Tomasz Balcerzak

Tomasz Balcerzak – Dobra kadra na wagę złota

Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni, nastawieni na rozwój, nadążający za potrzebami rynku. Największym złotem NESTRO są właśnie pracownicy, którzy projektują konstrukcje trafiające w potrzeby rynkowe – mówi Tomasz Balcerzak, dyrektor sprzedaży w NESTRO Sp. z o.o.

Jakie znaczenie ma dla polskich przedsiębiorców jakość warunków pracy w zakładach przemysłowych i minimalizacja wpływu na środowisko?

Tomasz Balcerzak W każdej branży, w której występuje pył, systemy odpylania są koniecznością. To one zapewniają komfort pracy w warunkach związanych z działalnością przemysłową, zwłaszcza jeśli ilość pyłów w powietrzu przekracza normy. Aktualnie praktycznie każda gałąź przemysłu wytwarza pyły, a to wymaga od odpowiedzialnego pracodawcy zapewnienia zatrudnionym odpowiednich warunków, tym bardziej że personel jest dziś coraz bardziej świadomy i asertywny w artykułowaniu oczekiwań. Poza tym działalność produkcyjna ingeruje w otoczenie, zanieczyszczając środowisko, w którym wszyscy żyjemy. Na szczęście podejście producentów do spraw ekologii dzieli dziś przepaść od stanu sprzed 25 lat, kiedy to temat czystości powietrza był lekceważony i zajmował dalekie miejsce na liście celów firm. Nasza oferta idealnie trafia w potrzeby rynku oraz społeczeństwa. Urządzenia i systemy, które proponujemy, oczyszczają powietrze do poziomu poniżej norm. Do tego pracują w cyklu zamkniętym, z możliwością włączenia świeżego powietrza, które również jest oczyszczane.

Troska o jakość warunków pracy to nie tylko dobra wola pracodawcy, lecz także wymóg norm środowiskowych. Czy rzeczywiście regulacje popychają zakłady do inwestycji ekologicznych?

Tomasz Balcerzak Jak najbardziej, coraz bardziej restrykcyjne przepisy odgrywają dużą rolę w obszarze inwestycji, o których mówimy. Podczas kontroli PIP sprawdza poziom zapylenia i jeśli przekracza on normy dla danej branży, może nawet zakazać przedsiębiorcy dalszej działalności. W świetle ekologii wyzwaniem staje się też jakość produktu. Wiele technologii zostawia na towarze zanieczyszczenia, które z punktu widzenia konsumenta są niedopuszczalne. Producent musi zadbać, aby do odbiorcy trafił czysty produkt.

Jakie sektory gospodarki najczęściej inwestują w systemy odpylania?

Tomasz Balcerzak NESTRO to firma z tradycjami sięgającymi lat 70. ub.w., choć w Polsce zaczęła się rozwijać w latach 90. Początki wiążą się z przemysłem drzewnym i meblowym, ale dziś zasięg oferty obejmuje dodatkowo sektor recyclingu, papierniczy, metalowy. Duży potencjał widzę w przemyśle tekstylnym, opakowaniowym i produkcji artkułów higienicznych.

NESTRO

Jakie są główne wyznaczniki rozwoju NESTRO na przestrzeni ponad 40 lat?

Tomasz Balcerzak Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni, nastawieni na rozwój, nadążający za potrzebami rynku. Największym złotem NESTRO są właśnie pracownicy, którzy projektują konstrukcje trafiające w potrzeby rynkowe. To ludzie, którzy wiedzą, po co pracują, i doskonale znają swoje obowiązki. Po liczbie pracowników najlepiej widać też rozwój firmy. Gdy zaczynaliśmy działalność w Polsce, byłem sam. Dziś zespół liczy ok. 150 osób i stale się rozrasta, wraz z portfolio firmy i zapotrzebowaniem coraz to nowych branż. Na tę chwilę widzę dobre perspektywy na dalszy rozwój. Zależy mi przede wszystkim na utrzymaniu jakości oferty i nieustannym tworzeniu nowych rozwiązań na miarę oczekiwań poszczególnych gałęzi rynku.

Rozmawiała Zuzanna Maj

NESTRO

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Suwnice
...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...
Węgry
Co warto zwiedzić na Węgrzech? Jaki...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...