Pol-Mare

GD-OTS dostarcza uzbrojenie Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych

Opublikowano: 27 sierpnia 2019

General Dynamics – Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) ogłasza pomyślne zakończenie dwuletniego kontraktu na dostawy Bomb Lotniczych MK84 do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Kluczowy wkład w sukces programu mieli partnerzy strategiczni łańcucha dostaw: Nitro-Chem, Bydgoszcz-Polska (TNT), Paramount Enterprises International (Transatlantycki Transport i Logistyka) oraz Pol-Mare (Transport i Logistyka w Polsce)

Do czerwca br. dostarczyli oni więcej niż 20 000 ton trotylu przeznaczonego do produkcji uzbrojenia lotniczego istotnego dla obronności USA. W rezultacie realizacji programu Mk84 obrót Nitro-Chemu, tylko w ramach tego projektu, przekroczył 100 mln dol.

O GD-OTS

General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) to jedna z jednostek General Dynamics, światowego lidera w projektowaniu, inżynierii i produkcji amunicji, broni, lekkich pojazdów taktycznych, komponentów rakietowych oraz systemów uzbrojenia na całym świecie. Firma jest jednym z wiodących producentów wysokowydajnych lekkich elementów kompozytowych i stalowych.

GD-OTS zapewnia armii Stanów Zjednoczonych oraz jej sojusznikom szeroką gamę produktów stosowanych na wszystkich poziomach operacji strategicznych i taktycznych, gwarantując żołnierzom przewagę. Pod kierownictwem Firata Gezena, prezesa General Dynamics Ordnance and Tactical Systems, GD uzupełniło rządowi Stanów Zjednoczonych zapasy Bomb Mk84.

Więcej informacji o firmie na: www.gd-ots.com.

O Nitro-Chem SA

Nitro-Chem jest członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. Od ponad 70 lat produkuje materiały wybuchowe i amunicję zarówno do celów militarnych, jak i na rynek cywilny. W swoim zakładzie w Bydgoszczy spółka zatrudnia ponad 450 osób. Jest jedynym producentem TNT na świecie certyfikowanym do użycia przez amerykańskie Siły Zbrojne. Nitro-Chem został ogłoszony firmą z największym przychodem z eksportu w grupie PGZ za lata 2017 i 2018.

Więcej informacji na:  www.nitrochem.com.pl.

O Paramount Enterprises International Inc. (PEI)

Założony w 1989 r. Paramount jest międzynarodową, intermodalną firmą logistyczną działającą w sektorze obronnym, wyspecjalizowaną w transporcie morskim, lądowym i powietrznym materiałów wybuchowych, amunicji i innych ładunków o wysokiej wartości oraz o szczególnym przeznaczeniu.

Firma, certyfikowana przez United States Department of Justice/Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives (ATF),  obsługuje klientów przemysłowych, z branży lotniczej, militarnej oraz rządowych.

Więcej informacji na:  www.peiship.com.

O Pol-Mare

Od 2001 r. Pol-Mare transportuje strategiczne ładunki z sektora militarnego, ładunki ponadgabarytowe i produkty niebezpieczne wszystkich klas. Firma pozyskała flotę 20 samochodów ciężarowych posiadających wszystkie wymagane uprawnienia ADR oraz 35 samochodów ciężarowych do transportu ładunków gabarytowych. Ponadto wynajmuje statki, z zachowaniem wszystkich wymagań IMO w zakresie bezpieczeństwa.

Pol-Mare posiada 30 proc. udziałów w firmie Poland-US Operations (www.plusops.com) i ma wszystkie konieczne certyfikaty uprawniające do obsługi ww. produktów, włączając Wewnętrzny System Kontroli i AQAP. Pozyskała też z NATO Commercial and Government Entity kod o numerze 1421H. Pol-Mare stanowi integralną część startegicznego partnerstwa w koordynowaniu wszystkich aspektów transportu na terenie Europy, a także aranżuje i zapewnia kontenery dla ładunków na statki oceaniczne do transportu do Ameryki Północnej.

Więcej informacji na: www.pol-mare.pl.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
MSPO
Pojawienie się azjatyckiego partnera w roli Kraju Wi...
Akademia Wojsk Lądowych
Dynamicznie zmieniające się warunki prowadzenia dzia...
Nowe technologie dla wojska
Pojęcie wojny z roku na rok się zmienia, a stale roz...
Polska armia
2 miliony osób zmuszonych do ucieczki i głód w wielu częścia...
Polski przemysł zbrojeniowy
Od lat mówi się o coraz gorszej kondycji polskiej zbrojeniów...