Jak wskazuje nazwa firmy, kładziemy nacisk na relacje międzyludzkie bez względu na dziedzinę, którą akurat się zajmujemy, bo praca z ludźmi to coś, na czym się znamy i co umiemy robić dobrze − mówi Dorota Szczygieł, CEO w Ruccol Public Relations Sp. z o.o.
Dorota Szczygieł − Zanim otworzyłam własną firmę, pracowałam w szkole i w urzędzie. Te doświadczenia nauczyły mnie organizacji pracy i gospodarowania czasem. Sukces w obszarze pisania projektów to bowiem w dużej mierze terminowość i praca pod presją. Co mnie wyróżnia na rynku? Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, jednocześnie nikogo nie wyróżniając. Równie mocno skupiam się na jakości pracy i wyniku niezależnie od tego, czy zleceniodawcą jest wójt małej gminy, czy prezes dużej firmy ze stolicy. Wychodzę z założenia, że to my jesteśmy dla klienta, nie na odwrót. To do klienta dostosowujemy każdorazowo produkt lub audyt, który nam powierzono. Norma jest jedna, ale aby wprowadzić w firmie lub instytucji system zarządzania jakością, nie musimy wprowadzać w niej rewolucji. Wystarczy właściwie dostosować dokumentację.
Jak wskazuje nazwa firmy, kładziemy nacisk na relacje międzyludzkie bez względu na dziedzinę, którą akurat się zajmujemy. Często odbiegamy od głównego filaru naszej działalności i po udanej współpracy w zakresie projektów unijnych, badań rynku, audytów czy przygotowania podmiotu do akredytacji organizujemy dla klienta np. eventy, opracowujemy aplikację itp., bo praca z ludźmi to coś, na czym się znamy i co umiemy robić dobrze. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
Dorota Szczygieł − Mam wykształcenie w dziedzinie administracji rządowej. To przekłada się na stosowne uprawnienia w zakresie wykonywanej pracy. Niemniej dyplom w dzisiejszych czasach nie jest wystarczającym kryterium kompetencji i jakości usług. Musi iść za nim wiedza i praktyka. To bardzo łatwo zweryfikować. Dodatkowo przydaje się intuicja, która podpowiada, jakich projektów warto się podjąć. Muszę też wspomnieć o bezcennej wartości, jaką jest sprawdzony zespół specjalistów. Mam zaufanie do moich pracowników, wiem, że mogę na nich polegać, a oni mogą liczyć na szacunek i satysfakcjonujące wynagrodzenie.
Dorota Szczygieł − Przede wszystkim doświadczenie i znajomość prawa. Każda specjalizacja wymaga nauki. To, co nam przychodzi naturalnie, innym zajmuje znacznie więcej czasu, bo wiele rzeczy trzeba poznać i przetestować. Wiedza i praktyka pozwalają opanować mechanizmy i wyeliminować pomyłki, a w efekcie zyskać oczekiwany rezultat – pozytywną opinię decydenta i dofinansowanie. Decydując się na samodzielne opracowanie dokumentacji i złożenie wniosku, znacznie łatwiej o potknięcia i finalne niepowodzenie. Wiele wniosków wypełnianych samodzielnie jest odrzucanych, ponieważ nie spełniają wymogów formalnych i nie są napisane zgodnie z regulaminem. Opanowanie tych zasad, bez szkoleń, w oparciu o wiedzę z Internetu, dla przeciętnego Kowalskiego zazwyczaj jest ponad jego siły. Dlatego lepiej zaufać komuś, kto zna ten niełatwy obszar, jego zawiłości i zasady wiarygodnego uzasadniania kosztów kwalifikowanych.
Dorota Szczygieł − Pracuję nad rozwiązaniem bazującym na sztucznej inteligencji, która korzystałaby z mojej wiedzy. To przyszłościowe narzędzie, ale wciąż niedoskonałe, dlatego automatyzacja ułatwi i usprawni pracę, ale nie wyeliminuje człowieka.
Rozmawiał Mariusz Gryżewski
Dodaj komentarz