Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

60-lecie Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Opublikowano: 3 października 2018

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest przykładem podmiotu, który mimo zawirowań społeczno-gospodarczych doskonale dostosowuje się do zmieniającej się rzeczywistości. O celach, wyzwaniach i planach Spółdzielni rozmawiamy z jej prezesem – Włodzimierzem Bosowskim.

Jakie założenia przyświecające Zarządowi pozwalają z powodzeniem prowadzić działalność od 1958 r., mimo zmian społecznych, politycznych i gospodarczych?

Włodzimierz Bosowski – Przede wszystkim nie należy zapominać o podstawowym celu działalności spółdzielni mieszkaniowej – jakim jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych, gospodarczych i społeczno-kulturalnych członków. Cel ten od lat pozostaje ten sam. Zachodzące zmiany polityczne, społeczne czy gospodarcze co najwyżej powodują, że raz jest łatwiej, a raz trudniej o jego realizację.

Na przykład: zmiany gospodarcze, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat, pozwoliły nam na pozyskanie dodatkowych źródeł finansowania inwestycji remontowych, a to z kolei na znaczne przyspieszenie realizacji programu pełnej termomodernizacji zasobów mieszkaniowych – a wszystko po to, by podnieść wartość, standard i estetykę zamieszkiwania na naszych osiedlach.

Największy problem stanowią zmiany prawne – nie zawsze korzystne dla członków spółdzielni oraz spółdzielni jako podmiotu gospodarczego. Tu przydają się 60-letnie doświadczenie i dobrze wyszkolona kadra. Trzeba elastycznie podejść do tematu: korzystać z dotychczasowej praktyki, ale nie bać się nowych rozwiązań.

Jak dbają Państwo o jakość usług w zakresie administracji, obsługi mieszkańców i bezpieczeństwa tak licznych zarządzanych nieruchomości?

Włodzimierz Bosowski – Nieprzerwanie od 2004 r. utrzymujemy i doskonalimy System Zarządzania Jakością, zgodnie z wymaganiami Międzynarodowej Normy PN-EN ISO 9001:2015. Ściśle współpracujemy z organizacjami wspierającymi krajowy rynek nieruchomości, starając się wspólnie wypracować jak najwyższe standardy jakości świadczonych usług.

„Bezpieczne zamieszkiwanie” jest dla nas priorytetem, dlatego systematycznie wykonujemy wszelkie wymagane prawem przeglądy okresowe naszych budynków, urządzeń i instalacji. Dbamy o utrzymanie zasobów w stałej sprawności technicznej.

Jakim wyzwaniom rynku nieruchomości najtrudniej jest sprostać? Jak radzą sobie Państwo z napotykanymi problemami i oczekiwaniami członków spółdzielni?

Włodzimierz Bosowski – Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim oczekiwaniom trudno sprostać, tym bardziej że nierzadko, nawet w ramach jednej nieruchomości, oczekiwania te się wykluczają.

Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym standardem. Dużą wagę przykładamy jednak także do estetyki naszych osiedli. Chcemy, aby mieszkało się u nas miło i przyjemnie – dlatego utrzymujemy tereny zielone, place zabaw. W ramach prowadzonej działalności kulturalno-oświatowej proponujemy członkom usługi w zakresie oświaty, wypoczynku i rekreacji.

Jakie atrakcje przewidzieli Państwo w ramach obchodów 60-lecia spółdzielni, aby uczcić jubileusz?

Włodzimierz Bosowski – Założeniem były huczne obchody jubileuszu, który świętować chcieliśmy razem z naszymi mieszkańcami. Dlatego w czerwcu zorganizowaliśmy dla nich festyn rodzinny.

Oficjalne obchody zaplanowaliśmy na tegoroczną jesień, gdzie w ramach organizowanego seminarium przeanalizujemy historię Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na tle ruchu spółdzielczego w Polsce i na świecie.

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

____________

Rozmawiał Cezary Głogowski

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...
Jak sprzedać firmę
Decyzja o sprzedaży firmy to ważny krok – wymagający...