Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 – bez zmian

Opublikowano: 3 maja 2020

Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaplanowanego na wrzesień 2020 trwają.  Na 5 miesięcy przed wystawą udział potwierdziło przeszło 100 firm z Polski i ze świata, na powierzchni  niemal 6.000 mkw. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa, organizacja wydarzenia przebiega we współpracy
z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Ten stan przygotowania jest adekwatny do odpowiedniego okresu w latach poprzednich. Obok polskich firm w Targach Kielce pojawią się przedstawiciele Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wśród nich największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence and Aerospace AS,  Nammo AS, MBDA, Rheinmetall AG, Raytheon, Lockheed Martin Corporation, Boeing,  Saab Technologies Poland.

Brytyjska Wystawa Narodowa w Kielcach po raz drugi

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są Wystawy Narodowe. W 2020 roku po raz drugi podczas MSPO będzie można odwiedzić Pawilon Brytyjski. Po raz pierwszy Brytyjczycy swój potencjał prezentowali w Kielcach w 2010 roku. Po Wystawie Narodowej USA w 2019 roku, której hitem był model myśliwca F-35 oraz  widowiskowy przelot samolotów armii amerykańskiej, Brytyjska Wystawa zapowiada się równie spektakularnie. Ekspozycja ministerstwa i przemysłu brytyjskiego zajmowała będzie ponad 500 mkw. w hali i drugie tyle na terenie zewnętrznym.

WYSTAWA SIŁ ZBROJNYCH tradycyjnie na MSPO

Trudno wyobrazić sobie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego bez Wystawy Sił Zbrojnych RP. W tym roku zajmie ona ok. 10.000 mkw., w tym hala A oraz przyległy do niej teren zewnętrzny będzie wykorzystany pod Wystawę Sił Zbrojnych, ponadto w części hali B będą się prezentować uczelnie wojskowe, instytuty naukowe.

Co oprócz ekspozycji?

Seminaria, prezentacje  i konferencje organizowane w czasie Salonu od lat są  doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W programie MSPO 2020 znajdzie się  wiele merytorycznych spotkań. Ważnym elementem Salonu jest kontynuacja spotkania przemysłu z Sekretarzami i Podsekretarzami Stanu MON, MSZ, Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz NCBR. W ostatnim dniu wystawy podczas uroczystej gali Defender tradycyjnie wręczane są nagrody. Między innymi nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która jest najważniejszą nagrodą spośród przyznawanych na Targach MSPO.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

A tak było w 2019 roku

XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego organizowany w dniach 3-6 września 2019, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,  zgromadził 610 firm z 31 krajów świata, (w tym 303 firmy polskie), na powierzchni ogółem 27.557 mkw. W ciągu czterech dni Targi odwiedziło niemal 18 tysięcy osób, Dzień Otwarty ściągnął do kieleckiego ośrodka ponad  12 tysięcy miłośników militariów.

Jak wybór urządzeń myjących wpływa na wydajność produkcji?

Udostępnij ten post:  • Pilot 1 pułku pisze:

    Oj wątpię że się odbędzie, a co z obcokrajowcami gdzie kwarantanna gdzie dwumetriwe odstępy. To chyba raczej marzenie organizatorów. ta impreza to kilka tysięcy osób prawdopodobnie. Krynica nie odbędzie się w tym roku tak samo moim zdaniem mspo nie ma szans

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
MSPO
Pojawienie się azjatyckiego partnera w roli Kraju Wi...
Akademia Wojsk Lądowych
Dynamicznie zmieniające się warunki prowadzenia dzia...
Nowe technologie dla wojska
Pojęcie wojny z roku na rok się zmienia, a stale roz...
IFA 2022
Organizowane od 1926 r. w Berlinie...
Polska armia
2 miliony osób zmuszonych do ucieczki i głód w wielu częścia...