Menu
wynajem samochodu

Długoterminowy wynajem samochodu – dlaczego warto?

Coraz więcej firm decyduje się na wynajem samochodów dla swoich pracowników na okres dłuższy niż kilka miesięcy. Dowiedz się, dlaczego jest to opłacalne!

Wynajem auta w Warszawie

Zdarzają się czasami sytuacje, w których wynajem auta jest koniecznością. Zwykle chodzi jednak o wynajem krótkoterminowy. Kiedy chcemy, dajmy na to, wynająć kilka samochodów dla pracowników naszej firmy, najbardziej dogodną opcją będzie wynajem długoterminowy, bowiem oferuje on szereg korzyści, których nie uświadczymy przy użytkowaniu wypożyczonego auta przez krótszy czas. Niezależnie jednak od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, wynajem samochodów Warszawa jest dobrym wyborem, bowiem zapewnia nam dostęp do praktycznie nowego samochodu, który ma na karku mniej niż dwa czy trzy lata. Nie można zaprzeczyć, że jazda takim autem jest zdecydowanie wygodniejsza od przemieszczania się starym, zaniedbanym wytworem motoryzacji, który już dawno powinien zostać umieszczony na złomowisku. Jeśli więc nie stać nas na zakup nowego samochodu, a potrzebujemy czegoś komfortowego i bezawaryjnego, to wypożyczalnia samochodów Warszawa  będzie bardzo dobrym wyborem.

Czym się różni wynajem krótkoterminowy od długoterminowego?

Choć jest to sprawa niemal oczywista, warto i tak wytłumaczyć wszystko od podstaw. Te dwa rodzaje wynajmów różnią się rzecz jasna czasem trwania, przez który użytkujemy dany samochód. Wbrew pozorom nie jest to jednak jedyna znacząca kwestia. Przede wszystkim, kiedy decydujemy się skorzystać z usług, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów Warszawa, musimy zdecydować, jakie koszty chcemy ponieść w związku z wynajmem wybranego auta. Jeśli złoży się tak, że potrzebujemy pojazdu na długo, a nie chcemy przepłacać, to wynajem długoterminowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Cena w przeliczeniu na miesiąc jest wtedy o wiele, wiele niższa, więc zdecydowanie bardziej się to opłaca wedle zasady “im dłużej, tym taniej”. Różnice w cenach są w tym wypadku znaczące, w związku z czym warto przeanalizować naszą sytuację finansową oraz nasze potrzeby i na ich podstawie określić długość wynajmu. Wynajem samochodów Warszawa jest usługą coraz bardziej powszechną, w związku z czym oferta stale dopasowuje się do potencjalnych klientów, dzięki czemu obecnie jest niezwykle atrakcyjna.

Wynajem długoterminowy – koszty

Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy decydują się na wynajem samochodów Warszawa jest fakt, że koszty wynajmu to nasze jedyne zmartwienie finansowe. Nie musimy przejmować się kosztami napraw, ubezpieczeń i innych kwestii tego typu, ponieważ zostały one już wliczone w cenę. Kiedy decydujemy się na wynajem długoterminowy, to musimy uiścić jedynie wszelkie koszty związane z tankowaniem, ale jest to normą niezależnie od wypożyczalni i konkretnej oferty. Kolejną ważną informacją jest fakt, że nawet jeśli wynajmujemy samochód na kilka lat, to nie musimy liczyć się z tym, że któregoś dnia wysokość raty ulegnie zmianie – ceny są niezmienne niezależnie od okoliczności.

Sama procedura wynajmu jest niezwykle prosta, a lata doświadczeń sprawiły, że obecnie wszelkie sprawy biurokratyczne zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Próżno już martwić się wypełnianiem licznych wniosków i dokumentów – wystarczy ustalenie warunków umowy i kilka podpisów, aby jeszcze tego samego dnia cieszyć się znakomitym pojazdem, którym będziemy mogli poruszać się wszędzie, niezależnie od tego, czy jeździmy po mieście, czy mamy do załatwienia sprawę na drugim końcu Polski. Jeśli chodzi o same warunki umowy, to trzeba jedynie określić szacowaną liczbę przejechanych w okresie wynajmu kilometrów, aby ustalić wysokość poszczególnych rat abonamentu. Podsumowując, wynajem długoterminowy jest opłacalną opcją w wielu przypadkach, zwłaszcza kiedy mamy firmę, a nie chcemy decydować się na wzięcie floty samochodów w leasing. Wypożyczenie jest bezpieczne, szczególnie ze względu na liczne ubezpieczenia, które dostajemy w pakiecie oraz na fakt, że niewiele wiąże się z tym jakichkolwiek zmartwień. Oferta zostaje przygotowana tak, by pogodzić wymagania i oczekiwania klienta z jego możliwościami finansowymi, w związku z czym już za niewielkie pieniądze możemy cieszyć się prawie nowym autem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021