący pobyt do jednego z hoteli Grupy Arche, hotelu SKAL****, hotelu No Name Lakes*****, Hotelu Białowieskiego i Hotelu Grano.
Równie emocjonująca była aukcja charytatywna, z której środki zasilą działania Fundacji Turystyki i Rehabilitacji. Przedmiotem licytacji było głównie rękodzieło: obrazy, rzeźba, lampa oraz… spontanicznie wystawione przez Andrzeja Chyrę egzemplarze Konstytucji RP z autografami. Goście Gali VIP nie po raz pierwszy dowiedli, że mają otwarte serca i dusze społeczników.
Stan Borys − utalentowany i wielce uduchowiony artysta, którego charakterystyczny głos rozpozna każdy. Choć uczył się w technikum rolniczym i budowlanym, miłość do sztuki zwyciężyła. W 1968 r. zadebiutował jako poeta, a także został współtwórcą zespołu Blackout. Po 3 latach związał się z formacją Bizony, a w 1969 r. rozpoczął karierę solową. Pół roku po tym, jak odmówiono mu przyjęcia do szkoły muzycznej ze względu na „zbyt zmanierowany głos”, zdobył w Opolu nagrodę za piosenkę „To ziemia”. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu‘73, po długim oczekiwaniu na decyzję cenzury, wybrzmiała jego legendarna „Jaskółka uwięziona”, za którą otrzymał nagrodę dziennikarzy Po latach wracał ze swym hymnem wolności na opolską scenę w 2014 i 2017 r. W Sopocie zdobył za „Jaskółkę” Bursztynowego Słowika. W swej dyskografii artysta ma kilkanaście albumów. Występował też w teatrze, wyreżyserował wystawianą w Chicago sztukę „Norwid i niewola” oraz własny dramat i słuchowisko. Za swoją twórczość wielokrotnie był nagradzany na festiwalach za granicą. W październiku br. odebrał nagrodę 30-lecia TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. W latach 70. wyjechał do USA, gdzie mieszkał przez wiele lat.
Marek Torzewski – znakomity tenor, solista prestiżowych światowych scen operowych. 2 lata po skończeniu studiów na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu – w 1985 roku zadebiutował na scenie mediolańskiego Teatro alla Scala, a rok później został solistą Teatru Królewskiego de la Monnaie w Brukseli. Z czasem jego głos rozbrzmiewał w operach różnych części świata: od Madrytu, Lizbony, Wiednia i Rzymu po Tokio i Nowy Jork. Współpracował z najwybitniejszymi dyrygentami, a jego działalność artystyczna była doceniana i nagradzana w kraju i za granicą. Artysta brał udział w licznych przedsięwzięciach dyplomatycznych mających na celu promocję Polski na arenie międzynarodowej. W 2001 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał hymn narodowy przed meczem Reprezentacji Polski − od tego momentu Mazurka Dąbrowskiego w jego wykonaniu można było usłyszeć podczas międzypaństwowych spotkań polskiej reprezentacji jeszcze 18 razy, a od 2002 roku wykonywana przez artystę piosenka „Do Przodu Polsko” stała się oficjalnym hymnem Reprezentacji. Płyty artysty mają status złotych lub platynowych.
Anna Hamela Marshal − nietuzinkowa osobowość, wolna dusza, kolorowy ptak sceny muzycznej i sztuk wizualnych. Autorka tekstów, kompozytorka, malarka. Jest laureatką programu „Szansa na Sukces”, w którym zwycięstwo przyniosła jej piosenka „Ta sama chwila” zespołu Bajm. Śpiewa po polsku, francusku i hiszpańsku, a ostatnio w języku Marshala. W 2019 roku jej autorska piosenka „Les sept couleurs” została hymnem Międzynarodowej Konferencji dotyczącej dzieci i młodzieży na świecie, która miała miejsce w Madrycie. Od 20 lat praktykuje rytuały tybetańskie i prowadzi warsztaty, również online. Jej najnowszy projekt „Marshal” to – jak mówi sama artystka − płyta zaśpiewana w języku wszechświata; pomalowana żywym dźwiękiem. Jest głosem szamanki, która dzień po dniu powtarza jak mantrę słowa: Wstańmy i zacznijmy żyć”. Oprócz płyty powstał obraz Marshal, w ubiegłym roku zaprezentowany w galerii w Dubaju.
Adam Konkol – wszechstronny kompozytor piosenek – od ballad po muzykę taneczną, gitarzysta, autor tekstów piosenek, współtwórca zespołu Łzy, z którym od 1996 r. stworzył takie przeboje, jak „Narcyz”, „Anastazja, jestem”, „Agnieszka już dawno…”, „Oczy szeroko zamknięte”, śpiewane przez Anię Wyszkoni, i wydał wiele płyt, które pokrywały się złotem i platyną. Jego piosenki znalazły się także na płytach innych artystów, w tym Paulli i Alexandry. Jest także promotorem muzycznym i właścicielem wytwórni muzycznej Konkol Music. W swoim dorobku ma także kilka dziecięcych utworów napisanych dla swojej córki, Nadii. Cały czas komponuje muzykę i pisze piosenki na albumy zespołu Łzy w nowym składzie, z wokalistką Pauliną Titkin, z którą w czerwcu 2023 roku wydał dwupłytowy album „Ok, ok”.
Stanisława Celińska − wszechstronna aktorka teatralna i filmowa oraz piosenkarka. Już za debiut na dużym ekranie w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie” u boku Daniela Olbrychskiego otrzymała nagrodę. Za rolę w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra została nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wielokrotnie była nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej, a statuetkę Orła przyznano jej za rolę w komedii Juliusza Machulskiego „Pieniądze to nie wszystko” i w filmie „Joanna” Feliksa Falka. Za swoje kreacje radiowe uhonorowana nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor”, a za rolę w „Oczyszczonych” u Krzysztofa Warlikowskiego − Feliksem Warszawskim i Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza. Talent komediowy aktorki doceniono na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku nagrodą Melonika. Od lat występuje też jako piosenkarka – już w 1969 roku zadebiutowała na festiwalu w Opolu. Podczas koncertów artystka czaruje melancholijnymi utworami ze swoich albumów, z których niektóre osiągnęły status platynowych.
Olgierd Łukaszewicz – wybitny aktor i trzykrotny prezes Związku Artystów Scen Polskich. Po studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej zadebiutował w tamtejszym Teatrze Rozmaitości. Później związany z różnymi scenami teatrów stołecznych. Pod koniec lat 80. wyjechał za granicę i przez 8 lat grał w sztukach niemieckojęzycznych. Chętnie obsadzany przez cenionych reżyserów, takich jak Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Barbara Sass, Juliusz Machulski, Kazimierz Kutz. Stworzył pamiętne kreacje, które przysporzyły mu sławy, choćby Ostrzeńskiego w „Nocach i dniach”, Szczerbica w „Dziejach grzechu”, Odrowąża w „Wiernej rzece”, Albercika w „Seksmisji” czy tytułowego generała Nila w filmie Ryszarda Bugajskiego. Oprócz nagród za role filmowe i teatralne zdobył „Splendor Splendorów” za kreacje radiowe i Wielką Nagrodę Festiwalu „Dwa Teatry” za postaci stworzone w Teatrze Polskiego Radia i Telewizji.
Henryk Talar − aktor z imponującym dorobkiem teatralnym i filmowym. Absolwent Wydziału Aktorskiego w PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1969 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem, a już w 1971 r. zdobył nagrodę SPATiF-u za rolę Czeladnika w „Szewcach” na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Grał na deskach wielu scen, m.in. teatrów w Bielsku-Białej, Kaliszu, Krakowie, Szczecinie, Częstochowie i Warszawie. W swoim dorobku ma również dziesiątki ról w Teatrze Polskiego Radia. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z ról w filmach: „Umarłem, aby żyć”, „Kochaj albo rzuć”, „Prymas – trzy lata z tysiąclecia”, „Kler” i serialach: „Polskie drogi”, „Archiwista”. Otrzymał liczne nagrody za role teatralne i kreacje radiowe i stworzone w Teatrze TV. Od wielu lat uczy rzemiosła przyszłych aktorów w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Ewa Wencel – aktorka i scenarzystka, doktor sztuki w dziedzinie sztuk teatralnych. Od 1987 roku jest częścią zespołu Teatru Kwadrat, na którego czele stanęła, obejmując we wrześniu 2023 r. stanowisko dyrektora. Z wyróżnieniem ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a po latach Podyplomowe Studia Menedżerskie w zakresie Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą akademickim w łódzkiej „filmówce”. Występowała w teatrach w Szczecinie, Łodzi i Warszawie, a także w Teatrze Telewizji. Na dużym ekranie zadebiutowała jako Basia w „Szaleństwach panny Ewy”. Niezapomniana kreacja Matki w filmie „Plac Zbawiciela” przyniosła jej aż 4 nagrody na festiwalach. Ten film współtworzyła także jako scenarzystka, podobnie jak serial „Czas Honoru”. W Teatrze Kwadrat można oglądać jej monodram „Promieniowanie”, na podstawie biografii Marii Curie Skłodowskiej, który wyprodukowała i wyreżyserowała.
Paweł Wawrzecki – aktor teatralny i filmowy, szerokiej publiczności znany z ról w serialach telewizyjnych, dzięki którym zyskał rzesze fanów. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie należał do zespołów Teatru Współczesnego i Narodowego, po czym w 1979 roku związał się na stałe z Teatrem Kwadrat, gdzie do dziś możemy podziwiać jego kunszt w repertuarze komediowym. Na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku został uhonorowany nagrodą specjalną za role w „Złotopolskich” i „Daleko od noszy”, ale warto wspomnieć także jego kreacje w serialach „Graczykowie” i „Szpital na perypetiach”. Wystąpił w dziesiątkach filmów, m.in. „Akcja pod Arsenałem”, „Miś”, „Zakochani” i wielu innych.
Małgorzata Kożuchowska − aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1994 roku. Występowała na wielu scenach, a od 2005 roku jest w zespole Teatru Narodowego. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim jako Hanka z „M jak miłość”, prokurator Okońska z „Prawa Agaty”, Natalia Boska z „Rodzinki.pl”. Na dużym ekranie uznanie zyskała już dzięki roli w „Kilerze” Juliusza Machulskiego, wyróżnionej w 2008 roku Super Jantarem za najlepszy debiut aktorski dziesięciolecia. W ostatnich latach można było oglądać ją m.in. w filmach „Plagi Breslau”, „Zołza” i „Gierek”. Zdobywczyni wielu nagród filmowych, teatralnych i publiczności. W tym roku odebrała odznaczenie państwowe: Złoty Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Oprócz talentu aktorskiego podziwiana za elegancję i klasę, a w efekcie często określana mianem „ikony stylu”.
Adam Woronowicz – wszechstronny aktor, który równie przekonująco zagra księdza i szefa mafii. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Występował w stołecznych teatrach: Rozmaitości, Powszechnym, TR Warszawa, zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. W swoim dorobku ma też role w Teatrze Telewizji. Serca widzów zdobył, kreując postać księdza Jerzego Popiełuszki w biograficznym filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Pięciokrotnie nominowany do nagrody Orła ze role drugoplanowe w filmach „Rewers”, „Chrzest”, „Miłość”, „Pani z przedszkola” i „Demon”. Za pierwszoplanową rolę męską nominowany do Orła dzięki udziałowi w „Kamerdynerze” Filipa Bajona. Za tę kreację zdobył Złote Lwy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W głównych rolach wystąpił też w filmach „Baby są jakieś inne”, „Dwie korony”, „Syberiada polska”, „Czerwony pająk”. Aktualnie na ekranach kin można oglądać 2. część filmu „Teściowie”, w którym daje popis talentu komediowego.
Andrzej Chyra − aktor i reżyser. Ukończył studia na Wydziałach: Aktorskim i Reżyserii PWST w Warszawie. W kinie dał się zauważyć dzięki debiutanckiej roli w filmie „Dług” Krzysztofa Krauze, która przyniosła mu pierwsze nagrody. Nagrodami został obsypany także za tytułową rolę w filmie „Komornik” Feliksa Falka”. Doceniono też jego kreacje w filmach „W imię” i „Carte blanche”. Przyjmuje role od debiutantów, jak i uznanych twórców. Nie unika niezależnych projektów, ale bierze też udział w dużych, często międzynarodowych produkcjach, choćby „Sponsoringu” Szumowskiej. W teatrze występował m.in. u Grzegorzewskiego, Glińskiej, Jarzyny. Kilka spektakli wyreżyserował. Od 2001 roku gra w teatrze Krzysztofa Warlikowskiego. Od 2013 r. pracuje także jako reżyser operowy. Za inscenizację „Czarodziejskiej góry” został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego.
Katarzyna Grochola – pisarka, której nazwisko zna chyba każdy, a zwłaszcza czytelniczki. Jej powieści cieszą się dużą popularnością, a niektóre doczekały się ekranizacji, które też spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Któż nie zna takich tytułów, jak „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokażę”, „A nie mówiłam!”. Oprócz powieści i opowiadań jest współautorką książek o związkach, napisanych z terapeutą rodzinnym Andrzejem Wiśniewskim, oraz tekstów na płytę „Moje kochanie”, na którą muzykę skomponował mąż Katarzyny Grocholi – kompozytor i puzonista Stanisław Bartosik. O tym, że zostanie pisarką, zdecydowała już w przedszkolu, i choć po drodze była m.in. salową, sekretarką, maszynistką i dyrektorem składu celnego, miłość do literatury okazała się silniejsza. Na szczęście dla czytelników.
Dariusz Domański – animator kultury, publicysta, konsultant filmowy i literacki, a przede wszystkim znawca i kronikarz teatru polskiego. Autor licznych książek i publikacji poświęconych kulturze, w tym biografii wybitnych aktorów, m.in. Jana Nowickiego, Franciszka Pieczki, Piotra Fronczewskiego, oraz albumów poświęconych Staremu Teatrowi. Jest pomysłodawcą i realizatorem wielu benefisów, spotkań autorskich, wernisaży. W 2015 roku zdobył Złoty Laur „Mistrza Mowy Polskiej” za propagowanie najlepszych wzorców polszczyzny. Za wkład w upowszechnianie kultury odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony kulturze Glora Artis”. Jest przyjacielem artystów, którzy chętnie wpuszczają go do swego świata i zdradzają anegdoty z życia zakulisowego. Z pasją i dociekliwością dokumentuje dzieje teatru, czym zasłużył sobie na miano „uczciwego erudyty”, jak nazwała go Agnieszka Osiecka. W bieżącym roku obchodzi swoje 40-lecie związków z teatrem i w październiku 60. urodziny.
Wojciech Korzeniowski – człowiek wielu talentów od 50 lat związany z kulturą, mediami i sportem jako animator, dziennikarz, juror, wydawca, impresario, producent, konferansjer, wreszcie pomysłodawca, organizator i uczestnik wielu imprez w kraju i za granicą. Jest współtwórcą sukcesów takich wydarzeń, jak Memoriały Janusza Kusocińskiego i Janusza Sidły, Festiwal Świat Dziecka, Pop Session Festiwal, Blues Top, Yach Film Festiwal, Niemen Non Stop Festiwal w Słupsku, Sopot Festiwal, MMG Festiwal muzyki Młodej Generacji w Sopocie i Jarocinie, koncertów, wystaw i happeningów dotyczących polskiego rocka. Pracę jako impresario rozpoczął w 1975 roku, zarządzając karierą Ireny Jarockiej, a od 1976 roku do dzisiaj współpracuje z zespołem KOMBI. W swoim portfolio menedżera gwiazd ma m.in. TSA, Tilt, De Mono, Lombard i Lady Pank. Za swój wkład w rozwój polskiej kultury i sportu był wielokrotnie nagradzany.
Andrzej Grabowski – znany i lubiany aktor oraz showman sceny kabaretowej. W 1974 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i w tym samym roku zadebiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego. W filmie „Odejścia, powroty” zadebiutował jeszcze na studiach. Grał na wielu scenach teatralnych i w przedstawieniach Teatru Telewizji. Długo można by wymieniać filmy z jego udziałem, ale największą popularność przyniosła mu serialowa rola Ferdynanda Kiepskiego w „Świecie według Kiepskich”. Talent komediowy z powodzeniem wykorzystuje na estradzie, występując z autorskim programem kabaretowym „Andrzej Grabowski Show”. Wielokrotnie gościł też na kabaretonach, m.in. w Opolu, Mrągowie, Koszalinie. Za swoją twórczość zdobył wiele nagród i srebrny medal „Zasłużony Kulturze − Gloria Artis”.
Anna Seniuk – wybitna aktorka, mająca w swoim dorobku dziesiątki wielkich ról oraz wiele nagród i wyróżnień za poszczególne role i całokształt pracy artystycznej. Wśród w tym zaszczytny tytuł „Mistrza Mowy Polskiej”. Jako absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego na przestrzeni lat współpracowała z wieloma teatrami w Polsce. Od 2003 roku związana z Teatrem Narodowym. Wielokrotnie doceniana przez publiczność za wspaniałe kreacje stworzone w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Uwielbiana za postać Magdy Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek” Jerzego Gruzy czy tytułową bohaterkę sztuki „Moralność Pani Dulskiej”. Obecnie Annę Seniuk można oglądać w monodramie „Życie Pani Pomsel” w Teatrze Polonia, w którym wciela się w sekretarkę Goebbelsa.
Przemysław Talkowski − dziennikarz prowadzący program „Państwo w państwie”, 29 października 2023 r. emitowanego w Polsacie i Polsat News po raz 500. W programie Przemysław Talkowski od lat ujawnia patologie w życiu publicznym i upomina się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych przez system. To 500 ludzkich historii bohaterów programu, którzy zwrócili się o pomoc do dziennikarzy, bo zostali skrzywdzeni przez własne państwo – jego urzędników i funkcjonariuszy publicznych. „Państwo w Państwie” to jeden z najważniejszych programów interwencyjnych w Polsce. Od 12 lat piętnuje przypadki nadużywania prawa w relacjach: państwo-obywatel i domaga się, by odpowiedzialni za szkody i krzywdy urzędnicy ponosili za nie odpowiedzialność. „Państwo w Państwie” od 2011 r. zyskało ogromną popularność i uznanie widzów. Dzięki działaniom programu dokonano istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a dziesiątki spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia.
Inicjatywa Społeczna „Dziś dla Jutra”, zrodzona z pasji i determinacji kilku osób zgromadzonych wokół doktora Marcina Jurzysty, podkarpackiego nauczyciela, naukowca, a przede wszystkim społecznika. Główne hasło organizacji: „Bo liczy się człowiek” mówi o profilu stowarzyszenia wystarczająco dużo – sednem jego działalności jest wsparcie ludzi wykluczonych ze względu na niepełnosprawność, wiek, płeć, orientację seksualną, wyznanie, pochodzenie, zasobność portfela. Członkowie inicjatywy twierdzą że działają prężnie dziś, aby jutro było lepsze dla każdego. Dlatego koncentrują aktywność wokół kwestii medycznych, np. organizując badania przesiewowe tarczycy dla dzieci z trisomią, kulturalnych i artystycznych, m.in. aktywizując osoby wykluczone, i sportowych − współpracowali np. Bieg Kolorowej Skarpetki, a także zorganizowali spotkanie integracyjne z byłą siatkarką Gabrielą Polańską. Jak twierdzi prezes Inicjatywy Społecznej „Dziś dla Jutra” – jej siłą są ludzie.
Beata Leszczyńska – CEO Orpea Polska, zarządzająca największą siecią domów opieki i klinik rehabilitacyjnych w Polsce, będącej częścią międzynarodowej Grupy Orpea. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie długoterminowej opieki stacjonarnej, tworzy nowoczesne placówki, których wyróżnikiem jest profesjonalizm i przyjazna atmosfera. Systematycznie rozwijając ofertę o nowe adresy, laureatka stawia na bezpieczne, komfortowe warunki pobytu osób chorych i potrzebujących pomocy w codziennym życiu oraz wykwalifikowany personel, który oprócz kwalifikacji wyróżnia się zasadami etyki, postępując uczciwie, odpowiedzialnie i z szacunkiem. Aby jak najpełniej realizować misję opieki nad pacjentami powracającymi do zdrowia, wdraża w zarządzanych placówkach programy aktywizacji w myśl motta: „Życie z nami trwa dalej”.
Dorota Szczygieł − CEO w RuccolPublicRelations Sp. z o.o., z wykształcenia magister w zakresie administracji rządowej, audytor oraz inspektor RODO. Doświadczenie zawodowe laureatki obejmuje szeroki zakres specjalizacji, w tym fundusze unijne, prawo administracyjne samorządowe i rządowe, zarządzanie zamówieniami publicznymi oraz obszar oświatowy. W swojej firmie świadczy usługi szkoleniowe i doradcze, wspierając przedsiębiorców, samorządy i organizacje pozarządowe w rozwoju i osiąganiu sukcesu. Dzięki licznym certyfikatom i kursom, w tym pedagogicznemu, efektywnie przekazuje wiedzę, a pasją i zaangażowaniem skutecznie obdziela swój zespół, zgodnie z przekonaniem, że sukces firmy zależy od wspólnych wysiłków i udanej współpracy.
Magdalena Nowak − prezes zarządu Wealth Management Services Sp. z o.o. Absolwentka MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Ukończyła też studia podyplomowe „Negocjacje i mediacje” na SWPS. Jest mediatorem, ławnikiem, a także doradcą sukcesyjnym w Partnerskich Klubach Biznesu. Doświadczenie w zakresie finansów, zarządzania, marketingu oraz ubezpieczeń pozwala jej z powodzeniem obsługiwać zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Znakiem rozpoznawczym Magdaleny Nowak są specjalizacje w zakresie: sukcesji, roszczeń bankowych i odszkodowawczych, pomocy frankowiczom, walce z komornikami. Aby jak najskuteczniej pomagać klientom, współpracuje z kancelariami, które specjalizują się w innych dziedzinach.
Katarzyna Burkowska-Mazurek − prezes zarządu Biura Usług Księgowych Optima. Od 20 lat prowadzi rachunkowość małych i średnich firm oraz fundacji i stowarzyszeń. Kompetencje, rzetelność i zaangażowanie w realizację zleceń to priorytety laureatki, która swoją pracę wykonuje z pasją i takiej samej postawy oczekuje od zespołu. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość, fachową wiedzę i dyspozycyjność pracowników oraz indywidualne podejście. Prowadząc firmę w tym duchu, w trudnym dla biznesu okresie pandemii biuro Katarzyny Burkowskiej-Mazurek nie próżnowało. Pani prezes nie szczędziła czasu i wysiłku, aby wesprzeć poszkodowanych przedsiębiorców i pomóc im przebrnąć przez formalności związane z obsługą Tarczy Antykryzysowej. Za godną naśladowania postawę i bezinteresowną pomoc niesioną firmom w czasie pandemii zdobyła wyróżnienie w konkursie PFR „Solidarni zwyciężymy”.
Jagoda Kimber − kulturoznawca, menedżer kultury, a od 2021 r. dyrektor Willi Lentza – wyjątkowej szczecińskiej instytucji kultury zainaugurowanej pod jej kierownictwem. W swojej karierze wyprodukowała i wyreżyserowała wiele wydarzeń artystycznych, prowadziła akademicki zespół pieśni i tańca oraz szkoły tańca, była wicedyrektorem Wydziału Kultury UM Szczecin. Od lat jest związana z kulturą i promocją Szczecina, wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia w sferze jej upowszechniania. Zdobywczyni tytułu „Skuteczna kobieta roku 2022” w dziedzinie kultury, a w br. − Magnolii biznesu w kategorii kultura. Miasto doceniło jej wizję działalności i rozwoju placówki stworzonej w odrestaurowanej zabytkowej willi, ilustrująca historię kultury i losy Szczecina. Dziś zarządzana przez nią Willa Lentza jest artystycznym salonem miasta i zachęca do obcowania z historią oraz sztuką, a interdyscyplinarny program artystyczny promuje dziedzictwo kulturowe i ponadczasowe piękno.
Żaneta Ściwiarska – instruktorka fitness, trener personalny, dietetyk i szkoleniowiec. Od 28 lat związana z branżą zdrowia i fitnessu. Autorka programu Zestrojenie Wymiarów oraz Trening Ciała i Umysłu. Stosując te innowacyjne metody, przeprowadza osoby gotowe na zmiany w swoim życiu przez proces transformacji, pomagając im poznać siebie, pozbyć się stresu i wewnętrznych blokad, a w efekcie osiągnąć równowagę i odzyskać energię, by budzić się z uśmiechem i zmienić swoją przyszłość na lepszą. Przedsiębiorca, właścicielka marki Evolution, w ramach której oferuje m.in. programy: Evolution Camp, Evolution Challenge, VOD, indywidualne sesje, konsultacje i plany żywieniowe pod hasłem: „Uzdrowisz Ciało Oczyścisz Umysł”. Za swoje działania została wyróżniona tytułem „Najlepszej Trenerki dla Zdrowia 2019”, a w 2023 roku – „Lidera kreowania Nowego Wymiaru Fitnessu” magazynu „Business Women&Life”.
Władysław Grochowski – prezes Grupy Arche, prężnie rozwijającej się polskiej sieci hoteli, do której należy 18 obiektów, a przy tym filantrop. Od 32 lat udowadnia, jak ważne w biznesie są działania odpowiedzialne społecznie. W hotelach Arche w całej Polsce z bezpłatnych noclegów i wyżywienia skorzystało ponad 35 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy. Działająca w ramach Grupy Arche Fundacja Leny Grochowskiej, na której działalność firma przeznacza 10 proc. dochodów, daje pracę osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Ich rękodzieło jest obecne w wystroju hoteli grupy. Pomimo trudnej sytuacji na rynku firma stale odnotowuje wzrost i inwestuje w nowe projekty, w tym liczne rewitalizacje obiektów zabytkowych. Laureat od lat udowadnia, że biznes deweloperski może być odpowiedzialny społecznie, a zarazem rentowny. Jednym z nowatorskich pomysłów prezesa jest System Arche® − zastrzeżony w urzędzie patentowym autorski mechanizm biznesowy, oferujący możliwość inwestowania w pokoje hotelowe.
Marcin Chmielewski − prezes zarządu firmy Patio Deweloper Sp. z o.o., działającej na rynku od 2012 roku. Z powodzeniem rozwija markę, w aktywności inwestorskiej stawiając akcent na budownictwo jednorodzinne. Rozwijając ten segment, równie dużą wagę przywiązuje do atrakcyjnego designu i funkcjonalnego układu pomieszczeń, jak i do jakości materiałów oraz nowoczesnych technologii i rozwiązań, które wpisują się we współczesne trendy środowiskowe. Efektem są estetyczne, profesjonalnie zaprojektowane domy, wyróżniające się proekologicznym charakterem.
Zbigniew Gaca-Richter − prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, która systematycznie rozwija działalność deweloperską. Laureat przez ponad 15 lat pracował w MON, gdzie zajmował się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych oraz gospodarką mieszkaniową na terenie garnizonów. Wiele lat przepracował w spółdzielniach mieszkaniowych. Bogate doświadczenie na rynku nieruchomości w połączeniu z wykształceniem wyższym techniczno-ekonomicznym znajduje odzwierciedlenie w skutecznym zarządzaniu spółdzielnią. Prezes SM „Lazurowa” systematycznie pomnaża jej majątek, realizując kolejne inwestycje mieszkaniowe, jednocześnie dbając o zasoby, warunki mieszkaniowe na starczych osiedlach i wyniki ekonomiczne.
Marek Malinowski − prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o., doceniony za najwyższą jakość świadczonych usług budowlanych, której efektem jest liczne grono zadowolonych klientów Pod jego kierunkiem firma pozyskuje kolejne zlecenia, z których terminowo się wywiązuje, a przy tym nie unika trudnych inwestycji, co przekłada się na wysokie noty w branży deweloperskiej. Kreatywne rozwiązania dostosowane do oczekiwań i wysokich wymagań zleceniodawców są w firmie standardem. Obrana strategia zarządzania, przestrzeganie norm i poszanowanie zasad etyki sprawiają, że firma cieszy się uznaniem i trwa na rynku wbrew niesprzyjającym okolicznościom.
Radosław Kulerski – właściciel firmy RADEX − Obsługa Inwestycji, zajmującej się szeroko pojętą obsługą inwestycji budowlanych w całej Polsce i nadzorem budowlanym. Karierę zawodową zaczynał w firmach wykonawczych, co pozwoliło mu nabyć wiedzę praktyczną, którą dziś wykorzystuje podczas sprawowania kontroli inwestycji z ramienia inwestora. Współpracuje z inżynierami budownictwa różnych branż, nie unikając wyzwań. Indywidualne podejście do każdego zlecenia procentuje zaufaniem nawet najbardziej wymagających inwestorów, dla których jakość prowadzonych nadzorów i wykonawstwa oraz terminowość są priorytetem. Mając za sobą realizację wielu inwestycji w sektorze prywatnym i publicznym, wspiera m.in. jednostki terytorialne, które stają się liderami inwestycji samorządowych w regionie Warmii i Mazur oraz Kujaw i Pomorza.
Adam Bojanowski − właściciel firmy Działki Budowlane w Zaciszu. W swojej działalności stawia na kompleksową obsługę klientów, zapewniając pomoc w zakresie wyboru działki, konsultacji prawnych i dopełnienia wszelkich formalności. Sprzedaży gruntów nie traktuje wyłącznie jako transakcji biznesowych. Każdorazowo nawiązuje z klientem relacje, by jak najlepiej poznać jego potrzeby, styl życia, możliwości finansowe, a w efekcie znaleźć działkę, która idealnie trafi w oczekiwania klienta. Dzięki osobistemu podejściu do każdego klienta i odciążeniu go od formalności proces zakupu działki przebiega sprawnie i bezproblemowo. Znajomość rynku i kontakty biznesowe Adama Bojanowskiego procentują szeroką ofertą działek budowlanych i terenów inwestycyjnych, spośród których łatwo znaleźć wymarzony grunt.
Józef Dąbek − prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA, od wielu lat związany z górnictwem skalnym. W zarządzaniu spółką umiejętnie wykorzystuje posiadaną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. O skuteczności jego działań i decyzji świadczy silna pozycja firmy, która zajmuje ważne miejsce na mapie gospodarczej regionu świętokrzyskiego. W odpowiedzi na potrzeby klientów laureat stworzył optymalną ofertę, obejmującą kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy oraz prestiżowy marmur, który zdobi wiele reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej. Obrana strategia rozwoju, uwzględniająca dywersyfikację usług, doskonale się sprawdza, co potwierdza stabilna pozycja spółki i jej renoma w branży.
Tadeusz Wrześniak − prezes zarządu BTBB Sp. z o.o.
Tadeusz Wrześniak − prezes zarządu BTBB Sp. z o.o., właściciel Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa, uhonorowany za wzorowe zarządzanie przedsiębiorstwem oraz stworzenie marki Glassworks, której wyroby ze szkła ręcznie formowanego cieszą się światowym uznaniem. Dzięki unikalnemu wzornictwu, ale również osobistemu wkładowi Tadeusza Wrześniaka w ich promocję, produkty z jego zakładów zyskały międzynarodowe uznanie. Mijają dekady zawirowań gospodarczo-ekonomicznych, a jego „szklany biznes” wciąż trwa i dociera na międzynarodowe salony. Przywiązanie do jakości, pasja i otwartość na zmiany rynkowe oraz dostosowanie oferty do oczekiwań konsumentów pozwoliły zbudować firmę na solidnych fundamentach oraz renomowaną markę, która jest wizytówką Polski na światowych rynkach.
Dawid Piorun − prezes zarządu Arinea Sp. z o.o., ekspert rynku emobility i propagator trendów związanych z elektromobilnością. Za sprawą działalności swojej przyjaznej dla środowiska firmy angażuje się w edukowanie społeczeństwa w zakresie zielonej energii i popularyzowanie ekologicznych rozwiązań związanych z elektromoblinością rozumianą jako przyszłość transportu. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty wpisujące się w upowszechnianie zeroemisyjności, takie jak stacje ładowania samochodów elektrycznych, wallboksy oraz instalacje z zakresu automatyki i inteligentnej technologii energetycznych. Zarządzając spółką Arinea, dąży do przybliżania przyszłości opartej na bezemisyjnych technologiach, łącząc nowatorskie rozwiązania sektora motoryzacyjnego i energetycznego.
Bartosz Osiadło i Tomasz Toroń − partnerzy zarządzający w Broker Consulting Partners Polska Sp. z o.o. – kancelarii brokerskiej świadczącej usługi dla sektora MŚP i klientów korporacyjnych. Dzięki jasnej filozofii i sprecyzowanej wizji rozwoju broker posiada biura w Katowicach, Brzesku i Londynie. Fundament sukcesu firmy zarządzanej przez laureatów stanowi specjalizacja w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji oraz sprawdzony zespół kompetentnych brokerów. Indywidualne podejście menedżerów do każdej sprawy i szczegółowa analiza ryzyk to dla klientów gwarancja bezpieczeństwa, a dla firmy droga do uznania i silnej pozycji w branży.
Bartosz Tomczyk – przewodniczący rady nadzorczej HoneyPayment. Twórca rozwiązania dotbee, czyli aplikacji finansowej opartej na sztucznej inteligencji i czacie generatywnym. Firma jest pierwszym w Polsce fintechem opartym na AI.
Stanisław Dubrow − wyjątkowa osobowość związana z branżą hotelarską. Od ponad 30 lat wspiera przedstawicieli środowiska w ich dążeniach i pomaga rozwijać hotele w Polsce. Wielokrotnie uznawany za najlepszego dyrektora obiektów hotelowych, ale również doceniany za swoje zaangażowanie na gruncie społecznym, gotowość do pomagania innym i działania charytatywne. Swoją firmę Klewer Group rozwija z pasją i pewnością siebie. Świadomy swoich możliwości, dąży do realizacji odważnych pomysłów biznesowych, wytrwale pokonując napotykane trudności. Jest kreatywny, ambitny, a przy tym obdarzony wyczuciem i dobrym gustem. Jego gotowość do współpracy jest źródłem pomysłów, kończących się wieloma sukcesami.
dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła − rektor Uniwersytetu Kaliskiego, lekarz pediatra, polityk. Był ministrem zdrowia i opieki społecznej, wiceministrem zdrowia, głównym inspektorem sanitarnym, posłem, senatorem, dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. W 2018 r. został rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, następnie przekształconej dzięki jego staraniom w Akademię Kaliską, a w październiku 2023 roku w Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Rektor prężnie rozwija uczelnię, wzbogacając ofertę dydaktyczną o nowe kierunki studiów i wprowadzając udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Uczelnia Dostępna”. Dba także o dobre relacje z biznesem, realizując wspólne projekty, konferencje i Targi Pracy. Jest otwarty na innowacje, granty i projekty naukowe, mając nieoceniony wkład w rozwój nauki, dydaktyki i ochrony zdrowia.
Marzena i Paweł Zakrzewscy − propagatorzy edukacji domowej, twórcy międzynarodowych klubów edukacji spersonalizowanej i demokratycznej, założyciele Instytutu Wolności, a prywatnie rodzice dwanaściorga dzieci. Dzięki zaangażowaniu i determinacji, mimo wielu przeszkód i nieprzychylnych działań, z jakimi się spotkali, doprowadzili do zmian prawnych w systemie edukacji, nazywanych od ich nazwiska Ustawą Zakrzewskich. Tym samym dokonali niemożliwego, dwukrotnie – w 2009 i 2021 roku – jednocząc parlamentarzystów różnych opcji politycznych, którzy zgodnie poparli postulowane zmiany legislacyjne, sprzyjające wolności wyboru. Marzena i Paweł Zakrzewscy są również aktywni na gruncie działalności non profit, pomagając w dostępie do edukacji dzieciom w Afryce czy Ameryce Południowej. Za swój wkład w rozwój edukacji domowej docenieni m.in. Orłami Wprost, Orderem św. Stanisława, Wielkim Krzyżem Koronnym, statuetką Ambasadora Edukacji.
Beata Drzazga − wizjoner i przedsiębiorca uznany w Polsce i na świecie, ekspert w zarządzaniu i mentor biznesu. Założycielka największej w Polsce firmy świadczącej usługi opieki długoterminowej BetaMed SA. Prelegentka i ekspert na konferencjach o tematyce medycznej i ekonomicznej, na których dzieli się swoimi doświadczeniami. Oprócz sfery biznesu zaangażowana w rozwój edukacji, czego wyrazem jest jej funkcja dziekana Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Laureatka ponad 200 polskich i zagranicznych nagród oraz wyróżnień.
Waldemar Piórek – przedsiębiorca, prezes Fundacji WIP Warto Im Pomóc, współtwórca samorządu gospodarczego Warszawy, honorowy Ambasador Kongresów Polskich, kawaler „Orderu Uśmiechu”. Za swoją działalność społeczną odznaczony medalem „Zasłużony dla m.st. Warszawy” oraz wysokimi odznaczeniami państwowymi. Pomysłodawca i organizator konkursu „Polska od Kuchni” oraz największego wizerunkowego plebiscytu gospodarczego w Polsce WIKTORIA − Znak Jakości Przedsiębiorców. Laureat jest autorem książek i licznych publikacji o roli i funkcjonowaniu samorządu gospodarczego w Polsce, specjalistą w dziedzinie „inteligencji finansowej i emocjonalnej”. To także społecznik, dobrze znany w środowisku jako przyjaciel ludzi.
Krzysztof Harmaciński − wójt gminy Iława, pełniący tę funkcję od 6 kadencji, co dowodzi zaufania mieszkańców i uznania dla jego pracy oraz zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Jego doświadczenie w pracy samorządowca oraz efektywność podejmowanych działań, w tym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, pozwalają na realizację potrzebnych inwestycji samorządowych. W swojej pracy i inicjowanych projektach laureat uwzględnia nie tylko potrzeby mieszkańców, lecz także turystów, którzy doceniają tworzone w gminie warunki do wypoczynku, oraz inwestorów zewnętrznych, którzy mogą liczyć na wsparcie samorządu w rozwijaniu biznesu.
Arkadiusz Dobek − wójt gminy Biskupiec. Z wykształcenia mgr inż. leśnictwa, przez 18 lat związany z Lasami Państwowymi. Od 2014 r. oddany włodarz, aktywnie działający na rzecz lokalnej wspólnoty. Stojąc na czele samorządu, dba o zadowolenie mieszkańców z oferowanych warunków do życia oraz o atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną gminy. Służy temu otwarta polityka władz lokalnych, konsekwencja w budowaniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi oraz zaangażowanie w systematyczną poprawę infrastruktury. W działaniach na rzecz gminy wójt podejmuje również starania, aby jej atutem i wizytówką był bogaty kalendarz wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych, w tym cykliczne imprezy, takie jak Festiwal Smaków, Dożynki Gminne czy Półmaraton.
SPS Construction Sp. z o.o. − firma wyspecjalizowana w pracach budowlanych jako generalny wykonawca. Wykwalifikowana kadra techniczna posiadająca wieloletnią praktykę w budownictwie zapewnia najwyższą jakość wykonywanych robót. Efektywne zarządzanie organizacją przekłada się na systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, uznanie w branży i dużą liczbę zleceń. Firma ma w portfolio wiele nieruchomości mieszkaniowych, biurowych i handlowych reprezentujących atrakcyjny design i wysoki standard, ale znana jest też z zaangażowania w projekty sportowe i kulturalne w roli sponsora. Poziom realizacji firmy potwierdzają liczne wyróżnienia.
Indigo Polska S.A. – firma, której działalność wpisuje się w założenia inteligentnych miast poprzez nowoczesne rozwiązania z zakresu infrastruktury transportowej. Współpracując z podmiotami prywatnymi i władzami samorządowymi, spółka aktywnie włącza się w rozwiązywanie lokalnych problemów związanych z parkowaniem. Proponując różne modele biznesowe, stawia na zapewnienie równowagi między śladem środowiskowym, wygodą podróżnych i kosztami ponoszonymi przez miasta i mieszkańców. Korzystając z bogatego doświadczenia we wdrażaniu spersonalizowanych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie parkowania i indywidualnej mobilności, spółka wspiera klienta w całym procesie – od finansowania przez projekt po działania operacyjne.
Statuetkę dla marki Dobre Jachty odebrał Maciej Dąbrowski – właściciel firmy.
Dobre Jachty Sp. z o.o. − dystrybutor jachtów żaglowych, motorowych i katamaranów, wyłączny przedstawicielem luksusowych marek, cieszących się uznaniem. Zespół firmy wspiera klientów na wszystkich etapach współpracy, począwszy od wyboru jachtu, przez finansowanie i ubezpieczenie, po rejestrację jednostki, jej transport i całoroczny serwis, zarówno w porcie macierzystym, jak i podczas żeglugi po świecie. Blisko 20 lat doświadczenia firmy przekłada się na doskonałą znajomość rynku i zaufanie klientów, którzy w zdecydowanej większości wracają po kolejny zakup.
Przedsiębiorstwo Budowlane Arkop Sp. z o.o. Sp. k. − firma działająca na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1990 r., która systematycznie zdobywa zaufanie coraz liczniejszego grona klientów. Spółka Arkop wybudowała w Polsce ponad 130 stacji paliw dla największych koncernów paliwowych, m.in. Shell, BP, Orlen, ponad 40 hal przemysłowych i ponad 20 obiektów dla dużych sieci handlowych. Ponadto firma zrealizowała w tym okresie około 4000 mieszkań dla inwestorów zewnętrznych i ponad 1400 mieszkań we własnych inwestycjach jako deweloper. Łącznie na przestrzeni 3 dekad Arkop zrealizował w różnorodnej technologii ponad 300 inwestycji. Ukoronowaniem 30-letniej działalności firmy było zdobycie tytułu „Dewelopera Roku 2020” w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Certyfikacji Krajowej i tytułu „Orzeł Polskiego Budownictwa 2020”.
Zakład Mechaniki Przemysłowej „ZAMEP” Sp. z o.o. − gliwicka spółka będąca czołowym polskim producentem pomp wirowych. Firma specjalizuje się również w remontach i modernizacji tego typu urządzeń i dostarcza części zamienne. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w tak wąskiej specjalizacji, ZAMEP świadczy usługi na rzecz energetyki, ciepłownictwa, przemysłu wydobywczego, wodociągów i gospodarki wodnej. W swojej działalności spółka stawia na jakość i skuteczność, mając na względzie zadowolenie klientów i systematyczny rozwój.
EBFEC Group Sp. z o.o. – firma założona w 2008 roku w Chinach, która w 2020 roku postawiła na ekspansję w Europie, wybierając na siedzibę i zakład produkcyjny Wrocław. Jej specjalnością są rowery elektryczne zasilane baterią litową. Firma sama projektuje innowacyjne rozwiązania wpisujące się w globalne trendy transformacji i szczyci się wieloma patentami. Dzięki innowacyjnym projektom firma z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi we Wrocławiu wyrasta na europejskiego lidera w obszarze produkcji rowerów elektrycznych. Za jej sukcesem kryje się kompleksowość oferty od B+R, przez produkcję po sprzedaż i serwis posprzedażowy, z naciskiem na jakość na każdym etapie.
Grupa Atlas Tours Sp. z o.o. – organizator rejsów wycieczkowych z 25-letnim doświadczeniem, z roku na rok przekonujący coraz więcej klientów do wypoczynku na morzu jako atrakcyjnej formy poznawania świata. Firma jest największym organizatorem rejsów z polskim pilotem, a swoją ofertę udostępnia klientom w ponad 800 biurach podróży w kraju, a także w oddziałach i sieci agencyjnej na terenie Czech i Słowacji. Atlas Tours współpracuje z najlepszymi liniami rejsowymi świata, pływających po morzach i oceanach, organizując rejsy indywidualne, integracyjne oraz „kongresy na morzu”, a nawet podróże poślubne, które w zależności od preferencji klientów trwają od kilku dni do kilku miesięcy. Dzięki doświadczeniu i znajomości branży zespół firmy służy pomocą przy organizacji całej podróży − od transportu do portu wypłynięcia, przez transfery i noclegi przed lub po rejsie, po wybór wycieczek fakultatywnych w ramach rejsu.
Organis.pl − internetowy sklep zielarski, od 4 lat budujący swoją pozycję na rynku. Bezalkoholowe ekstrakty ziołowe, mieszanki, kapsułki oraz witaminy liposomalne, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, są produkowane lokalnie, z rodzimych, dokładnie wyselekcjonowanych surowców, w trosce o każdy szczegół i jakość. Nagrodzone produkty kreują zdrową stronę życia z pasji oraz miłości do natury i podbijają serca coraz zdrowszych, zadowolonych i powracających klientów.
Spichlerz Gliwice − restauracja stworzona w historycznym, zabytkowym spichlerzu sprzed wieków, zrewitalizowanym i dostosowanym do nowych funkcji. Nowy punkt na mapie gastronomicznej Gliwic to miejsce godne polecenia na kameralne spotkanie, rodzinne przyjęcie okolicznościowe lub biznesowe. Aż 3 sale magicznego lokalu, łączącego ducha historii z najwyższymi współczesnymi standardami, oferują dużą, stylową przestrzeń, oraz menu pełne autentycznych polskich smaków. Dania serwowane w oparciu o tradycyjne receptury i wyroby z własnej wędzarni, są przygotowywane w specjalnie zaprojektowanym grillu opalanym drewnem, tak jak nakazuje tradycja. W miejscu z tajemniczą historią sięgającą średniowiecza smakują jeszcze bardziej wyjątkowo.
Queen of Stars − polska marka odzieżowa, tworzona przez ludzi z pasją z myślą o kobietach, które cenią jakość, elegancję i pragną się wyróżniać. Projektowane kolekcje obejmują cały przekrój garderoby, od nietuzinkowych dresów po eleganckie płaszcze i gustowne sukienki, zarówno do pracy, jak i na wyjątkowe okazje, które pomagają kobietom znaleźć swój własny styl i poczuć się pięknie. Produkty marki powstają z wysokiej jakości materiałów i są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, co przekłada się na wygląd oraz trwałość odzieży, która służy wiele sezonów. Bogactwo asortymentu sprawia, że w ofercie Queen of Stars wymarzone kreacje znajdą nawet najbardziej wymagające klientki. Spójny asortyment pozwala stworzyć wiele zestawów pasujących do siebie ubrań.
Innovation Clinic − niezwykła przestrzeń we Wrocławiu, w której innowacyjne podejście do opieki nad pacjentem odmienia oblicze medycyny estetycznej, rozumianej jako wielospecjalistyczna medycyna przyszłości. Twórcom kliniki zależy, aby korzystając z certyfikowanego sprzętu światowych liderów, uznanych technologii i autorskich procedur zabiegowych, poprawiać jakość życia pacjentów. Służą temu indywidualnie dobrane programy opieki, dostosowane do stylu życia, aktywności zawodowej i odmiennych potrzeb pacjentów. Pozwalają wydobyć naturalne piękno, opóźnić oznaki procesu starzenia, wyeliminować czynniki sprzyjające otyłości, pomóc utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Specjaliści Innovation Clinic – lekarze, pielęgniarki, kosmetolodzy − łączą wysiłki, aby w bezpiecznych warunkach zadbać o doskonały wygląd i doskonałe zdrowie klientów w odległej perspektywie 10, 20, 30 lat.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techbud-Toruń Sp. z o.o. − polska spółka działająca od 2004 r., wyspecjalizowana w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych i rurociągów przemysłowych. Zespół wysoko wykwalifikowanych monterów, spawaczy i projektantów odpowiada za najwyższą jakość wykonania nawet najbardziej skomplikowanych prac, a takich zleceń firma nie unika. Atutem firmy jest zastosowanie najnowszych technologii i stała modernizacja zaplecza technicznego z myślą o dostosowaniu się do wymogów rynku i oczekiwań klientów. Efektem jest imponujące portfolio obsługiwanych przedsiębiorstw w całym kraju, które widzą w spółce profesjonalnego usługodawcę i wiarygodnego partnera.
Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k. – spółka, od lat skutecznie zarządzana przez właściciela, prezesa zarządu Bogdana Hadałę, prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, a to w oparciu o własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół. Spółkę Expres-Konkurent wyróżniają: wysoki poziom wykonania projektów, zgodność ze standardami i zasadami bezpieczeństwa oraz terminowa realizacja inwestycji. Portfolio, obejmujące szeroką gamę inwestycji, których wspólnym mianownikiem jest jakość, oraz lista posiadanych certyfikatów i wyróżnień czynią firmę wizytówką branży oraz krajowej przedsiębiorczości. Doświadczenie rynkowe i solidność, niezależnie od okoliczności i sytuacji gospodarczej, przekładają się na zaufanie do marki i wyniki finansowe.
EXCON S.A. – marka deweloperska należąca do Grupy Expres-Konkurent, odpowiedzialnej za wyjątkowe małopolskie inwestycje. Każda z nich posiada szereg udogodnień spełniających oczekiwania wymagających klientów. Budownictwo dewelopera doskonale wpisuje się globalne trendy oraz proekologiczną postawę zarządu i zaangażowanie spółki na rzecz ochrony środowiska. Inwestycje EXON SA oferują wyjątkowe warunki do życia w świetnej lokalizacji, atrakcyjne architektonicznie projekty i udogodnienia przyjazne mieszkańcom. Wszystko to składa się na renomę i silną pozycję marki w regionie, uznanie branży oraz zainteresowanie ofertą, które zyskuje odzwierciedlenie w imponujących wynikach sprzedaży.
Willa Mirabelka IV – inwestycja realizowana w malowniczej części Lesznowoli, w ramach której powstanie 100 domów jednorodzinnych z ogródkami o powierzchni od 81 do 100 mkw. Projekt wyróżnia nie tylko funkcjonalny rozkład wnętrz i nowoczesna architektura, lecz także innowacyjne podejście do ekologii. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak instalacja fotowoltaiczna, energooszczędna pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, ogrzewanie podłogowe w całym domu czy trzyszybowe okna, czynią domy przyjaznymi mieszkańcom i środowisku. Domy, które powstają w ramach projektu, są komfortowe i tanie w eksploatacji, a przy tym korzystnie zlokalizowane w pobliżu Warszawy.
Hotel Białowieski*** Conference Wellness & SPA – to 200 miejsc noclegowych w nowoczesnych pokojach z widokiem na Puszczę Białowieską i ogrody hotelowe. Do dyspozycji gości poza atrakcjami okolicy i naturalnym pięknem Białowieży jest Strefa Wellness & Spa, dająca wytchnienie po pieszych i rowerowych wycieczkach. To największy kompleks basenowy w Białowieży, obejmujący jacuzzi, strefę saun, seanse w łaźni parowej oraz wodne atrakcje dla dzieci. Dopełnieniem relaksu są zabiegi, masaże, egzotyczne rytuały na ciało oraz wyjątkowa sauna i bania piwna. W Hotelu Białowieskim można też skosztować piwa z własnego Browaru „Przełom”. Do tego poleca się kresowa kuchnia Podlasia serwowana w restauracji słynącej z kartaczy, kiszki ziemniaczanej i dań kuchni myśliwskiej.
Hotel SKAL**** − czterogwiazdkowy, niedawno rozbudowany, obiekt, pięknie usytuowany w Ustroniu Morskim, zaledwie 150 m od morza i plaży, w sąsiedztwie parku i ścieżek rowerowych. Jego niewątpliwym atutem jest bogate zaplecze spa ze strefą saun, słoneczną łąką i salą fitness oraz komorą normobaryczną i wachlarzem zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Hotel SKAL**** stanowi doskonały wybór dla wymagających gości, którzy oczekują udanego wypoczynku w spokojnym otoczeniu, niezależnie od pory roku. Zróżnicowane pakiety tematyczne pozwalają wybrać optymalny wariant pobytu w jednym ze 110 komfortowo wyposażonych pokoi.
No Name Lakes***** − nowo powstały hotel butikowy należący do sieci No Name Luxury Hotel & SPA, usytuowany w sercu Pojezierza Brodnickiego. To unikalne miejsce oferujące luksusowe warunki wypoczynku i holistyczną opiekę, sprzyjającą odzyskaniu sił witalnych. W No Name Lakes jest czas na wszystko – leniwe godziny w symbiozie z naturą, odnowę ducha i ciała, aktywności i ucztę dla podniebienia, o którą dbają najlepsi kucharze. Goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje i domki Villetta, 2 baseny wewnętrzne i 2 zewnętrzne, bogate zaplecze spa z gabinetami kosmetologicznymi, salonami masażu i komorą hiperbaryczną, zaplecze wellness z siłownią, salą do jogi i fototerapią, a to wszystko w bajecznym otoczeniu przyrody. Słowem: wyjątkowy wypoczynek dla wyjątkowych gości.
Dodaj komentarz