Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Sukcesy i plany – Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Opublikowano: 19 lipca 2019

Rok 2018 upłynął Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod znakiem obchodów jubileuszu 60-lecia. Był to czas podsumowań i oceny efektów działań podejmowanych na przestrzeni minionych lat. Bilans? Jest się czym pochwalić

Za sprawą wdrożenia i utrzymywania Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy PN-EN ISO 9001:2015 ciągłe doskonalenie weszło Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w nawyk. Zarząd stale podnosi jakość obsługi klienta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, unowocześnia sposób komunikacji i dostępu do informacji, m.in. poprzez rozbudowany system E-kartoteki.

Termoizolacja w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Dzięki sukcesom w pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania – z Unii Europejskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz uzyskanym premiom termomodernizacyjnym – w 2022 r. zakończony zostanie wieloletni proces termomodernizacji zasobów mieszkaniowych. W przypadku Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej to ponad 200 budynków mieszkalnych, w których mieści się ponad 12 tys. mieszkań. W 2018 r. zakończona została 3-letnia inwestycja wymiany wodomierzy na urządzenia nowszej generacji z nakładką radiową.

Na tym nie koniec. Zadania na dalszą i bliższą przyszłość zostały już wytyczone. ZSM czekają kolejne, ogromne inwestycje – sukcesywna wymiana wewnętrznych instalacji: gazowej, wodnej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, a także nawadnianie pionów przeciwpożarowych w budynkach wysokich. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców systematyczne przeprowadzane są wymagane przepisami prawa okresowe przeglądy techniczne obiektów, urządzeń i instalacji.

Zabrzańska Spółdzielnia MieszkaniowaNa co dzień Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa dużą wagę przykłada do poprawy estetyki osiedli, dbając o otoczenie budynków – kolorowe i bezpieczne place zabaw, plenerowe siłownie, ławeczki, ukwiecone skalniaki. Także w tej materii Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa może pochwalić się sukcesem. Nie dalej jak w ubiegłym roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Spółdzielni Mieszkaniowych im. dr. Ryszarda Jajszczyka w kategorii podnoszenie standardu zamieszkiwania członków spółdzielni; działań mających na celu oszczędność energii i obniżenie kosztów utrzymania zasobów oraz poprawę estetyki zasobów.

Ciągle jest wiele do zrobienia. Kończymy termomodernizację ostatnich budynków, a już trzeba powoli myśleć o dostosowaniu najwcześniej robionych ociepleń do nowych norm, odmalować wypłowiałe budynki. Pracy nam nie zabraknie – mówi z uśmiechem wieloletni prezes zarządu, dyrektor naczelny ZSM Włodzimierz Bosowski.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
profile stalowe
Ocynkowane profile stalowe otwarte to materiał, który zyskuj...
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
Grzegorz Głasek
Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak...
Marian Cydzik
Określanie celów w firmie jest niezwykle ważne dla z...
Krzysztof Pianowski
Wszystko, do czego doszliśmy, zrodziło się z ciężkie...