Kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki dla dorosłych – dlaczego dorośli pokochali kolorowanie?

Opublikowano: 1 lutego 2017

Kolorowanie do niedawna uważane było tylko i wyłącznie za zajęcie typowo dziecięce. Aż tu nagle księgarnie zaczęły sprzedawać kolorowanki dla dorosłych i … świat oszalał na ich punkcie. Kolorują wszyscy – dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy banków, robotnicy i urzędnicy. Postanowiliśmy sprawdzić, co takiego jest w kolorowaniu, że oszaleli na jego punkcie dorośli.

Kolorowanki – czego mogą nas nauczyć?

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Kolorowanie – jak podkreślają specjaliści – to nie tylko zwykłe wypełnianie obrazków kolorem.

U dzieci kolorowanie jest niezwykle ważne, uczy je koordynacji ruchowej, cierpliwości, kształtuje wiele pozytywnych cech i wpływa na ich rozwój. U dorosłych kolorowanie ma natomiast terapeutyczne znaczenie. Jest ono niezwykle relaksujące, pomaga pozbyć się stresu i nagromadzonych w ciągu całego dnia pracy negatywnych emocji. Dodam jeszcze, że współczesne kolorowanki – zarówno te dla dorosłych, jak i te dla dzieci, są zaprojektowane tak, by dostarczać wielu informacji o świecie i łączyć przyjemne z pożytecznym. – mówi przedstawiciel jednej z najpopularniejszych księgarni internetowych vesper.pl, oferującej między innymi popularną kolorowankę Ptaki.

Jak wybrać kolorowankę?

Na polskim rynku jest tak wiele rozwiązań, że na pewno każdy wybierze to idealnie dopasowane do jego potrzeb, zainteresowań i możliwości. To prawda, mamy do dyspozycji naprawdę wiele kolorowanek i właściwie od nas zależy to, którą wybierzemy. Niektóre z nich bazują na ulubionych książkach, filmach, grach komputerowych czy bajkach. Inne są kolorowankami tematycznymi lub „funkcyjnymi” – nastawionymi np. na odstresowanie. Warto zatem dopasować kolorowankę do każdego z osobna – nieważne czy kupujemy je dziecku czy też dorosłemu. – dodaje nasz ekspert z Vesper.pl.

Kolorowanie to obecnie prawdziwy trend, naprawdę modne zajęcie i coś, co na pewno pomoże nam się odstresować po ciężkim dniu pracy. Warto zatem już dziś kupić swoje pudełko kredek i rozglądać się za kolorowanką. Bo jest z czego wybierać.

Udostępnij ten post:  • Ja polecam kolorowankę Arcydzieła malarstwa. Nie dość ze można popatrzeć na te arcydzieła to jeszcze spróbować je odwzorować lub dać się ponieść fantazji i stworzyć coś własnego na bazie oryginału. Całkiem zabawna sprawa 🙂

  • Cocoon Ink pisze:

    Tworzenie kolorowanek to dla mnie prawdziwa frajda, dlatego poszukuję wydawnictwa. Może zna ktoś dobrego i profesjonalnego wydawcę? Zapraszam do siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
Rowy
Wakacje oraz urlop świąteczny czy Sylwester to świetny czas...
Hotel Nosalowy Dwór
Komfort, dobra lokalizacja szeroka oferta atrakcji – to cech...
Jesienny wypoczynek w górach
W tym roku lato pożegnało nas wyjątkowo wcześnie, ale szukaj...
Piknik z psem to świetny sposób na spędzenie razem czasu. Pi...