dobre konto

Jak wybrać dobre konto bankowe?

Opublikowano: 5 października 2016

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to bez wątpienia najbardziej popularny produkt bankowy dostępny na rynku. Aktualne taki rachunek posiada praktycznie każdy dorosły człowiek, ponieważ stanowi on nieodłączną część naszego życia.

To właśnie na konto osobiste pracodawcy przelewają wynagrodzenia, my możemy opłacać wszelkiego rodzaju rachunki, czy płacić za codzienne zakupy. Dla tych, którzy nie zaczęli jeszcze swojej przygody z bankowością i nie mają jeszcze własnego rachunku przygotowaliśmy artykuł o tym, czym należy się kierować wybierając konto.

Po pierwsze koszty

Wybierając konto należy kierować się przede wszystkim jak najniższymi kosztami. Aktualnie banki starają się tak generować oferty, aby koszty prowadzenia rachunku były jak najniższe, a nawet zminimalizowane do 0 zł. Niestety często zdarza się tak, że oferty te posiadają ukryte koszty, które wychodzą dopiero wtedy, kiedy nie spełnimy pewnych warunków określonych w umowie. Oczywiście nie są to nie wiadomo jakie wymagania. Najczęściej chodzi o zapewnienie wpływów na konto, czy wykonanie kilku płatności bezgotówkowych. Jedyne koszty na jakie trzeba uważać to wypłaty z bankomatów. Dobrze jest zapoznać się kosztami jakie się z tym wiążą, ponieważ niektóre instytucje naliczają wysokie prowizje od wypłat z innych bankomatów niż ich konto firmowe.

Wygoda

Drugi ważny czynnik to wygoda. Powinniśmy tu zwrócić uwagę na ilość placówek i odległość od naszego miejsca zamieszkania. Dodatkowym atutem będzie również możliwość korzystania z bankowości internetowej i mobilnej, które zdecydowanie usprawniają zarządzanie kontem. Warto zwrócić również uwagę na ilość bankomatów, ponieważ tak jak już wspomnieliśmy wypłaty z innych, niż tych należących do danej instytucji mogą się wiązać z opłatami.

Profity

Obecnie banki „stają na głowie”, aby pozyskać jak najwięcej nowych klientów. W związku z tym coraz częściej reklamowane są oferty w których za założenie konta oferowane są premie, vouchery lub inne bonusy. Już po spełnieniu kilku prostych warunków można otrzymać nawet kilkaset złotych dodatkowej gotówki. Oprócz voucherów i nagród pieniężnych banki oferują również dodatkowe produkty oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem, które znacząco przewyższa standardy na rynku bankowości.

Sprawdź również –  ranking kont dla młodych

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...