Menu
Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Sukcesy i plany – Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Rok 2018 upłynął Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod znakiem obchodów jubileuszu 60-lecia. Był to czas podsumowań i oceny efektów działań podejmowanych na przestrzeni minionych lat. Bilans? Jest się czym pochwalić

Za sprawą wdrożenia i utrzymywania Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy PN-EN ISO 9001:2015 ciągłe doskonalenie weszło Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w nawyk. Zarząd stale podnosi jakość obsługi klienta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, unowocześnia sposób komunikacji i dostępu do informacji, m.in. poprzez rozbudowany system E-kartoteki.

Termoizolacja w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Dzięki sukcesom w pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania – z Unii Europejskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz uzyskanym premiom termomodernizacyjnym – w 2022 r. zakończony zostanie wieloletni proces termomodernizacji zasobów mieszkaniowych. W przypadku Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej to ponad 200 budynków mieszkalnych, w których mieści się ponad 12 tys. mieszkań. W 2018 r. zakończona została 3-letnia inwestycja wymiany wodomierzy na urządzenia nowszej generacji z nakładką radiową.

Na tym nie koniec. Zadania na dalszą i bliższą przyszłość zostały już wytyczone. ZSM czekają kolejne, ogromne inwestycje – sukcesywna wymiana wewnętrznych instalacji: gazowej, wodnej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, a także nawadnianie pionów przeciwpożarowych w budynkach wysokich. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców systematyczne przeprowadzane są wymagane przepisami prawa okresowe przeglądy techniczne obiektów, urządzeń i instalacji.

Zabrzańska Spółdzielnia MieszkaniowaNa co dzień Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa dużą wagę przykłada do poprawy estetyki osiedli, dbając o otoczenie budynków – kolorowe i bezpieczne place zabaw, plenerowe siłownie, ławeczki, ukwiecone skalniaki. Także w tej materii Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa może pochwalić się sukcesem. Nie dalej jak w ubiegłym roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Spółdzielni Mieszkaniowych im. dr. Ryszarda Jajszczyka w kategorii podnoszenie standardu zamieszkiwania członków spółdzielni; działań mających na celu oszczędność energii i obniżenie kosztów utrzymania zasobów oraz poprawę estetyki zasobów.

Ciągle jest wiele do zrobienia. Kończymy termomodernizację ostatnich budynków, a już trzeba powoli myśleć o dostosowaniu najwcześniej robionych ociepleń do nowych norm, odmalować wypłowiałe budynki. Pracy nam nie zabraknie – mówi z uśmiechem wieloletni prezes zarządu, dyrektor naczelny ZSM Włodzimierz Bosowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020