W co inwestują polscy sportowcy?

Opublikowano: 28 lutego 2018

Apartamenty, agencje reklamowe, portale, sztuka, kluby sportowe. W co inwestują najbogatsi Polacy zajmujący się sportem?

Każdy dobrze zarabiający sportowiec korzysta z usług indywidualnego doradcy finansowego, który dokonuje analizy i profesjonalnej porady dotyczącej zainwestowania ciężko zarobionych, ale i niebotycznych sum. Na szczycie inspirujących i nowoczesnych inwestycji jest oczywiście Robert Lewandowski. Jest jednak wielu znanych Polaków, którzy nauczyli się jak zarabiać również poza boiskiem, ringiem czy kortem?

Robert i Anna Lewandowscy

Kapitan polskiej reprezentacji i piłkarz Bayernu Monachium inwestuje głównie w start-upy, e-commerce i serwisy internetowe. Biznesów „Lewego” jest tak wiele, że warto zacząć od tych najświeższych. Prezentujemy inspirujące inwestycje piłkarza zaczynając od najświeższego pomysłu.

Najnowszy biznes Roberta Lewandowskiego Stor9_ to uruchomiona w czerwcu  agencja specjalizująca się w komunikacji marketingowej. Firma ma zająć się zawodowym wizerunkiem piłkarza oraz jego żony, ale w przyszłości będzie zarządzać również klientami z zewnątrz.  W jednych z ostatnich wywiadów piłkarz wyjaśnił, że ma to służyć jako pewnego rodzaju centrala, która z jednej strony ułatwi zarządzanie działaniami o charakterze biznesowym, a z drugiej usprawni komunikację zewnętrzną, w szczególności tę internetową.

Następną wielomilionową inwestycją była budowa dwóch apartamentowców, które powstają za pośrednictwem firmy LG Investments, znajdują się niedaleko Górki Szczęśliwickiej, przy ulicy Figiel.  Piłkarz w stolicy planuje stworzyć również profesjonalną klinikę medycyny sportowej.

Kolejne inwestycje to moda, nianie, kuchnia, zdrowe odżywianie, jednym słowem wyszukiwarki. Robert Lewandowski zainwestował w liczne serwisy. Sporticos.com służy do sprawdzania statystyk piłkarskich, wyników meczów, relacje na żywo. Dwa lata temu sportowa para zainwestowała w rozwój platformy Lokalny Rolnik. To rodzaj internetowego bazaru, za pomocą którego można w szybki sposób kupić zdrową żywność od lokalnych dostawców blisko swojego miejsca zamieszkania. Obecnie firma współpracuje z ok. 100 dostawcami.

Robert Lewandowski wyłożył fundusze również na tematykę związano ze ślubami! Otworzył Wedding.pl – serwis ślubny, łączący przyszłych nowożeńców ze sprawdzonymi usługodawcami z branży. Z danych statystycznych wynika, że portal odwiedzany jest przez blisko 80 proc. wszystkich par młodych, a na platformie rejestrują się głównie kobiety, rocznie ok 100 tys. To tylko część inwestycji słynnego piłkarza. Pora na analizę innych sportowców.

Kuba Błaszczykowski

Również wybitny piłkarz, Kuba Błaszczykowski stworzył Centrum Rozrywki w Opolu. Lokal ma charakter rozrywkowy, znajduje się w nim kręgielnia, bilard, pub i kub muzyczny. Powierzchnia gospodarcza jest naprawdę duża, część nie jest jeszcze wykorzystywana. Piłkarz zapewnia jednak, że ma plany na zagospodarowanie pozostałej części budynku.

Kuba Błaszczykowski podobnie jak Robert Lewandowski zainwestował niedawno w apartament w centrum Warszawy w Cosmopolitan na ul. Twardej 4.  Warszawski apartament ma powierzchnię 135 metrów kwadratowych i znajduje się na 21. piętrze budynku. Piłkarz znany jest z dużej chęci pomagania, dlatego postanowił założyć organizację  non-profit, Fundację Ludzki Gest, której głównym celem jest pomaganie dzieciom i młodym ludziom.

Agnieszka Radwańska

Tenisistka w ostatnim czasie zainwestowała w dwa apartamenty u stóp góry Nosal. W Nosalowym Dworze znajduje się zagłębie luksusowym hoteli. Zakup hotelowego apartamentu wiąże się nie tylko z nabyciem eleganckiej przestrzeni, ale również z zarabianiem. Pod nieobecność Agnieszki Radwańskiej pokój jest wynajmowany gościom, otrzymuje ona od zarządu hotelu coroczny ryczałt będący stałym procentem wartości jej nieruchomości.

 Mateusz Kusznierewicz

Polski żeglarz prowadzi Akademię Kusznierewicza, która oferuje kursy żeglarskie i motorowodne dla dorosłych i młodzieży, organizuje obozy żeglarskie oraz eventy firmowe. Sportowiec jest też właścicielem firmy Premium Yachting, zajmującej się organizacją rejsów na pokładach luksusowych jachtów.

Wojciech Fibak

Tenisista w 2001 roku otworzył galerię sztuki, która znajduje się w XVIII-wiecznej oficynie Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie. Już od ponad 10 latu Galeria FIBAK stanowi centrum kulturowe wybitnych artystów. Odbyło się tutaj wiele wystaw wybitnych postaci, m.in. Teresy Pągowskiej, Wojciecha Fangora, Tadeusza Mysłowskiego.

Krzysztof Hołowczyc

Polski kierowca rajdowy założył firmę Hołowczyc Managment, która organizuje eventy i imprezy motoryzacyjne dla firm. W ofercie firmy znajdują się indywidualne jazdy z Krzysztofem Hołowczycem samochodem rajdowym, wyścigi quadów, szkolenia z jazdy samochodami terenowymi pod okiem specjalisty.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Lokal usługowy w centrum Warszawy
Lokal usługowy w warszawskim centrum to nie tylko przestrzeń...
Kupno nieruchomości
Zastanawiasz się, czy podczas zakupu mieszkania od deweloper...
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
lokale do wynajęcia
Masz wolny obiekt handlowy i zastanawiasz się, kto poszukuje...