Iga Świątek

Iga Świątek – Ważne jest doświadczenie i odpowiedni zespół ludzi dookoła

Opublikowano: 25 maja 2021

Iga Świątek, ambasadorka marki Xiaomi i triumfatorka ostatniego turnieju WTA 1000 w Rzymie (w finale pokonała Czeszkę Karolinę Pliškovą 6:0,6:0) opowiedziała o swojej karierze, wygrywaniu i planach podczas spotkania zorganizowanego przez Xiaomi dla wybranych przedstawicieli mediów i (on line)społeczności Mi Community.  Warto przeczytać, co najmłodsza Polka na 9. miejscu rankingu WTA mówi o sobie.

Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by tak młoda zawodniczka z naszego kraju tak wcześnie
w swej karierze grała o zwycięstwo turnieju rangi WTA 1000. Zapytaliśmy więc Igę, jak to robi?

– Gdy byłam młodsza, to często brakowało mi momentów, że mogłabym wyjść z koleżankami i po prostu nie robić nic – spędzać czas towarzysko. Teraz już wiem, że to było bardzo ważne, także jak to, że mój tata czasem musiał mnie zachęcać abym poszła na trening, bo proces uczenia się – jeśli chce się być najlepszym – trwa bardzo długo, Teraz to jest dla mnie normalny styl życia i to jest moja codzienność – wiem, że nic mnie nie omija.

Podstawą sportowego sukcesu są praca i cierpliwość. Wielu zawodników pokazuje, że nawet bez fizycznych predyspozycji można osiągnąć sukces. Bardzo ważny jest zespół. Odpowiedni ludzie obok ciebie to recepta na sukces. Bez takich osób nikt nie da sobie rady.

Po moich sukcesach w Paryżu moje rywalki podchodzą do mnie inaczej. Odczuwam, że taktycznie są bardziej przygotowane. Nie jestem już nikomu nieznaną osobą, Do tego również ja zaczęłam się taktycznie lepiej przygotowywać. Staram się określić, co moje przeciwniczki mogą uznać za moją słabą stronę i próbuję nad tym lepiej pracować. – mówi Iga Świątek

Często podczas trudnych spotkań wyobrażam sobie, że zaczynam grę od początku, Robię to po to, aby cały czas być w gotowości i spodziewać się wszystkiego po przeciwniku. Siedząc na ławce w przerwie, wyobrażam sobie że znów mamy losowanie przy siatce a ja przygotowuję się do pierwszego gema. Dzięki temu mam poczucie, że zaczynam od nowa i wszystko może się wydarzyć. W ten sposób cały czas jestem czujna podczas meczu.

Gdy przychodzi taki moment, że muszę bronić piłek meczowych to wyobrażam sobie, że to piłka jak każda inna – zostawiam sobie margines, że nie muszę wygrywać a moja przeciwniczka gra tak solidnie, że może zasłużyła na wygraną. Po prostu gram kolejne piłki i krok za krokiem wygrywam punkty. W ten sposób wygrałam w Rzymie – po raz pierwszy w mojej karierze – broniąc trzy piłki meczowe z rzędu.

Pragnę zostać w czołówce rankingu WTA przez wiele lat, ale wiem że to zależy ode mnie – miejsce nim w nim to efekt dobrych występów. Gdybym mogła, chciałabym zagrać z Sereną Wiliams. Ona jest legendą i jedną z najlepszych zawodniczek wszechczasów. Chciałabym mieć taki mecz jako swoje doświadczenie, niezależnie od wyniku.

Po zakończeniu kariery chciałabym mieć poczucie, że mam jeszcze w życiu wiele do zrobienia, dlatego staram się poszerzać swoje horyzonty – podsumowuje swoje plany na przyszłość Iga Świątek, ambasadorka marki Xiaomi.

Iga Świątek

Przekonanie Polaków do uprawiania sportu to trudne zadania, mam świadomość, że zmienia się to z pokolenia na pokolenie. Urządzenia, których dziś wszyscy używamy mogą nam pomagać w uprawianiu sportu, o ile korzystamy z nich w odpowiedni sposób. – wyjaśnia Iga.

A jak Polacy podchodzą do tematu sportu, ile ćwiczą i grają oraz jak wykorzystują do tego nowe rozwiązania technologiczne, dowiecie się z badania Xiaomi pt. „Sport i Smartfony”.

Na spotkaniu zostało też zakomunikowane konto Igi Świątek na Mi Community oraz wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać mecz z Igą! Terminy i zasady konkursu zostaną wkrótce ogłoszone, wiadomo jednak, że mecz odbędzie się już po sezonie, na przełomie listopada i grudnia. Zwycięzca lub zwyciężczyni będzie mieć kilka miesięcy na przygotowanie się do tak ważnego meczu. Zasady konkursu zostaną szczegółowo podane na fanpage’u Xiaomi Polska na Facebooku.

– To spotkanie miało na celu przybliżenie fanom marki Xiaomi naszej ambasadorki oraz pokazanie jej wyjątkowej osobowości, siły charakteru oraz motywacji do działaniapowiedziała Jolanta Stryjczak, PR Manager Xiaomi Polska, CEE, Nordic & Baltic Region, prowadząca spotkanie.

Spotkanie odbyło się na korcie w Europejskim Centrum Tenisa w Mysiadle pod Warszawą.

30 maja w Paryżu rozpoczyna się wielkoszlemowy turniej na kortach Rolland Garros w Paryżu. Iga Świątek będzie broniła tytułu, a ponieważ 31 maja kończy 20 lat, wiadomo, co byłoby najbardziej wymarzonym prezentem urodzinowym!

 Iga – Jazda!

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Talentiada
Kulturę sportu trzeba rozwijać od najmłodszych lat....
Paryż
Woody Allen twierdzi, że Paryż najpiękniej prezentuj...
Krykiet
O ile piłka nożna czy...
Apartamenty, agencje reklamowe, portale, sztuka, klu...