kryptowaluty

Jak regulacje dotyczące Bitcoina mogą wpłynąć na jego cenę

Opublikowano: 19 listopada 2023

Inwestor ma pojęcie, czego się spodziewać podczas handlu akcjami. Akcje podlegają ścisłym regulacjom, co chroni inwestorów przed oszustwami i innymi zagrożeniami. Jednak rządy nie wdrożyły jeszcze przepisów dotyczących kryptowalut. Oznacza to, że rynki kryptowalut są mniej specyficzne i przez to bardziej ryzykowne niż giełda. Rozpocznij swoją podróż handlową, korzystając z platformy handlowej, takiej jak Immediate Peak.

I to stało się dobrodziejstwem dla niektórych inwestorów. Pomimo, a może właśnie z powodu, nieuregulowanej natury przestrzeni, wczesni inwestorzy kryptowalutowi czerpali zyski przez poprzednią dekadę. Po części dlatego, że wczesni inwestorzy zdawali się uważać brak regulacji za czynnik pociągający do przyłączenia się. Rzeczywiście, wielu z tych inwestorów wierzyło, że kryptowaluty ostatecznie zmienią zasady światowych finansów.

W szczytowym momencie w listopadzie 2021 roku kryptowaluty miały łączną kapitalizację rynkową na poziomie 2,9 biliona dolarów. Było to jednak znaczące dla klasy aktywów, która istniała tylko nieco ponad dekadę.

Jednak Bitcoin (BTC) stracił ponad 70% swojej całkowitej wartości od szczytu w 2021 roku. Całkowita wartość rynków kryptowalut wynosi obecnie mniej niż 1 bilion dolarów. Nie wspominając już o tym, że regulacje rządowe najwyraźniej są już w drodze.

Jak przepisy mogą wpłynąć na inwestowanie w kryptowaluty

Według Adama Reeda “regulacje są dobrą rzeczą dla branży”, ponieważ “wiele instytucji i większych ugruntowanych grup trzyma się z boku.” Uważa on, że wiele z tych instytucji chciałoby zainwestować w kryptowaluty, ale brak regulacji uniemożliwia to.

Ponadto, według Katherine Dowling, generalnego radcy prawnego i głównego oficera ds. zgodności w Bitwise Asset Management, regulacje “powinny sformułować ramy, w których istnieją ujawnienia.” Dowling mówi, że te ujawnienia pomogą stworzyć przejrzystość dla całej klasy inwestycyjnej.

Nie możemy przecenić roli przejrzystości dla inwestorów instytucjonalnych. Ponieważ instytucje unikają ryzyka, każda inwestycja musi mieć profil ryzyka. Te profile ryzyka są możliwe tylko dla przejrzystych aktywów, którymi kryptowaluty nie są.

Na przykład w maju brak przejrzystości dla algorytmicznego stablecoina Terra USD (UST) spowodował ogromne spadki cen UST i jego siostrzanych monet LUNA i BTC. Inwestor z Chicago niedawno złożył pozew zbiorowy o oszustwo w zakresie papierów wartościowych przeciwko sześciu firmom z kapitałem wysokiego ryzyka zajmującym się kryptowalutami, które wspierały tokeny Terra w miesiącach następujących po krachu.

Tether’s USDT coin spowodował ostatnio problemy dla stablecoina z powodu braku przejrzystości. CFTC ukarał emitenta USDT grzywną w wysokości 42 milionów dolarów po tym, jak firma naruszyła ustawę o giełdach towarowych i inne przepisy CFTC. I to było oprócz 18,5 mln dolarów ugody zapłaconej prokuratorowi generalnemu Nowego Jorku w lutym 2021 roku. Większość ugód i grzywien wiąże się z problemami z audytem dla istniejącego skarbu USDT. I to jest przykład problemu, który interesariusze adresują za pomocą zwiększonej regulacji kryptowalut.

Naukowcy zgadzają się, że jeśli nie ma praw regulujących raportowanie i handel aktywami bitcoin, żadna z tych fluktuacji cenowych nie będzie ostateczna. Ta niepewność nie jest możliwa do utrzymania dla dużej instytucji finansowej. Instytucje finansowe mogą omijać spekulacje w inwestycjach, które mogłyby stracić dla nich ogromne ilości kapitału z powodu fundamentalnych problemów fiskalnych z powodu ich ogromnych bilansów.

Regulacje dotyczące kryptowalut i ceny kryptowalut

Niezależnie od tego, jak rozwinie się regulacja kryptowalut, wielu ekspertów branżowych uważa, że przyszły nadzór i kontrola ostatecznie pomogą ustabilizować ceny aktywów cyfrowych.

Od czwartego kwartału 2021 roku ceny kryptowalut znajdują się w swobodnym spadku. Ale wielu inwestorów detalicznych uważa, że ceny mogą nigdy nie osiągnąć dna. Jednak chiński rząd przewiduje teraz, że Bitcoin osiągnie zero. Oczywiście takie stwierdzenie może wystarczyć, aby utrzymać wielu inwestorów detalicznych z dala od klasy aktywów. Ale tak się nie stanie, ponieważ przyjęcie i akceptacja Bitcoina wzrasta na całym świecie.


materiał zewnętrzny – inwestowanie w kryptowaluty niesie za sobą ryzyko utraty środków.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
inwestowanie na Cyprze Północnym
Dostarczenie atrakcyjnej oferty to dopiero początek...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...