Sinfonia Varsovia

Koncerty świąteczne w Warszawie z Sinfonią Varsovią

Opublikowano: 27 listopada 2018

Zbliżają się święta i Mikołajki. Z tej okazji Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała w grudniu koncerty świąteczne w Warszawie. Trzy niezwykłe wydarzenia mają wprowadzić ich uczestników w przyjemny, świąteczny nastrój i zapewnić dużo radości.

Sezon świąteczny i związane z nim koncerty świąteczne w Warszawie, przygotowane przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia, rozpoczną się już 7 grudnia 2018 r. wieczorem pt. „Światło i Dźwięk”. Będzie to niezobowiązujący wieczór pełen relaksu w otoczeniu muzyki i instalacji świetlnych. Nie zabraknie także atrakcji smakowych.

W tym roku, już po raz ósmy, chcemy spotkać się z naszymi słuchaczami na wyjątkowym koncercie świątecznym. Muzycy Sinfonii Varsovii pragną podzielić się z warszawiakami swoją muzyką i zaprosić do wspólnego śpiewania kolęd, a także spotkania przy świątecznym poczęstunku mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia

Mikołajki – ciąg dalszy

Wydarzenie muzyczne przy ulicy Grochowskiej, zaraz po Mikołajkach (7 grudnia 2018 r.), będzie odbywać się w trzech różnych przestrzeniach. Koncerty będą odbywać się równolegle w trzech salach: Sali Prób, Budynku Głównym i Pawilonie Koncertowym. Na gości będą czekać krótkie koncerty świąteczne z różnorodną muzyką. W repertuarze znajdą się m. in. kwartety fletowe W. A. Mozarta, jazzowe standardy świąteczne, a także rozrywkowe piosenki zimowe. Wśród wykonawców znajdą się muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz zespół Singin’ Warsaw.

Koncerty świąteczne w Warszawie, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej, rozpoczną się o godzinie 19.00 i będą powtarzane o godz. 19.30 i 20.00. Każdy z koncertów potrwa ok. 20 minut, co da słuchaczom możliwość przejścia do kolejnej sali, na spotkanie z inną muzyką.

Na gości będzie czekać także poczęstunek: herbata z goździkami i pomarańczą oraz gorąca czekolada.

Święty Mikołaj w Warszawie na Grochowskiej

8 grudnia br. do siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia dotrze Święty Mikołaj. Przyniesie on całą masę muzycznych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Mikołajki w Warszawie z Sinfonią Varsovią rozpoczną się już o godz. 10.00. W tym czasie w Sali Prób dla najmłodszych dzieci, w wieku do 5 lat, wystąpi Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI. Koncert zostanie powtórzony o godz. 11.15.

Świąteczne ozdoby i śladami Mikołaja

8 grudnia, od godz. 11.00 w Budynku Głównym będzie czynna kawiarenka, a także będą odbywać się warsztaty robienia świątecznych ozdób. Ponadto będzie można pospacerować śladami Mikołaja po terenie budynku Orkiestry.

Świąteczne kolędy i świąteczne pastorałki

Dla starszych dzieci, tj. w wieku 6–9 lat, odbędą się koncerty o godz. 12.30 i 13.30. Wystąpią na nich: Zespół Dziecięcy Wesołe Mazurki z Pragi oraz WoWaKin Trio. Zespół ten wystąpi również o godz. 16.00 na koncercie familijnym, dedykowanym całym rodzinom. Zabrzmią wówczas najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Kolejne koncerty świąteczne w Warszawie

W programie grudniowych wydarzeń nie mogło zabraknąć również Koncertu Świątecznego w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii. Odbędzie się on 14 grudnia 2018 r. To niezwykle lubiane przez warszawiaków wydarzenie, w br. odbędzie się dwa razy: o godz. 18.00 i 20.00. Dzięki temu będzie mogła w nim uczestniczyć większa liczba osób.

W programie koncertu świątecznego znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha: Aria na strunie G i Koncert podwójny d-moll, a także Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego. W koncertach wezmą udział soliści: Celina Kotz i Adam Siebersa.

Wspólne śpiewanie kolęd i wigilijny poczęstunek

Po części instrumentalnej nastąpi wspólne śpiewanie kolęd z muzykami Sinfonii Varsovii i zespołu wokalnego Tempus pod kierownictwem Andrzeja Borzyma. Po koncercie na gości czekać będzie wigilijny poczęstunek.

Zainaugurowana 7 grudnia instalacja świetlna na terenie Sinfonii Varsovi będzie aktywna przez całą zimę. Ma ona zachęcać do spacerów po terenie Orkiestry i uświetnić święta na Grochowskiej.

Na wszystkie koncerty świąteczne w Warszawie, organizowane przez Sinfonię Varsovię, wstęp jest wolny. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, 14 grudnia 2018 r. należy odebrać bezpłatne wejściówki na godzinę przed każdym koncertem.

tekst: Ewa Ploplis,  zdjęcia: Serwis Sinfonia Varsovia 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
saksofon
Saksofon to instrument o wyjątkowym brzmieniu, który...
wzmacniacz do perkusji
Przy zakupie wzmacniacza do perkusji elektronicznej należy w...
Przenikania
Główną ideą cyklu wystaw Przenikania jest promowani...
Teatr Muzyczny ROMA
Tak najkrócej można st...
Łukasz Brzezina
Co jest najchętniej kupowane: płyty CD, DVD, czy win...