Menu
Sinfonia Varsovia

Koncerty świąteczne w Warszawie z Sinfonią Varsovią

Zbliżają się święta i Mikołajki. Z tej okazji Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała w grudniu koncerty świąteczne w Warszawie. Trzy niezwykłe wydarzenia mają wprowadzić ich uczestników w przyjemny, świąteczny nastrój i zapewnić dużo radości.

Sezon świąteczny i związane z nim koncerty świąteczne w Warszawie, przygotowane przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia, rozpoczną się już 7 grudnia 2018 r. wieczorem pt. „Światło i Dźwięk”. Będzie to niezobowiązujący wieczór pełen relaksu w otoczeniu muzyki i instalacji świetlnych. Nie zabraknie także atrakcji smakowych.

W tym roku, już po raz ósmy, chcemy spotkać się z naszymi słuchaczami na wyjątkowym koncercie świątecznym. Muzycy Sinfonii Varsovii pragną podzielić się z warszawiakami swoją muzyką i zaprosić do wspólnego śpiewania kolęd, a także spotkania przy świątecznym poczęstunku mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia

Mikołajki – ciąg dalszy

Wydarzenie muzyczne przy ulicy Grochowskiej, zaraz po Mikołajkach (7 grudnia 2018 r.), będzie odbywać się w trzech różnych przestrzeniach. Koncerty będą odbywać się równolegle w trzech salach: Sali Prób, Budynku Głównym i Pawilonie Koncertowym. Na gości będą czekać krótkie koncerty świąteczne z różnorodną muzyką. W repertuarze znajdą się m. in. kwartety fletowe W. A. Mozarta, jazzowe standardy świąteczne, a także rozrywkowe piosenki zimowe. Wśród wykonawców znajdą się muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz zespół Singin’ Warsaw.

Koncerty świąteczne w Warszawie, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ulicy Grochowskiej, rozpoczną się o godzinie 19.00 i będą powtarzane o godz. 19.30 i 20.00. Każdy z koncertów potrwa ok. 20 minut, co da słuchaczom możliwość przejścia do kolejnej sali, na spotkanie z inną muzyką.

Na gości będzie czekać także poczęstunek: herbata z goździkami i pomarańczą oraz gorąca czekolada.

Święty Mikołaj w Warszawie na Grochowskiej

8 grudnia br. do siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia dotrze Święty Mikołaj. Przyniesie on całą masę muzycznych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Mikołajki w Warszawie z Sinfonią Varsovią rozpoczną się już o godz. 10.00. W tym czasie w Sali Prób dla najmłodszych dzieci, w wieku do 5 lat, wystąpi Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI. Koncert zostanie powtórzony o godz. 11.15.

Świąteczne ozdoby i śladami Mikołaja

8 grudnia, od godz. 11.00 w Budynku Głównym będzie czynna kawiarenka, a także będą odbywać się warsztaty robienia świątecznych ozdób. Ponadto będzie można pospacerować śladami Mikołaja po terenie budynku Orkiestry.

Świąteczne kolędy i świąteczne pastorałki

Dla starszych dzieci, tj. w wieku 6–9 lat, odbędą się koncerty o godz. 12.30 i 13.30. Wystąpią na nich: Zespół Dziecięcy Wesołe Mazurki z Pragi oraz WoWaKin Trio. Zespół ten wystąpi również o godz. 16.00 na koncercie familijnym, dedykowanym całym rodzinom. Zabrzmią wówczas najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Kolejne koncerty świąteczne w Warszawie

W programie grudniowych wydarzeń nie mogło zabraknąć również Koncertu Świątecznego w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii. Odbędzie się on 14 grudnia 2018 r. To niezwykle lubiane przez warszawiaków wydarzenie, w br. odbędzie się dwa razy: o godz. 18.00 i 20.00. Dzięki temu będzie mogła w nim uczestniczyć większa liczba osób.

W programie koncertu świątecznego znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha: Aria na strunie G i Koncert podwójny d-moll, a także Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego. W koncertach wezmą udział soliści: Celina Kotz i Adam Siebersa.

Wspólne śpiewanie kolęd i wigilijny poczęstunek

Po części instrumentalnej nastąpi wspólne śpiewanie kolęd z muzykami Sinfonii Varsovii i zespołu wokalnego Tempus pod kierownictwem Andrzeja Borzyma. Po koncercie na gości czekać będzie wigilijny poczęstunek.

Zainaugurowana 7 grudnia instalacja świetlna na terenie Sinfonii Varsovi będzie aktywna przez całą zimę. Ma ona zachęcać do spacerów po terenie Orkiestry i uświetnić święta na Grochowskiej.

Na wszystkie koncerty świąteczne w Warszawie, organizowane przez Sinfonię Varsovię, wstęp jest wolny. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, 14 grudnia 2018 r. należy odebrać bezpłatne wejściówki na godzinę przed każdym koncertem.

tekst: Ewa Ploplis,  zdjęcia: Serwis Sinfonia Varsovia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023