Doradztwo HR

Doradztwo HR – co to jest?

Opublikowano: 28 lipca 2021

Każdy przedsiębiorca startujący z nowym biznesem zdaje sobie sprawę jak trudno będzie mu wypracować wysoką pozycję na rynku. To, czy uda mu się zrealizować ten zamiar, zależy od dwóch rzeczy.

Priorytetem jest oczywiście zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych pracowników – to pierwszy krok do sukcesu. Drugim jest umiejętne wykorzystanie ich wiedzy i zdolności. Aby Twoja firma funkcjonowała w sposób jak najbardziej wydajny i efektywny, konieczne jest opracowanie i wdrożenie dobrej strategii zarządzania ludźmi, która pozwoli na optymalne wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału. Tym właśnie zajmują się specjaliści ds. HR.

Na czym polega doradztwo HR?

Doradztwo HR z SalesHR.pl to usługa świadczona przez agencje pracy, które specjalizują się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia pracowniczego. Nikt lepiej od nich nie zna się na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Nawiązując współpracę z taką agencją możesz liczyć na profesjonalne wsparcie w zakresie ustanawiania polityki personalnej w swojej firmie, integracji i motywacji pracowników oraz regulacji kwestii płacowych. Specjalista ds. HR zajmie się też ewaluacją pracowników, czyli oceną uzdolnień i możliwości każdego z nich, zdefiniowaniem ich mocnych i słabych stron oraz weryfikacją ich wyników pracy, a następnie określenie na podstawie pozyskanych w ten sposób informacji indywidualnych ścieżek kariery. Wszystkie te działania mają na celu nie tylko stworzenie strategii optymalnego wykorzystania potencjału kadry pracowniczej, ale też zagwarantowanie poprawnych relacji interpersonalnych i pozytywnej atmosfery w firmie, co również w pewnym stopniu przełoży się na jej produktywność.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa HR?

Doradztwo HR ukierunkowane jest zarówno na potrzeby pracodawcy, jak i pracownika, dlatego przynosi obopólne korzyści obu tym stronom. Pracodawca ma dzięki niemu szansę rozwinąć swoją firmę, a co za tym idzie – zdobyć i ugruntować wysoką pozycję na rynku. Pracownik natomiast zyskuje komfortowe warunki pracy oraz poczucie samorealizacji, stabilizacji i przynależności, ma też większe możliwości awansu i rozwoju osobistego. Stąd tak duży popyt na usługi doradztwa personalnego, obecnie sięga po nie praktycznie każdy przedsiębiorca nastawiony na sukces. W dużych i nowoczesnych firmach doradztwo personalne jest już właściwie standardem.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Psycholog Online
W dzisiejszym zglobalizowany...
pierwsza praca
To, czy dana osoba dostanie wymarzone stanowisko, w dużej mi...
Freelancing
To jeden z najważniejszych aspektów związanych ze zdalną for...
Polak w pracy
Narzekanie najczęstszym ze wszystkich uciążliwych za...
rejestracja czasu pracy
Elektroniczna rejestracja czasu pracy niesłusznie bywa sprow...